wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czy rząd wprowadził wyjątek w obostrzeniach dla Sylwestra TVP? Treść rozporządzenia nie pozostawia złudzeń

28 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Przedstawiciele rządu zrobili wszystko, by "Sylwester Marzeń" TVP przebiegł bez przeszkód. Do rozporządzenia dotyczącego zasad Narodowej Kwarantanny dodano wyjątek, który pozwoli Telewizji Polskiej uniknąć niewygodnych pytań.

  • 28 grudnia ruszyła zapowiedziana przez ministra zdrowia Narodowa Kwarantanna, która zaostrza obostrzenia związane z epidemią koronawiriusa

  • W związku z nowymi przepisami pojawiły się pytania w sprawie organizacji tegorocznego "Sylwestra Marzeń"

  • Obywatele zastanawiali się, gdzie noc spędzą występujący w wydarzeniu TVP artyści oraz ekipy techniczne

  • Problem rozwiązał rząd Prawa i Sprawiedliwości, wprowadzając wyjątek do rozporządzenia

Sylwester 2020 nie będzie przypominał doskonale znanej nam celebracji nadejścia Nowego Roku. Wobec wprowadzonych przez rząd obostrzeń w imprezie nie będzie mogło wziąć udział więcej niż 5 osób poza gospodarzami.

Rząd zaapelował ponadto o przestrzeganie zakazu przemieszczania się (trafnie nazwanego swoistą godziną policyjną) oraz funkcjonowania hoteli i pensjonatów.

Rząd zmienia przepisy

Jak wskazuje internetowy serwis Radia Zet, przedstawiciele władzy zmienili przepisy warunkujące wyjątki dotyczące gości hotelowych. Do grupy, której nie obowiązuje wspomniany zakaz, dodano kolejne osoby.

Decyzja rządu Mateusza Morawieckiego pozwoli TVP zorganizować "Sylwestra Marzeń" bez konieczności zamartwiania się łamaniem prawa.

Po konsultacjach, jakie przeprowadzono z branżą hotelarską, w rozporządzeniu zmieniono listę osób mogących korzystać z noclegów.

Po nowelizacji przepisów w hotelu noc będą mogli spędzić żołnierze wojsk sojuszniczych, cudzoziemcy niemogący kontynuować podróży, pasażerowie oraz załogi opóźnionych bądź odwołanych samolotów, a także "osoby zaangażowane bezpośrednio w przygotowywanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję", wskazuje radiozet.pl.

Ostatni punkt okaże się kluczowy dla nadchodzącego "Sylwestra Marzeń", którego prezes TVP Jacek Kurski porównał do powietrza (więcej na ten temat TUTAJ).

Przypomnijmy, że swoimi występami wydarzenie, które w tym roku ma odbyć się w Ostródzie, uświetnić mają m.in. Golec uOrkiestra, Cleo czy uwielbiany przez szefa Telewizji Polskiej Zenek Martyniuk. W amfiteatrze obecna ma być ponadto publiczność, której rolę pełnić będą tancerze.

Zakwaterowanie tych ostatnich (jak również pozostałych pracowników publicznego nadawcy, którzy wezmą udział w produkcji imprezy sylwestrowej) stanowiło problem dla dyrekcji TVP. Z pomocą przyszli jednak politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Według ustaleń dziennikarzy "Press" ekipa zaangażowana w tegorocznego Sylwestra Marzeń zostanie zakwaterowana w należącym do TVP ośrodku wypoczynkowym w Sarnówku, położonym w okolicy Ostródy.

źródło: radiozet.pl / press.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >