wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Luka w prawie, która pozwala na legalną podróż w sylwestra. Jest co najmniej zabawna

20 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W obowiązującym w trakcie tegorocznego Sylwestra rozporządzeniu dotyczącym zakazu przemieszczania się znajdują się liczne luki prawne. Wśród nich m.in. zapis o możliwości "wykonywania czynności zawodowych". Na ostatnią imprezę w roku może

  • Zapowiedziana przez ministra zdrowia narodowa kwarantanna zaowocuje m.in. uruchomieniem godziny policyjnej w sylwestrową noc

  • W trakcie tegorocznej zabawy będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się

  • W rozporządzeniu znajdują się jednak liczne luki prawne

  • Jedna z nich zezwala na wyruszenie w miasto lawetą. Oferty już pojawia się w sieci

Na czwartkowej konferencji prasowej szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski przekazał, za nadejście trzeciej fali epidemii koronawirusa mogłoby doprowadzić do załamania polskiego systemu opieki zdrowotnej.

Zapowiedziany na początek roku program szczepionkowy potrwa przynajmniej kilka miesięcy. Chcąc ograniczyć zakażenia – mimo ich wyraźnego wzrostu w ostatnich tygodniach – rząd zdecydował o wprowadzeniu narodowej kwarantanny, która potrwa od 28.12 do 17.01.

Godzina policyjna

W jej ramach zamknięte zostaną hotele, stoki narciarskie oraz galerie handlowe. Najwięcej kontrowersji wzbudza jednak kwestia ogłoszenia godziny policyjnej wobec nadchodzącej zabawy sylwestrowej.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk wskazał już, że obywatele, którzy nie dostosują się do zalecenia, powinni liczyć się z otrzymaniem mandatu karnego.

O sprawie legalności spodziewanych działań policji pisaliśmy TUTAJ.

Na Sylwestra możesz jechać lawetą

Po raz kolejny okazało się jednak, że potrzeba jest matką wynalazku. Część Polaków wykazała się wyjątkową kreatywnością, swoje działania opierając na fakcie, że w rozporządzeniu przewidziano pewne wyjątki.

Jak przypomina portal Spidersweb.pl, w trakcie tegorocznego Sylwestra dozwolone będzie "wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych oraz działalności gospodarczej". W efekcie na kończącą rok zabawę możemy wybrać się lawetą.

Podobne usługi oferuje już między innymi jedno z przedsiębiorstw w Bolesławcu. Oferuję legalny transport na platformie w Sylwestra 31.12.2020 od godziny 19:00 do Nowego Roku 01.01.2021 do godziny 6:00. Zapisy na priv bądź telefonicznie, czytamy na Facebooku.

Z rozporządzenia wyjęto również "zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego". Czekanie na wspomnianą lawetę, która odwiezie nas do domu wobec zepsutego samochodu, z łatwością możemy uznać za "niezbędną". Do wszystkiego należy dołożyć wyjazd na uroczystość religijną czy konieczność uzyskania pomocy wobec kiepskiego stanu psychicznego.

Sposobów, by zagrać na nosie policji, jest zatem mnogość. Ich liczba prowadzi do postawienia sobie pytania, czy rządzący porządnie przemyśleli ogłoszony zakaz.

źródło: spidersweb.pl / Facebook

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >