wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Fotoreporterka została zwolniona z aresztu. Policja się tłumaczy z zatrzymania: "Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta"

23 Listopada 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Podczas dzisiejszego protestu pod Ministerstwem Edukacji Narodowej policja zatrzymała 4 osoby, w tym fotoreporterkę Agatę Grzybowską. Pracująca m. in. dla RATS Agency dziennikarka nie bez walki udała się do policyjnego radiowozu, bo mimo że pokazała funkc

Policja podała wcześniej również powód zatrzymania, nie wiadomo jednak, czy podczas przesłuchania postawiono jej zarzuty.

Policja poinformowało o powodzie zatrzymania Grzybowskiej

Podczas protestu pod Ministerstwem Edukacji Narodowej zatrzymano 4 osoby. Wśród nich znalazła się Agata Grzybowska, fotoreporterka pracująca m. in. dla RATS Agency. Na nagraniu z zatrzymania widać, jak policjanci informowani są o tym, że Grzybowska jest dziennikarką, a ona sama zaprezentowała swoją legitymacją prasową. Mimo tych działań funkcjonariusze zabrali ją ze sobą.

- "Policjantów próbowała powstrzymać grupa dziennikarzy i dziennikarek krzycząc, że Agata jest dziennikarką. Nic to nie dało. Agata została wywieziona w radiowozie w nieznanym kierunku. Agata legitymowała się legitymacją prasową, którą miała na szyi. Kilkanaście osób krzyczało też, że jest dziennikarką. Nie ma możliwości, że policjanci o tym nie wiedzieli" - informował na swoim Facebooku Jędrzej Nowicki z "Gazety Wyborczej".

Jak podano potem, Grzybowska została przewieziona na komisariat na ul. Wilczej. Tam również przeniosła się demonstracja solidarnościowa. Tłum żądał uwolnienia zatrzymanych. 

- Została zatrzymana jedna osoba w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta - poinformował nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

W sprawie wypuszczenia fotoreporterki interweniowali posłowie KO i Lewicy, Cezary Tomczyk, Michał Szczerba i Anna Maria Żukowska. Jak poinformowali, "za kilkanaście minut pani Agata Grzybowska zostanie wypuszczona". 

Tak też się stało. Przy głośnych wiwatach i brawach, komisariat opuściła Agata Grzybowska. Z przesłuchania nie wyszła dotąd jeszcze jedna z zatrzymanych osób

Protest pod Ministerstwem Edukacji Narodowej i blokada Warszawy

Protest pod Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczął się niedługo przed planowaną na dzisiaj na 16:00 blokadą Warszawy. Hasłem przewodnim było "Wolna aborcja, wolna edukacja".

W ramach protestu do bram ministerstwa przykuło się troje manifestantów. Podczas demonstracji siłą usuwano osoby, które siedziały na pobliskiej jezdni, a także zatrzymano 4 osoby, wśród których znalazły się m. in. Łania związana ze Stop Bzdurom oraz dziennikarka Agata Grzybowska

Podczas blokady alei Szucha doszło również do wypadku z udziałem ludzi - radiowóz potrącił jednego z demonstrantów, któremu na miejscu pomocy musiało udzielić wezwane pogotowie ratunkowe. 

Protest przeniósł się na ul. Wilczą, która została z dwóch stron zamknięta przez oddziały policji. Funkcjonariusze nawołują do opuszczenia miejsca zgromadzenia. 

źródło: [onet.pl][Facebook/Jędrzej Nowicki[[Twitter/WawaZakrzewski][Twitter/CTomczyk][Twitter/MarcinTerlik]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >