wtv.pl
Strajk Kobiet

(zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews

Ujawniono, jakie polecenia otrzymuje policja w czasie Strajku Kobiet. "Wychodzili na ulice w trybie alarmowym"

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wczoraj Strajk Kobiet ruszył na ulice Polski. W Warszawie można było dostrzec wyjątkowy spokój oraz opanowanie ze strony funkcjonariuszy. Nie podejmowano interwencji, a przede wszystkim, nie zastosowano środków przymusu bezpośredniego. Anoni

  • Wczoraj, podczas Strajku Kobiet, na ulicach Warszawy zebrało się kilka tysięcy osób. Przedsięwzięcie nie spotkało się ze stanowczymi działaniami służb mundurowych

  • O2.pl skontaktowało się z anonimowym policjantem, który miał ujawnić przekazane instrukcje. "Wychodzili na ulice w trybie alarmowym. Czyli kto żyw, ten rusza w miasto" - zdradzał

  • Służby mają także monitorować ruch w sieci, jaki generują ruchy feministyczne

Z relacji anonimowego policjanta dla portalu O2.pl wynika, że służby miały być zaskoczone nagłą decyzją Strajku Kobiet o rozpoczęciu kolejnej fali protestów. Do akcji miały być zaangażowane wszelkie  pobliskie pododdziały. - Wychodzili na ulice w trybie alarmowym. Czyli kto żyw, ten rusza w miasto - podawał rozmówca medium.

Od 100 dni trwa Strajk Kobiet. Tymczasem anonimowy policjant miał zdradzić instrukcje, jakie otrzymały służby.

Na demonstracje miała zostać skierowana także tak zwana "alarmówka". Jest to wyspecjalizowany oddział, będący w stałej gotowości do reagowania na zachowania opinii publicznej. Kompania ta interweniuje właśnie podczas protestów.

 - Wydział do spraw walki z cyberprzestępczością Stołka i wydział techniki operacyjnej monitorują przepływ informacji na grupach i forach w sieci - przekonywał redaktorów O2.pl. Wyjaśnijmy, że "Stołek" jest skrótem od Komendy Stołecznej Policji. 

Dziennikarze mieli otrzymać informację o zaangażowaniu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w śledzeniu internetowej działalności osób zaangażowanych w akcje Strajku Kobiet. Co więcej, do działań miała włączyć się wyspecjalizowana komórka.

Służby miały także podjąć decyzję o zwiększeniu dostępnych zasobów ludzkich na czas weekendu. Organizatorki demonstracji już ogłosiły kolejne marsze. Mają one odbyć się w całej Polsce, jednak największa frekwencja, najprawdopodobniej, zostanie odnotowana w Warszawie.

Eskalacja społecznych emocji ma wymuszać na funkcjonariuszach zawezwanie do stolicy oddziałów prewencji z innych części Polski. 

Należy zaznaczyć, że doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone przez pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy też Komendy Stołecznej Policji.

Wczoraj o godzinie 18:30 pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego stawiły się aktywistki Strajku Kobiet. Po kilkunastu minutach zwołano przemarsz w stronę Placu na Rozdrożu, by następnie przejść prosto pod biuro Prawa i Sprawiedliwości. 

Marsz zakończono na rondzie Dmowskiego, które nazywane jest rondem Praw Kobiet. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [O2.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >