wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gajos, Podsiadło, Makłowicz i inni znani Polacy nagrali specjalny film. Zwrócili się do wszystkich mężczyzn

30 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Słowa, jakie padają z ust Roberta Makłowicza, Dawida Podsiadło, czy Janusza Gajosa powinny trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Nagranie opublikowanego przez Matyldę Damięcką podbija internet. Opisane jest jako "poradnik od facet&oacute

Strajk Kobiet nie ustaje, a do sławnych osób wspierających maszerujące Polki dołącza nie tylko Robert Makłowicz, czy Jurek Owsiak interweniujący w sprawie zachowania policjantów. Matylda Damięcka opublikowała w sieci nagranie, które jest specjalnym projektem. Niesie ono ze sobą wyjątkowe przesłanie.

Słowa padające z ust Roberta Makłowicza oraz towarzyszącym mu w tym projekcie innych mężczyzn powinny trafić do jak najszerszego grona odbiorców. W tym przypadku grupą docelową są wszyscy mężczyźni. Znani i lubiani wyjaśniają kilka podstawowych kwestii w sprawie Strajku Kobiet.

Strajk Kobiet: Robert Makłowicz apeluje do mężczyzn

Na Instagramie Matyldy Damieckiej pojawił się film, gdzie występuje m.in Robert Makłowicz. Towarzyszą mu czołowi przedstawiciele kultury polskiej, który zdecydowali się na skierowanie kilku słów do swoich kolegów. Mężczyźni w Strajku Kobiet odgrywają ważną rolę, lecz nie wolno zapomnieć, że to właśnie kobiety walczą o swoje prawa. Jest to główne przesłanie płynące ze specjalnej produkcji.

- Wielu z was chce wspierać kobiety w tym, co się dzieje, ale warto się zastanowić jakie wsparcie jest potrzebne, a jakie jest tylko powielaniem stereotypów i karmieniem ego - mówi Matylda Damięcka pełniąca rolę narratorki w całej produkcji.

- Nie wysuwajmy wobec kobiet żądań czy oczekiwań. To nie jest czas, żeby stawiać warunki. Albo wspierasz, albo nie. Proste - mówił do kamery Robert Makłowicz. Warto przytoczyć również inne słowa padające z ust znanych mężczyzn. Możliwe, że głos tak cenionych osób dotrze do części panów, którzy nie do końca radzą sobie z właściwym wspieraniem swoich najbliższych kobiet.

Dawid Podsiadło, Janusz Gajos, Bartłomiej Topa i inni kierują do Polaków ważne słowa

- W szczególności mówmy do innych mężczyzn, którzy nie ogarniają tematu. Mówmy, żeby ogarnęli, i temat i siebie. Jeżeli uważamy się za sojuszników kobiet, to nie jest naszym zadaniem do czegokolwiek kobiety przekonywać. Naszym zadaniem jest przemówić do rozumu tym mężczyznom, którzy nie ogarniają - wskazuje Dawid Podsiadło, który podkreśla, że Strajk Kobiet nadal może być niezrozumiały dla sporej części panów, niemających świadomości, o co tak naprawdę walczą Polki.

Wyjątkowo znaczące wydają się także słowa aktora Bartłomieja Topy również pojawiającego się w nagraniu opublikowanym na profilu @thegirlwhofellonearth prowadzonego przez aktorkę oraz rysowniczkę Matyldę Damięcką.

- Bądźmy dorośli. Gimnazjum już się skończyło. Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu, gdy tylko nam wygodnie. Przestańmy mówić w imieniu kobiet. Nie zabierajmy im głosu. Nie sugerujmy, że lepiej od nich wiemy, w ich walce o ich prawa - gorzko podsumowuje otaczającą nas rzeczywistość Bartłomiej Topa.

Matylda Damięcka aktywnie włącza się w Strajk Kobiet

Rysowniczka Matylda Damięcka od początku masowych protestów po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego wspiera Polki i Polaków w walce o wspólną sprawę. Udostępnia swoje grafiki zupełnie za darmo, a wczoraj oraz dziś relacjonowała zdarzenie, gdzie została ranna. Wskazuje, że została uderzona przez policjanta krótkofalówką, więcej na ten temat pisaliśmy >TUTAJ<

Całość nagrania obejrzeć można poniżej. Powstało ono dzięki Matyldzie Damięckiej, @studioglosno, Dariuszowi Pdhajskiemu, @radexlukasiewicz oraz Piotrowi Stankiewiczowi z ASZ Dziennika.

Źródło: Plotek / Instagram.com @thegirlwhofellonearth

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Policja w lesie

Polska

Wielkopolskie: Zwłoki odnalezione w środku lasu przez grzybiarzy. Prokuratura prowadzi działania

Czytaj więcej >

Polska

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni piłkarz. Klub żegna swojego zawodnika

Czytaj więcej >
Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >