wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W TVP to by nie przeszło. Michał Szpak podczas Sylwestra w Polsacie wykonał jednoznaczny gest

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Michał Szpak występował podczas organizowanej przez Polsat "Sylwestrowej Mocy Przebojów". Uważni obserwatorzy koncertu mogli zauważyć odniesienie do Strajku Kobiet, jakie artysta zawarł w swojej charakteryzacji. Komentatorzy są zgodni - w

  • Michał Szpak był jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej Polsatu

  • Obserwatorzy zauważyli istotny element w charakteryzacji artysty

  • Na paznokciach piosenkarza pojawiły się symbole Strajku Kobiet

Emblemat jaki znalazł się w charakteryzacji Michała Szpaka to jeden z najważniejszych symboli ubiegłego roku. 

Michał Szpak przekazuje symboliczne wsparcie 

Ostatniej nocy byliśmy świadkami dwóch konkurencyjnych koncertów sylwestrowych, zorganizowanych przez jedne z największych polskich stacji telewizyjnych. W TVP był to "Sylwester Marzeń z Dwójką", a w Polsacie "Sylwestrowa Moc Przebojów". TVN zdecydował się uraczyć w tym roku swoich widzów emisją kilku popularnych filmów. 

Stacje telewizyjne dzielnie walczyły o widza w noworoczną noc, goszcząc na swych ekranach wielu niezwykle znanych i lubianych przez miliony Polaków artystów. Państwowa telewizja mogła poszczycić się występami m.in. Zenka Martyniuka, zespołu Boys, czy Thomasa Andersa, Polsat zaś postawił na Dodę, Mandarynę i Pięknych i Młodych. O północy wyciągnięto także asa z rękawa w postaci koncertu Andrei Bocellego, którym okazał się być finalnie... gwiazdor disco polo, Czadoman.

Jednym z najciekawszych momentów "Sylwestrowej Mocy Przebojów" był także występ Michała Szpaka, który wykonał dla widzów Polsatu "Płonącą stodołę" z repertuaru Czesława Niemena.

Uważni widzowie, którzy śledzili koncert Polsatu, mogli zauważyć w charakteryzacji Michała Szpaka odniesienie do jednego z najważniejszych wydarzeń minionego roku.

Artysta wspiera Strajk Kobiet 

Na paznokciach piosenkarza znalazły się emblematy błyskawic, które od kilku miesięcy bezsprzecznie kojarzą się większości Polaków z symboliką Strajku Kobiet, ruchu zrzeszającego Polki walczące o podstawowe prawa człowieka, w wyniku uznania aborcji embriopatologicznej za niezgodną z polskim prawem przez Trybunał Konstytucyjny. 

W ten skromny sposób, artysta niewątpliwie chciał przekazać swoje wsparcie wobec kobiet, które już od 22 października muszą demonstrować na polskich ulicach swój sprzeciw wobec decyzji o zakazie przerywania ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. 

To nie pierwszy raz, gdy Michał Szpak manifestuje swoją sympatię do strajkujących przeciwko postanowieniom Prawa i Sprawiedliwości Polek. Artysta pojawił się na happeningu Strajku Kobiet, wielokrotnie wspierał też inicjatywę na swoim Instagramie. 

POLSKA TO KOBIETA!!! Taaak to jest ten dzień ! Dzisiaj Warszawa jest stolicą świata ! - napisał w jednym z postów w mediach społecznościowych, załączając film przedstawiający protesty na polskich ulicach. 

Wielu komentatorów jest zdania, że charakteryzacja Michała Szpaka podczas występu w Polsacie nie zostałaby zaakceptowana, gdyby piosenkarz występował na imprezie sylwestrowej w TVP. 

(Zdjęcie wyróżniająca jest screenem nagrania "Sylwestrowa Moc Przebojów 2020 - Michał Szpak - Płonąca stodoła (Czesław Niemen)", zamieszczonego na kanale YouTube Polsatu - youtube.com/Polsat)

Źródło: o2.pl, instagram.com/michal_szpakofficial, youtube.com/Polsat

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >