wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Press: TVP ma próbować obejść przepisy. Wszystko, by zorganizować imprezę sylwestrową

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Mimo zaostrzenia obostrzeń TVP planuje zorganizowanie Sylwestra Marzeń. Wydarzenie odbędzie się w Ostródzie, a według doniesień rolę publiczności mają pełnić tancerze. Przedstawiciele Telewizji Polskiej mają ponadto obejść restrykcje dotyczące hote

  • Na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu narodowej kwarantanny. Zaostrzeniu restrykcji towarzyszyć będzie również zapowiedziana na czas tegorocznego Sylwestra godzina policyjna

  • TVP zorganizuje koncert sylwestrowy w ostródzkim amfiteatrze. Według doniesień Press.pl publiczny nadawca planuje obejść ograniczenia

  • "Tegoroczny Sylwester Marzeń w TVP to jest coś jak prąd, jak gaz, jak woda", przekonywał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski

Wobec spodziewanych wzmożonych kontaktów towarzyskich w trakcie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia rząd zdecydował się na zaostrzenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zgodnie z zapowiedziami nowe przepisy będą obowiązywały od 28 grudnia do 17 stycznia.

Przypomnijmy, że wobec rozporządzenia zamknięte zostaną m.in. hotele oraz centra handlowe, z wyłączeniem sklepów spożywczych, aptek, drogerii oraz sklepów z prasą i książkami.

31 grudnia policjanci mają ponadto egzekwować przestrzegane wprowadzonej godziny policyjnej. W sylwestrową noc, od godziny 19:00 do 6:00 rano, obowiązywał będzie zakaz przemieszczania się.

TVP obejdzie obostrzenia?

Z doniesień portalu Press.pl, cytowanych przez Gazeta.pl, wynika jednak, że TVP planuje obejść wprowadzane ograniczenia i mimo wszystko zorganizować zwyczajowego Sylwestra Marzeń.

Swoimi występami wydarzenie, które w tym roku ma odbyć się w Ostródzie, uświetnić mają m.in. Golec uOrkiestra, Cleo czy uwielbiany przez prezesa Telewizji Polskiej Zenek Martyniuk. W amfiteatrze obecna ma być ponadto publiczność, której rolę pełnić będą tancerze.

Według ustaleń reporterów "Press" ekipa zaangażowana w tegorocznego Sylwestra Marzeń zostanie zakwaterowana w należącym do publicznego nadawcy ośrodku wypoczynkowym w Sarnówku, położonym w okolicy Ostródy. TVP nie potwierdziło jednak dotychczas przytaczanych rewelacji. 

Z doniesień medialnych wiem, że taki koncert będzie w Ostródzie. Nikt do nas się nie zwracał o nic, z żadnym zapytaniem. Impreza w amfiteatrze będzie bez udziału publiczności, nie jest imprezą o charakterze masowym. Sądzę, że jakaś forma nadzoru będzie ze strony policji być może z naszym udziałem. To jest niewykluczone – przekazał portalowi jeden z pracowników miejscowego sanepidu.

Jacek Kurski: Sylwester Marzeń jak powietrze

Decyzji dotyczącej organizacji tegorocznego Sylwestra Marzeń bronił prezes TVP Jacek Kurski.

W tym roku Sylwester Marzeń musi się odbyć. Dlatego, że w tym roku miliony Polaków zostały skazane w wyniku pandemii na samoizolację. Wszyscy spędzą tego sylwestra w domach, przed telewizorami. W związku z tym tegoroczny Sylwester Marzeń w TVP to jest coś jak prąd, jak gaz, jak woda – przekonywał polityk Prawa i Sprawiedliwości, cytowany przez Gazetę.pl.

I dalej: – Po prostu jesteśmy medium dostarczanym do każdego domu w Polsce. Jak jedzenie, jak powietrze. Nie można żyć bez Sylwestra Marzeń TVP. Więc on będzie wspaniały, bo jest nam potrzebny, jest tak upragniony przez ludzi.

źródło: Press.pl / Gazeta.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >