Policja wypuściła już Agatę Grzybowską.. WTV.plŹródło: WTV.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 23 Listopada 2020

Fotoreporterka została zwolniona z aresztu. Policja się tłumaczy z zatrzymania: "Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta"

Podczas dzisiejszego protestu pod Ministerstwem Edukacji Narodowej policja zatrzymała 4 osoby, w tym fotoreporterkę Agatę Grzybowską. Pracująca m. in. dla RATS Agency dziennikarka nie bez walki udała się do policyjnego radiowozu, bo mimo że pokazała funkcjonariuszom swoją legitymację prasową, ci nie ustąpili. Dziennikarka opuściła już komisariat na Wilczej.

Policja podała wcześniej również powód zatrzymania, nie wiadomo jednak, czy podczas przesłuchania postawiono jej zarzuty.

Plugawe i skandaliczne zachowanie Plugawe i skandaliczne zachowanie "Wiadomości" TVP. Nie chcecie wiedzieć do czego porównali kobiety, wstyd na cały światCzytaj dalej

Policja poinformowało o powodzie zatrzymania Grzybowskiej

Podczas protestu pod Ministerstwem Edukacji Narodowej zatrzymano 4 osoby. Wśród nich znalazła się Agata Grzybowska, fotoreporterka pracująca m. in. dla RATS Agency. Na nagraniu z zatrzymania widać, jak policjanci informowani są o tym, że Grzybowska jest dziennikarką, a ona sama zaprezentowała swoją legitymacją prasową. Mimo tych działań funkcjonariusze zabrali ją ze sobą.

- "Policjantów próbowała powstrzymać grupa dziennikarzy i dziennikarek krzycząc, że Agata jest dziennikarką. Nic to nie dało. Agata została wywieziona w radiowozie w nieznanym kierunku. Agata legitymowała się legitymacją prasową, którą miała na szyi. Kilkanaście osób krzyczało też, że jest dziennikarką. Nie ma możliwości, że policjanci o tym nie wiedzieli" - informował na swoim Facebooku Jędrzej Nowicki z "Gazety Wyborczej".

Ewa Farna także ciężko chorowała. Teraz postanowiła skomentować, jak rozpoznać objawyEwa Farna także ciężko chorowała. Teraz postanowiła skomentować, jak rozpoznać objawyCzytaj dalej

Jak podano potem, Grzybowska została przewieziona na komisariat na ul. Wilczej. Tam również przeniosła się demonstracja solidarnościowa. Tłum żądał uwolnienia zatrzymanych. 

- Została zatrzymana jedna osoba w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta - poinformował nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

W sprawie wypuszczenia fotoreporterki interweniowali posłowie KO i Lewicy, Cezary Tomczyk, Michał Szczerba i Anna Maria Żukowska. Jak poinformowali, "za kilkanaście minut pani Agata Grzybowska zostanie wypuszczona". 

Tak też się stało. Przy głośnych wiwatach i brawach, komisariat opuściła Agata Grzybowska. Z przesłuchania nie wyszła dotąd jeszcze jedna z zatrzymanych osób

Protest pod Ministerstwem Edukacji Narodowej i blokada Warszawy

Protest pod Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczął się niedługo przed planowaną na dzisiaj na 16:00 blokadą Warszawy. Hasłem przewodnim było "Wolna aborcja, wolna edukacja".

W ramach protestu do bram ministerstwa przykuło się troje manifestantów. Podczas demonstracji siłą usuwano osoby, które siedziały na pobliskiej jezdni, a także zatrzymano 4 osoby, wśród których znalazły się m. in. Łania związana ze Stop Bzdurom oraz dziennikarka Agata Grzybowska

Podczas blokady alei Szucha doszło również do wypadku z udziałem ludzi - radiowóz potrącił jednego z demonstrantów, któremu na miejscu pomocy musiało udzielić wezwane pogotowie ratunkowe. 

Protest przeniósł się na ul. Wilczą, która została z dwóch stron zamknięta przez oddziały policji. Funkcjonariusze nawołują do opuszczenia miejsca zgromadzenia. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Sprzedaż maleje, a rząd szykuje nowy podatek. Skutki odczujemy dość szybko
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

źródło: [onet.pl][Facebook/Jędrzej Nowicki[[Twitter/WawaZakrzewski][Twitter/CTomczyk][Twitter/MarcinTerlik]

Marcin Najman jest skończony. Wzięto się za jego skandaliczne zachowanie podczas FAME MMA8, będzie gorzko żałowałMarcin Najman jest skończony. Wzięto się za jego skandaliczne zachowanie podczas FAME MMA8, będzie gorzko żałowałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Okuliści ostrzegają. Nieoczywisty objaw COVID-19, który może pojawić się jako pierwszy
  2. Gołąbki duszone w kapuście kiszonej. Rewolucyjny przepis, nawet Gessler nie zrobi lepszych
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Nie zgadniecie, kto jest na zdjęciu. Dziś znają ją miliony Polaków, jako dziecko zwiedziła jedną z największych atrakcji doliny Wachau w Austrii
  7. Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, dramatyczny apel PKO BP