wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jak Jarosław Kaczyński spędzał sylwestra? Dziennikarze przyłapali go i poznali jego plany

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński to bez wątpienia architekt "dobrej zmiany", która zachodzi w Polsce od 2015 r. Wielu zastanawiało się, czy rządowe obostrzenia wpłynęły w jakiś sposób na sylwestrowe plany prezesa PiS. Dziennikarzom "Super E

  • Wielu zastanawiało się w jaki sposób Jarosław Kaczyński zamierza spędzać tegorocznego sylwestra

  • Dziennikarzom "Super Expressu" udało się ustalić, gdzie przebywał prezes PiS podczas ubiegłej nocy

  • Wicepremier spędzał sylwestra w domowym zaciszu

Wielu zastanawiało się, gdzie Jarosław Kaczyński spędzi tegorocznego sylwestra. W Warszawie, Ostródzie, a może w Czerwonym Borze? Dziennikarzom udało się odnaleźć odpowiedź. 

Sylwester Jarosława Kaczyńskiego

Nie ma co ukrywać, to nie był najłatwiejszy rok dla Jarosława Kaczyńskiego. Na początku wybuch epidemii koronawirusa i wciąż trwający kryzys w polskiej gospodarce, następnie niesubordynacja w szeregach PiS, spowodowana sprawą tzw. piątki dla zwierząt, a na koniec fala protestów Strajku Kobiet, wywołanych decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embriopatologicznej. 

W całym tym chaosie znalazł się i pozytywny dla prezesa PiS aspekt, w postaci mianowania go wicepremierem ds. bezpieczeństwa, jednak i w tej dziedzinie szybko pojawiły się kontrowersje - dziennikarze zaczęli dopytywać na czym polega pełniona przez Jarosława Kaczyńskiego funkcja, a w rządzie nie do końca umiano odpowiedzieć na to pytanie. 

Na przywódcę partii rządzącej spadają też, częściej niż na premiera, czy prezydenta, słowa krytyki za niepowodzenia władzy. Nic dziwnego, wszak to właśnie Jarosław Kaczyński jest niejako architektem tzw. dobrej zmiany, a wszystko wskazuje na to, że żadna decyzja rządu nie może zapaść bez konsultacji w żoliborskiej posiadłości prezesa. 

Sylwester to jednak czas, gdy każdy, niezależnie od przekonań i poglądów politycznych, patrzy z optymizmem na nowy rok, mając nadzieję na zmianę na lepsze. Jest to też oczywiście okazja do wyśmienitej zabawy, choć w obecnych okolicznościach, poza kilkoma wyjątkami, nikt chyba nie spędzał jej w wyjątkowo szampańskim nastroju. Gdzie zatem był w noc sylwestrową Jarosław Kaczyński?

Świętowanie "na spokojnie"

Miejsce świętowania nowego roku przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego odnaleźli dziennikarze "Super Expressu", którzy pojawili się pod posiadłością prezesa PiS na Żoliborzu. Wielu może być zadziwionych sposobem, jaki wybrał on na uczczenie sylwestra. 

Reporterom dziennika udało się przyłapać go podczas powrotu do domu. Okazuje się, że wynajęci ochroniarze odwieźli prezesa do mieszkania na Żoliborzu jeszcze przed godz. 19.00, ustaloną w rozporządzeniu z 21 grudnia jako początek tymczasowego zakazu przemieszczania się. 

Wszystko wskazuje więc na to, że 71-letni wicepremier spędził sylwestra na swoich własnych włościach, być może z kubkiem ciepłej herbaty, kotem na kolanach i imprezą Jacka Kurskiego w telewizorze. Można w tej materii jedynie spekulować, ponieważ nie zauważono, by od czasu wejścia w progi żoliborskiego domu, prezes miał gdzieś wychodzić. 

Przed Jarosławem Kaczyńskim kolejny niezwykle intensywny rok - pandemia nie zwalnia tempa, rośnie niezadowolenie z polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość, a do planowanego przejścia na emeryturę pozostały prezesowi jeszcze 3 lata. 

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

(screen) TVP Info

Polityka

Konferencja Adama Niedzielskiego. "Doszło do aktu terroru"

Czytaj więcej >
(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >

Polityka

Babcia Kasia spotkała się na światłach z Antonim Macierewiczem. Do sieci trafiło zdjęcie

Czytaj więcej >