wtv.pl
Echa Sylwestra w Ostródzie

youtube.com/TVP Info

W Ostródzie sztuczny był nie tylko tłum. "Sylwester Marzeń" TVP z kolejnymi oskarżeniami

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ostróda pożegnała już ekipę TVP, a "Sylwester Marzeń" przeszedł do historii, ale wciąż nie milkną echa wydarzenia, zorganizowanego przez Jacka Kurskiego w czasie epidemii koronawirusa. W sieci pojawiły się nowe zarzuty pod adresem organiz

  • W internecie pojawiły się głosy krytyki pod adresem sylwestra w Ostródzie, który emitowany był w TVP

  • Wielu zarzuca, że artyści mieli grać z playbacku, a aplauz widowni był nagrany i emitowany podczas wydarzenia

  • Kontrowersyjnie było też w Polsacie, za sprawą występu Andrei Bocellego, którym finalnie okazał się być Czadoman

Wygląda na to, że jeszcze długo będzie się mówić o imprezie sylwestrowej Jacka Kurskiego w Ostródzie. Na jaw wyszły nowe fakty. 

Echa sylwestra w Ostródzie 

"Sylwester Marzeń z Dwójką" to wydarzenie, które jeszcze długo będzie się wspominać, i to nie za sprawą muzycznych występów, które odbyły się w trakcie jego trwania, a kontrowersji, którymi od początku owiana była impreza zorganizowana przez Jacka Kurskiego w trakcie epidemii

Ograniczenia wynikające z coraz bardziej niepokojącej sytuacji pandemicznej, jaka dotknęła świat w 2020 r. nie powstrzymały prezesa TVP od przeprowadzenia hucznej zabawy sylwestrowej, będącej wizytówką stacji od czasu wprowadzenia w naszym kraju tzw. dobrej zmiany. 

W to, by sylwester w Ostródzie mógł się odbyć, zaangażowany był nawet rząd, który dostosowywał i "poprawiał" rozporządzenie dotyczące przeciwdziałania zakażeniom koronawirusem tak, by nic nie stanęło na przeszkodzie w przeprowadzeniu imprezy. 

Zwerbowano artystów, którzy zgodzili się zagrać na scenie mimo panującej epidemii, zrekrutowano także statystów, którzy za kwotę 500 zł zgodzili się pełnić rolę widowni. I choć Jacek Kurski we "Wiadomościach TVP" zdążył już otrąbić sukces sylwestra, internauci mają coraz więcej zastrzeżeń co do jakości opisywanej imprezy. 

Playback i sztuczne oklaski 

- Mieliśmy obawy, ale to była szansa. Ludzie nie mogli się bawić na większych balach czy domówkach, to oglądali telewizję. Dostarczyliśmy im produkt na światowym poziomie - chwalił się we wczorajszym programie informacyjnym TVP Jacek Kurski. 

Okazuje się, że z tym "światowym poziomem" można jednak polemizować. Coraz więcej internautów zarzuca sylwestrowi w Ostródzie niezwykłą "sztuczność", polegającą m.in. na tym, że wielu obecnych na scenie artystów śpiewać miało rzekomo z playbacku. Komentatorzy są zawiedzeni, że tego typu formę koncertu wybrał kochany przez miliony Thomas Anders z Modern Talking

Pojawiły się także głosy, że "Sylwester Marzeń z Dwójką" przypominał sitcom za sprawą nagranego wcześniej aplauzu, który emitowany był po występach piosenkarzy tak, by widzowie odnosili wrażenie, że wynajęta widownia spontanicznie reaguje na koncerty. 

Nie mniej kontrowersyjnie okazało się być również w Polsacie, gdzie konkurencją dla wydarzenia TVP w Ostródzie miała być impreza pod nazwą "Sylwestrowa Moc Przebojów". Także i tam nie zabrakło playbacku, którym posłużyć miała się chociażby zagraniczna gwiazda, Lou Bega, a także znana polska wokalistka i tancerka Mandaryna

Największą "wpadką" stacji miał jednak okazać się występ Andrei Bocellego, który zapowiadany był już od kilku dni. Finalnie okazało się, że w rolę znanego tenora wcielił się uczestnik programu "Twoja twarz brzmi znajomo", gwiazda disco polo Czadoman. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania "Sylwester Marzeń. Prezes TVP Jacek Kurski: To największe taneczne show w historii telewizji w Polsce", zamieszczonego na kanale YouTube TVP Info - youtube.com/TVP Info)

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >