Założyciel WOŚP, Jurek Owsiak, na Strajku Kobiet nie unikał konfrontacji z policją. Instagram/warszawski_influencerŹródło: Instagram/warszawski_influencer
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 29 Listopada 2020

Jurek Owsiak został nagrany na Strajku Kobiet. Dyskutował z policją, "zbieramy, aby twoje dzieci także ratować"

Nagranie, na którym widać, jak Jurek Owsiak kieruję w stronę policjanta kilka gorzkich słów, obiegło internet. Jest to kolejny dowód punktujący absurdalne zachowane służb w stosunku do pokojowych manifestacji w ramach walki o podstawowe prawa człowieka. Założyciel WOŚP w mediach społecznościowych postanowił zamieścić oficjalną wypowiedź w sprawie wczorajszego incydentu ze służbami.

Słowa, jakie Jurek Owsiak skierował w stronę funkcjonariusza, który podjął działania względem dwóch młodych osób, wydają się wyjątkowo znaczące. Jednocześnie niezrozumiałe są same okoliczności, w jakich policja zdecydowała się na podjęcie działań względem — zdaniem założyciela WOŚP — nastolatek.

Zaskakujące sceny w Zaskakujące sceny w "Jeden z dziesięciu". Uczestnik zaczął dyskutować z prowadzącym, Sznuk musiał interweniowaćCzytaj dalej

Wczoraj miały miejsce kolejne protesty, a wśród maszerującego tłumu znalazł się sam Jurek Owsiak. To kolejna znana osoba, która ramię w ramię maszeruje z Polkami i Polakami niezgadzającymi się na zaostrzeniei tak surowegoprawa aborcyjnego. Sobotnie wydarzenia są wyjątkowo oburzające. Doszło do wielu skandalicznych incydentów.

Strajk Kobiet: Jurek Owsiak nagrany w trakcie rozmowy z policjantem

W sobotę wieczorem Jurek Owsiak postanowił dołączyć się do masowych protestów w Warszawie w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Nie spodziewał się zapewne, że będzie musiał interweniować i publicznie reagować na działania policji.

Już nie tylko ZUS. Bardzo ważne informacje ws. pieniędzy na emerytury, czas na OIPEJuż nie tylko ZUS. Bardzo ważne informacje ws. pieniędzy na emerytury, czas na OIPECzytaj dalej

Na instagramowym profilu @warszawski_influencer pojawiło się nagranie, gdzie dokładnie słychać słowa, jakie padają z ust założyciela WOŚP. Postanowił on zareagować na działania policjanta, który spisał dwie młode, zdaniem Jurka Owsiaka, nastolatki. 

- Sto złoty mandatu wziąłeś od dwóch dziewczyn. Zostań tutaj! [...] Dzieci zdrowe? Zbieramy, aby także twoje dzieci ratować. Nazywam się Jurek Owsiak, wstyd. Sto złoty wziąłeś od dwóch dziewczynek. Sto złoty wziąłeś za to, że stały? - słyszymy na opublikowanym w sieci zdarzeniu z sobotniej edycji protestów.

Sprawę, która odbiła się szerokim w polskim internecie, postanowił skomentować również sam Jurek Owsiak. Na jego profilu na Facebooku pojawił się długi post, opisujący tę sytuację. Opatrzony został dwoma zdjęciami - jednym z policjantami, a drugim ze służbą medyczną, będącą na miejscu i służącą pomocą każdemu, kto się do nich zgłosi.

Długi post pełen oburzenia, założyciel WOŚP relacjonuje swój udział w proteście

- Bardzo emocjonalnie. Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu osobistego do zatrzymania, a następnie wystawienia mandatu? [...] Jedna z nich z pudełkiem ciastek, nie miały ze sobą żadnych symboli, żadnych tablic, żadnych flag, nawet żadnych znaczków, czegokolwiek (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał w poście Jurek Owsiak. Dalej relacjonował podjęte przez siebie działania.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego 

- [...] podszedłem do spisujących policjantów, przedstawiłem się i spytałem jaki jest powód, że te dwie dziewczyny są spisywane? Milczenie, milczenie, milczenie, więc wyraziłem swoją opinię: czy nie jest Wam wstyd? [...] Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście? Czy nie jest Wam wstyd, tu w tym momencie, teraz, jeszcze egzekwować mandat w wysokości 100zł od każdej z nich - gorzko podsumował w mediach społecznościowych założyciel WOŚP. 

Sobotnie protesty z okazji 102. rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety obfitowały w niezrozumiałe działania służb. W przeciwieństwie do agresywnych i chuligańskich wybryków z czasu Marszu Niepodległości, uczestnicy Strajku Kobiet nie podpalają mieszkań oraz, poza okrzykami i maszerowaniem, nie decydują się na brutalne starcia z policją. Niestety coraz więcej osób publikuje w mediach społecznościowych dowody na agresję funkcjonariuszy pojawiających się w kontrze do protestów na ulicach miast. 

Standardem ostatnich dni jest odcinanie drogi maszerującym niezadowolonym Polkom i Polakom oraz zamykanie ich w tzw. kotłach, z których nie mogą się rozejść. Wczoraj miało również miejsce skandaliczne zachowanie policjanta względem naszej dziennikarki, Michaliny Kobli, o czym pisaliśmy >TUTAJ<.

W sobotę posłanka Barbara Nowacka została spryskana gazem

Sytuacja, którą opisał Jurek Owsiak, staje się smutnym standardem działań policji w ostatnim czasie. Niemniej jedna z największych kontrowersji wokół wczorajszych protestów dotyczy momentu, gdy posłanka Barbara Nowacka, która pokazywała funkcjonariuszowi legitymację poselską, została spryskana gazem prosto w twarz.

Jacek Kurski znalazł swój Jacek Kurski znalazł swój "dowód potęgi". Nawet Kaczyński stoi murem za projektem prezesa TVPCzytaj dalej

- Po pierwsze: ani kroku wstecz w prawach kobiet, nie odpuścimy, po drugie moje miejsce, jako posłanki jest między ludźmi, którym dzieje się krzywda i po trzecie: od początku jesteśmy z protestującymi i „nigdy nie będziesz szła sama” - mówiła już dziś posłanka na konferencji zorganizowanej przed budynkiem Sejmu. To kolejny już incydent, gdzie policja nie reaguje na pokazywane legitymacje poselskie, czy legitymacje prasowe. 

Źródło: Facebook.com @jerzyowsiak / Instagram.com @warszawski_influencer / Twitter.com @barbaraanowacka

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Oficjalnie wydano już rozporządzenie. Nowe restrykcje na nadchodzące święta
  2. Najbardziej niezwykły domowy chleb na świecie. Potrzebujesz 1 osobliwego składnika, smakuje wybornie
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od Polski
  7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć