Strajk Kobiet. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Listopada 2020

Strajk Kobiet nawet nie zdążył ruszyć. Nagle do akcji wkroczyła policja, podjęto pilne działania

Właśnie trwa Strajk Kobiet. Ruch feministyczny świętuje 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez Polki. Służby mundurowe podjęły pilne działania. W oficjalnych komunikatach mówią o łamaniu prawa. Liderka akcji ostrzega przed kontrolami pojazdów osobowych. Co się dzieje?

W Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Włodawie i kilkunastu innych miejscowościach trwa Strajk Kobiet. Największe wydarzenie zostało zorganizowane w stolicy. Na tamtejszym rondzie Dmowskiego protest nie zdążył się jeszcze rozpocząć. Służby mundurowe wkroczyły do akcji i przeprowadzają kontrole pojazdów, dołączających do demonstrujących.

Ciężarna Hanna Lis została potraktowana w uwłaczający sposób. Usłyszała okropne słowaCiężarna Hanna Lis została potraktowana w uwłaczający sposób. Usłyszała okropne słowaCzytaj dalej

Zaczął się Strajk Kobiet. W Warszawie mają miejsce pierwsze policyjne kontrole

Marta Lempart w relacji live na Facebooku poinformowała o licznych kontrolach drogowych. Według inicjatorki Strajku Kobiet policja chce zatrzymać samochody. Jest to dość powszechna praktyka podczas wielkich manifestacji z udziałem pojazdów. Działanie to zostało odebrane przez feministki jako zlecone przez rządzących

- Oby była Polska niepodległa. Oby Warszawa była niepodległa. Uważajcie na siebie i patrzcie, co się dzieje - słyszymy na nagraniu liderki grupy. 

Żaden ksiądz nie wykorzystał aż tylu dzieci, bezprecedensowa sprawa w Polsce. Marian W. opuścił aresztŻaden ksiądz nie wykorzystał aż tylu dzieci, bezprecedensowa sprawa w Polsce. Marian W. opuścił aresztCzytaj dalej

Przedstawicielka organizacji przypomina o zapisywaniu numerów do prawników na rękach. Strajk Kobiet uruchomił także specjalną infolinię do osób, które nie radzą sobie z działaniami policji. Protestujące gwarantują teleporadę z psychoterapeutą w ciągu 48 godzin od zgłoszenia. 

Z myślą o: - uczestniczkach i uczestnikach protestów stykających się z przemocą policyjną - aktywistkach i aktywistach...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Sobota, 28 listopada 2020

Funkcjonariusze za pośrednictwem głośników wydają komunikaty do zgromadzonych. Informują o zasadach sanitarno-epidemicznych, zgodnie z którymi w zgromadzeniu może wziąć udział jedynie 5 osób. Grupy zaś muszą zachować 100-metrowy odstęp.

WP: Tysiące Polaków nie dostaną dodatkowych pieniędzy za pracę. Rząd chce zaoszczędzićWP: Tysiące Polaków nie dostaną dodatkowych pieniędzy za pracę. Rząd chce zaoszczędzićCzytaj dalej

Koordynatorki Strajku Kobiet tłumaczą, że prawa do demonstrowania można ograniczać jedynie za pośrednictwem ustawy, w przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Blokada Polski odbywa się pod hasłem: "Warszawa Niepodległa - W imię matki, córki, siostry!".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Kaufland wprowadził nową usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonale
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Na miejscu znajdują się zmotoryzowane osoby. Utrudnienia drogowe objęły całe rondo Dmowskiego, jednak przebieg akcji ma charakter dynamiczny. Niewykluczone jest dalsze paraliżowanie ruchu, co było wcześniej zapowiadane przez feministki.

Liczne demonstrację będą miały miejsce tak długo, aż Zjednoczona Prawica przyjmie żądania Strajku Kobiet. Chodzi między innymi o liberalizację prawa do aborcji, powszechnie dostępną antykoncepcję awaryjną, przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz dymisję rządu.

Tu mówi Warszawa! Warszawski Strajk Kobiet: Chciałybyśmy świętować dzień, w którym kobiety 102 lat temu uzyskały prawo...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Czwartek, 26 listopada 2020

Akcja zaczęła się o godzinie 15. Nie doszło jeszcze do użycia środków przymusu bezpośredniego. O przebiegu Strajku Kobiet będziemy informować na bieżąco. 

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Typowe objawy raka kości. Nigdy nie wolno ich bagatelizować
  2. Podali ranking najzdrowszych napojów świata. Szczegóły zachwycają
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"
  7. Hakerzy złamali hasło posła Marka Kuchcińskiego. Nie uwierzysz co zrobili

[Facebook/Strajk Kobiet]