wtv.pl > Strajk Kobiet

Strajk Kobiet

Strajk Kobiet jest organizacją społeczną, która powstała na fali prób zaostrzenia prawa do aborcji. Działania grupy koordynuje Marta Lempart, Klementyna Suchanow i Agnieszka Czerederecką.

kyo-azuma-x TJKVU1FJA-unsplash
19.03.2022 09:20 Lewica staje w obronie uczniów prześladowanych w szkołach. Szczegóły porannej konferencji

We wtorek o 11:00 odbyła się konferencja organizowana przez Młodą Lewicę, z udziałem m.in posła Macieja Gdula i prof. Joanny Senyszyn. Dotyczyła ona sprawy wydalenia z katolickiej szkoły, nastoletniej Julity. Dziewczynę wyrzucono za udział w Strajku Kobiet i angaż w działania Młodej Lewicy. Na konferencji Joanna Senyszyn poinformowała o poważnym złamaniu konstytucji.W ubiegłym tygodniu rozgorzała spora dyskusja na temat działań dyrekcji zes. szkół im. Matki Boskiej Miłosierdzia w Białymstoku. Z listy uczniów została skreślona 17-letnia Julita. Oficjalnym powodem relegacji było złamanie statutu. Dziewczyna dopuściła się tego poprzez udział w manifestacjach organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zgodnie z polskim prawem, sformułowanie statutu w taki sposób jest niedozwolone i wskazuje na ogromne ograniczanie swobód obywatelskich i wolności wyrażania poglądów.Konferencję rozpoczęli Dawid Dobrogowski i Zofia Stankiewicz, działacze Młodej Lewicy i koordynatorzy jej działań na Podlasiu:- Uczennica została wydalona w sposób bezprawny - mówi Zofia Stankiewicz.- Julitę relegowano przed zakończeniem roku szkolnego w oparciu o statut szkoły łamiący konstytucję. Słowa wiceministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego wskazują na to, że statut jest dokumentem nadrzędnym i nie powinien być kwestionowany. Takim dokumentem jest natomiast konstytucja - dodaje.- Poraża również fakt, iż ministerstwo nie zdawało sobie sprawy z tego, że Julita została wydalona ze szkoły przed zakończeniem roku. Zgodnie z wiedzą ministra Piontkowskiego, Julita miała być relegowana po wakacjach - słyszymy na konferencji.

Czernikowo
19.03.2022 09:13 Ksiądz, który celował z broni do wiernych i miał stanąć przed sądem. Nie poniesie żadnych konsekwencji

Czernikowo. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. ks. Piotra S., który w czasie Strajku Kobiet wybiegł z kościoła z bronia i wymachiwał nią w kierunku manifestujących mieszkańców oraz policjantów. To oznacza, że duchowny nie poniesie żadnych konsekwencji.Początkowo ksiądz przyznawał się zarówno do uzbrojonego grożenia, jak i kierowania gróźb karalnych w strone policjantów. Potem zmienił jednak zdanie, a wraz z nim... prokuratura.

wolne media
19.03.2022 09:07 Strajk Kobiet organizuje spotkanie w obronie wolnych mediów. “Chodzi o każdą z nas, każdego z nas”

Ważą się losy lex TVN, a grono osób niezadowolonych z kneblowania wolności mediów rośnie. W czwartek pod Senatem spotkanie zamierza zorganizować Strajk Kobiet. Inicjatorzy wydarzenia przekonują, że “chodzi o każdą, każdego z nas”.

Poznań
19.03.2022 08:58 Poznań: położył na radiowozie ulotkę aborcyjną. Teraz ma kłopoty z prawem

Poznań: Artur Słomczewski w czasie trwającego Strajku Kobiet pod koniec ubiegłego roku, położył na radiowozie ulotkę aborcyjną. Policja spisała go za ten czyn. Teraz dowiedział się, że może mieć z tego tytułu kłopoty z prawem. Po dziewięciu miesiącach od zdarzenia otrzymał informację, że został oskarżony o zaśmiecanie przestrzeni publicznej.

Michał Dworczyk wyciek
19.03.2022 08:52 Wyciek danych z e-maila Michała Dworczyka. Czy rząd chciał wykorzystać wojsko do stłumienia Strajku Kobiet?

Rząd podkreślił, że opublikowane przez hakerów wiadomości pochodzące ze skrzynki szefa Kancelarii Premiera zostały spreparowane. Na rosyjskiej platformie Telegram pojawiła się kolejna wiadomość, pochodząca rzekomo ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka. Jej treść sugeruje, że rząd rozważał wykorzystanie wojska do stłumienia manifestacji Strajku Kobiet.

muzeum kantora - strajk kobiet
19.03.2022 08:49 Oburzająca cenzura w muzeum Kantora. Dyrekcja nie zgodziła się na instalację z transparentów ze Strajku Kobiet przez "polityczną wymowę"

Kontrolowane przez PiS muzeum Kantora nie zgodziło się na wystawę pracy złożonej z transparentów znanych z manifestacji Strajku Kobiet. Zdaniem dyrekcji małopolskiej placówki instalacja była powiem "polityczna" w swej wymowie.Szczegóły decyzji o usunięciu instalacji autorstwa Krzysztofa Powierży, zatytułowanej jako "Banery z placu Wilsona", na które składał się kolaż złożony z transparentów trzymanych przez demonstrantów w trakcie manifestacji Strajku Kobiet, przytacza OKO.press.Praca artysty miała zostać jednym z kluczowych elementów trwającego Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Jarosław Kaczyński odpowie za swoje słowa?
19.03.2022 08:49 WP: Komisja Etyki Poselskiej zajęła się wnioskiem ws. Kaczyńskiego

Dziś Komisja Etyki Poselskiej rozpatrywała wniosek o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego za słowa, jakie powiedzieć miał na mównicy sejmowej w październiku ubiegłego roku. Nazwał wówczas posłów opozycji "przestępcami". Wicepremier, wg doniesień WP, nie stawił się na spotkaniu. Wobec nieobecności Jarosława Kaczyńskiego na posiedzeniu, Komisja nie mogła podjąć wobec niego żadnej decyzji.

Babcia Kasia wynoszona
19.03.2022 08:48 Kim naprawdę jest Babcia Kasia? Kilka słów o jej życiu

Katarzyna Augustynek, znana szerzej jako Babcia Kasia urasta dziś do bycia kimś w rodzaju miejskiej legendy. Stale pojawia się na antyrządowych manifestacjach, które często kończą się wobec niej interwencją policji. Sytuacja rodzinna Babci Kasi jest dość skomplikowana. Kim jest Babcia Kasia? Choć Babcię Kasię na kontrmanifestacjach podczas miesięcznic smoleńskich i innych wydarzeń związanych z Prawem i Sprawiedliwością widywano już od dawna, najgłośniej zrobiło się o niej podczas demonstracji Strajku Kobiet. Warszawianka czynnie brała udział w proaborcyjnych protestach argumentując swój udział chęcią podjęcia walki o podstawowe prawa człowieka i przyszłość kolejnych pokoleń Polek i Polaków. Wraz ze wzrostem popularności Babci Kasi w internecie pojawia się coraz więcej nagrań z interwencji służb mundurowych wobec jej czynów. Kobiecie towarzyszą często bowiem osoby z kamerami, które wydają się wprost nie móc doczekać kolejnej policyjnej interwencji wobec niej. O samej Katarzynie Augustynek wiadomo niewiele. Ona sama raczej rzadko zabiera głos w sprawach prywatnych. Wiadomo jednak, że jej najbliższą "rodziną" jest ta, która towarzyszy jej podczas manifestacji. Być może dlatego tak chętnie w nich uczestniczy. Kontrowersyjna starsza pani Ze słów Babci Kasi wynika, że nie doczekała się nigdy potomstwa. Stąd wynikać może chęć do zdobywania "znajomości" na warszawskich ulicach. Dalsza rodzina nie chce z nią bowiem utrzymywać kontaktu.- Moi jedyni bliscy to przyjaciele i uliczni znajomi. Nie mam rodziny - przyznała Augustyniak w rozmowie z "Wysokimi obcasami" - Od 11 lat nie mam już nikogo, ostatni członek mojej rodziny zmarł w 2009 roku - dodała. Zachowanie Babci Kasi budzi skrajnie różne opinie. Wielu demonstrantów docenia jej starania, ale niektóre z jej zachowań okazują się być wyjątkowo kontrowersyjne. Dotyczy to chociażby sytuacji, gdy kobieta brutalnie obrażała policjantów - zostało to utrwalone na nagraniu. - Jesteście po prostu zas*anym g*wnem, niczym poza tym. Nie! Gorzej! Stara ku*wo... - powiedziała do jednej z policjantek Babcia Kasia podczas zatrzymania na Strajku Kobiet. W ostatnim czasie kobieta często widywana jest na Placu Piłsudskiego w Warszawie podczas demonstracji upamiętniających ofiary pandemii koronawirusa. Augustyniak znaczy krzyżykami przy pomocy kawałka węgla posadzkę nieopodal pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Również i tam na jej działalność reaguje policja. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Nieoficjalne: NIK skieruje wnioski do prokuratury przeciwko Morawieckiemu, Sasinowi i DworczykowiPrezes AstraZeneki w końcu się wypowiedział. Ujawnił fakt, który wielu oburzySenator zdecydował się na odważne wyznanie. Miał dziecko z 14-latką, uważa to za historię jak z „Romea i Julii”Źródło: Se.pl

W "Kawa na ławę" na antenie TVN ostro zareagował Włodzimierz Czarzasty.
19.03.2022 08:43 "Wam się porąbało w głowach, ludzie wzywali policję na policję". Na antenie TVN-u wicemarszałkowi puściły nerwy

- Wam się porąbało w głowach, ludzie wzywali policję na policję - mówił zirytowany polityk.

Abp Jędraszewski poruszył w swoim liście pasterskim kwestię Strajku Kobiet.
19.03.2022 08:43 W polskich kościołach przeczytano porażający list. Abp Marek Jędraszewski bez hamulców o strajkach

Z treścią listu wierni mogli zetknąć się już w piątek w Internecie, ale dopiero w niedzielę większość z nich usłyszała go z krakowskich ambon.

Młoda aktywistka z Oleśnicy poinformowała o wezwaniu na policję.
19.03.2022 08:43 Braliście udział w protestach? Po was też mogą przyjść. Wstrząsające relacje młodych dziewczyn

Policja w Oleśnicy wzywa na przesłuchania organizatorki protestów przeciwko wyrokowi TKWśród wezwanych na komendę aktywistek znalazła się m.in. maturzystka"Odwołałyśmy nasz ostatni spacer, to natomiast nie wystarczyło. Trzeba nam kary", wskazują uczestniczki Strajku KobietProtesty wywołane decyzją Trybunału Julii Przyłębskiej, które orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją, wyjątkowo szybko objęły niemal cały kraj (o sprawie najnowszego oświadczenia rządzących przeczytasz TUTAJ).Choć najszerzej komentowane były manifestacje odbywające się w największych polskich miastach (w szczytowym momencie demonstracje w Warszawie liczyły 100 tys. osób), Strajk Kobiet dotarł również do mniejszych miejscowości, w tym trzydziestotysięcznej Oleśnicy.

Smyk w ogniu krytyki Straży Narodowej
19.03.2022 08:43 Straż Narodowa oburzona naszywką z błyskawicą na sukience ze Smyka. "Rodzice niszczą dusze swoich dzieci"

Straż Narodowa przestrzega przed zakupami w sieci handlowej SmykNa stronie formacji na Facebooku pojawiło się zdjęcie dziewczęcej sukienki z wyszytym symbolem błyskawicyStraż Narodowa nie ma wątpliwości - to z pewnością spisek Strajku Kobiet!Groteskowe spostrzeżenia Straży Narodowej dotyczące odzieży dziecięcej w Smyku budzą salwy śmiechu.

pro-life
19.03.2022 08:43 Przeciwnicy dostępu do aborcji zrobili sobie kampanię, wyciągając cudze grafiki z kontekstu. Autorka wydała stanowisko

W całym kraju pojawiły się plakaty, na których wykorzystano grafikę Ekateriny GlazkovejRosjanka została odnaleziona w mediach społecznościowych, gdzie stanowczo sprzeciwiła się kampanii antyaborcyjnejKaterina Glazkova wyjaśniła, że jej grafika reprezentuje świadome macierzyństwo, dokonane dzięki wolności wyboruArtystka wsparła polskie kobiety w walce o swoje prawaKraj został dosłownie zalany przez kampanię pro-life lub, jak również określa się organizacje oraz osoby dążące do zaostrzenia i tak rygorystycznego prawa dotyczącego terminacji ciąży, anti-choice. Autorka kupionej przez pomysłodawców akcji grafiki zabrała głos w mediach społecznościowych. Nauka płynąca z obcowania z jej sztuką miała być zupełnie inna.Ekaterina Glazkova to rosyjska artystka, której praca znalazła się w centrum zainteresowania, po tym, jak plakaty pro-life dosłownie zalały kraj. Niestety twórcy strategii PR-owej nie dokopali się najprawdopodobniej do warunków licencji i wykorzystywania, gdyż zgodnie z zapewnieniami autorki dzieło to powstało z innym zamysłem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w trakcie obrad Sejmu.
19.03.2022 08:43 Braki elementarnej wiedzy wśród polityków PiS. O porównywaniu symbolu Strajku Kobiet do znaku zbrodniarzy wojennych

"Najpierw to łaskawie zdejmijcie te błyskawice SS-mańskie", grzmiał przed kilkoma tygodniami Jarosław KaczyńskiPorównywanie znanej z protestów przeciw wyrokowi TK błyskawicy do symbolu niemieckich zbrodniarzy to stała zagrywka polityków Prawa i SprawiedliwościSłynny znak nazistowskiej formacji nie przedstawia jednak dwóch błyskawic, a znane z mitologii germańskiej runyProtesty Strajku Kobiet trwają nieprzerwanie od 22 października, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją.Od początku manifestacji ich symbolem pozostaje znamienna błyskawica, która pojawiała się to na transparentach, to na maseczkach i pozostałych częściach garderoby demonstrantek. Bezradni wobec rozmachu, z jakim przeprowadzane są kolejne inicjatywy OSK (wczoraj protestujący dotarli pod dom Jarosława Kaczyńskiego), politycy PiS raz po raz uderzają w przedstawicielki Strajku Kobiet, odmawiając im polskości. Część z nich idzie dalej, porównując błyskawicę do znaku niemieckich zbrodniarzy wojennych.

Wyrok Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji powinien zostać opublikowany w styczniu, wskazuje Ryszard Terlecki.
19.03.2022 08:43 Kiedy zostanie opublikowany wyrok TK ws. aborcji? Polityk PiS podał najbardziej prawdopodobny termin

Trybunał Konstytucyjny zarządzany przez Julię Przyłębską zdecydował, że aborcja z powodu ciężkiego, nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucjąRezygnacja z tzw. kompromisu aborcyjnego doprowadziła do protestów na polskich ulicachWobec manifestacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wyrok TK nadal nie został opublikowanyWedług Ryszarda Terleckiego sprawa powinna zakończyć się już w styczniu22 października Trybunał Julii Przyłębskiej orzekł, że aborcja dokonana w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją.

Strajk Kobiet
19.03.2022 08:43 Ujawniono, jakie polecenia otrzymuje policja w czasie Strajku Kobiet. "Wychodzili na ulice w trybie alarmowym"

Wczoraj, podczas Strajku Kobiet, na ulicach Warszawy zebrało się kilka tysięcy osób. Przedsięwzięcie nie spotkało się ze stanowczymi działaniami służb mundurowychO2.pl skontaktowało się z anonimowym policjantem, który miał ujawnić przekazane instrukcje. "Wychodzili na ulice w trybie alarmowym. Czyli kto żyw, ten rusza w miasto" - zdradzałSłużby mają także monitorować ruch w sieci, jaki generują ruchy feministyczneZ relacji anonimowego policjanta dla portalu O2.pl wynika, że służby miały być zaskoczone nagłą decyzją Strajku Kobiet o rozpoczęciu kolejnej fali protestów. Do akcji miały być zaangażowane wszelkie pobliskie pododdziały. - Wychodzili na ulice w trybie alarmowym. Czyli kto żyw, ten rusza w miasto - podawał rozmówca medium.

Polityk Jacek Żalek nie popiera aborcji, ale byłby w stanie zabić człowieka?
19.03.2022 08:43 Jest za zupełnym zakazem aborcji, ale posunąłby się do najgorszego czynu? Oburzające słowa polityka, który świętował wyrok TK

W 2019 r. na łamach "Dziennika gazety Prawnej" ukazał się wywiad Roberta Mazurka z posłem Jackiem Żalkiem z PorozumieniaW rozmowie polityk przyznał, że jest za całkowitym zakazem aborcji, ale gotowy jest ewentualnego "zatłuc" sprawcę gwałtu na swojej żonieWywiad dostarcza wyjątkowo rozbieżnych poglądów na to, jak powinna wyglądać postawa chrześcijańskaSłowa Jacka Żalki z 2019 r. na temat aborcji dla nikogo nie był zaskoczeniem. Co innego już odpowiedź na pytanie Roberta Mazurka dotycząca działań względem osoby dopuszczającej się gwałtu.Okazuje się, że gdy aborcja i gwałt przybiera zdecydowanie bardziej osobisty wymiar trudniej już kierować się wzniosłymi ideami i pięknymi słowami. Jacek Żalek w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" w czerwcu 2019 r. powiedział kilka zastanawiających kwestii.

Anna Samusionek pokazała swoje spotkanie z policją w trakcie Strajku Kobiet
19.03.2022 08:43 Znana aktorka pokazała film z policjantem ze Strajku Kobiet. "Miałam wrażenie, że dostanę w twarz, moja córka była popychana"

Relacje ze Strajku Kobiet pozwalają na dokładny wgląd na to, jak zachowuje się policja w czasie spontanicznych zgromadzeń na terenie całego kraju. Znana aktorka telewizyjna i teatralna pokazała wymianę zdań między nią a jednym z funkcjonariuszy.Coraz głośniej mówi się o tym, że nie wszyscy policjanci będący na miejscu protestów w ramach Strajku Kobiet przedstawiają sobą profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków. Rozmowa Anny Samusionek z funkcjonariuszem jest co najmniej niezrozumiała w kwestii podawanych przez policjanta powodów, dla których nie może ona się dalej przemieszczać.

Zmiany w prawie aborcyjnym?
19.03.2022 08:43 Jest społeczny projekt ustawy liberalizującej prawo aborcyjne w Polsce

Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny stworzyła projekt ustawy regulującej prawo aborcyjneZakłada on możliwość legalnej aborcji do 12 tygodnia ciąży bez podawania powodu decyzjiAktywistki mają nadzieję, że ich postulaty spotkają się z pozytywnym odzewemFederacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przygotowała projekt ustawy wprowadzającej zmiany w prawie aborcyjnym.

sejm
19.03.2022 08:42 Ruszył protest, ludzie zebrali się w 4 miejscach. Sejm skierował projekt Ordo Iuris do dalszych prac

Sejm skierował projekt ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender" do obrad komisjiWiększość sejmowa zadecydowała o nieodrzucaniu projektu Ordo IurisW Warszawie trwają protesty przeciwko ustawie, zorganizowane przez działaczy związanych z Ogólnopolskim Strajkiem KobietDziś w Sejmie rozpatrywany był niezwykle kontrowersyjny projekt ustawy złożony przez organizację Ordo Iuris.

Strajk Kobiet
19.03.2022 08:41 17-latka została usunięta ze szkoły za organizację Strajku Kobiet

17-letnia działaczka Młodej Lewicy została usunięta ze skutkiem natychmiastowych ze swojej szkoły. Uczęszczała do niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Jej wydalenie miało być związane z organizowaniem Strajku Kobiet w okolicy. Sprawa została zgłoszona do kuratorium i RPO.Dyrektorka szkoły tłumaczy, że jej szkoła nie mogła tolerować takiego zachowania. Chodziło o katolickie wartości, z jakich słynie.

wtv
19.03.2022 08:30 Protesty. Prócz polskiej dziennikarki, policja zatrzymała inną aktywistkę. Potrącona osoba przez radiowóz czeka na karetkę?

Hasłem protestu pod Ministerstwem Edukacji Narodowej było Wolna aborcja i wolna edukacja.

wtv
19.03.2022 08:30 Fotoreporterka została zwolniona z aresztu. Policja się tłumaczy z zatrzymania: "Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta"

Policja podała wcześniej również powód zatrzymania, nie wiadomo jednak, czy podczas przesłuchania postawiono jej zarzuty.

wtv
19.03.2022 08:29 "Polska Babcia" zrelacjonowała, jak traktuje się strajkujących seniorów. "Dopadło nas 30 policjantów, byłyśmy we cztery"

Poparcie "Polskich Babci" wobec Strajku Kobiet skutkuje coraz bardziej przykrymi konsekwencjami. Przedstawicielki ruchu skarżą się na częste interwencje ze strony policji.

wtv
19.03.2022 08:29 Strajk Kobiet nawet nie zdążył ruszyć. Nagle do akcji wkroczyła policja, podjęto pilne działania

W Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Włodawie i kilkunastu innych miejscowościach trwa Strajk Kobiet. Największe wydarzenie zostało zorganizowane w stolicy. Na tamtejszym rondzie Dmowskiego protest nie zdążył się jeszcze rozpocząć. Służby mundurowe wkroczyły do akcji i przeprowadzają kontrole pojazdów, dołączających do demonstrujących.

wtv
19.03.2022 08:29 Jurek Owsiak został nagrany na Strajku Kobiet. Dyskutował z policją, "zbieramy, aby twoje dzieci także ratować"

Słowa, jakie Jurek Owsiak skierował w stronę funkcjonariusza, który podjął działania względem dwóch młodych osób, wydają się wyjątkowo znaczące. Jednocześnie niezrozumiałe są same okoliczności, w jakich policja zdecydowała się na podjęcie działań względem — zdaniem założyciela WOŚP — nastolatek.Wczoraj miały miejsce kolejne protesty, a wśród maszerującego tłumu znalazł się sam Jurek Owsiak. To kolejna znana osoba, która ramię w ramię maszeruje z Polkami i Polakami niezgadzającymi się na zaostrzenie — i tak surowego — prawa aborcyjnego. Sobotnie wydarzenia są wyjątkowo oburzające. Doszło do wielu skandalicznych incydentów.

wtv
19.03.2022 08:29 Aktorka Matylda Damięcka poturbowana na Strajku Kobiet. Oskarża policjanta, jest nagranie

Od początku masowych protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Matylda Damięcka aktywnie wspiera Polki i Polaków. Kiedy w sobotę pojawiła się na warszawskich ulicach, wydarzenia przybrały wyjątkowo niespokojny przebieg.Sieć obiegło nagranie, gdzie Matylda Damięcka pokazuje krew na swojej skroni i oświadcza, że obrażenia powstały po tym, jak jeden z funkcjonariuszy policji uderzył ją czymś, co trzymał w ręce.

wtv
19.03.2022 08:29 Gajos, Podsiadło, Makłowicz i inni znani Polacy nagrali specjalny film. Zwrócili się do wszystkich mężczyzn

Strajk Kobiet nie ustaje, a do sławnych osób wspierających maszerujące Polki dołącza nie tylko Robert Makłowicz, czy Jurek Owsiak interweniujący w sprawie zachowania policjantów. Matylda Damięcka opublikowała w sieci nagranie, które jest specjalnym projektem. Niesie ono ze sobą wyjątkowe przesłanie.Słowa padające z ust Roberta Makłowicza oraz towarzyszącym mu w tym projekcie innych mężczyzn powinny trafić do jak najszerszego grona odbiorców. W tym przypadku grupą docelową są wszyscy mężczyźni. Znani i lubiani wyjaśniają kilka podstawowych kwestii w sprawie Strajku Kobiet.