Apel Roberta Makłowicza oraz innych znanych w sprawie Strajku Kobiet. Instgaram.com/thegirlwhofellonearthŹródło: Instgaram.com/thegirlwhofellonearth
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 30 Listopada 2020

Gajos, Podsiadło, Makłowicz i inni znani Polacy nagrali specjalny film. Zwrócili się do wszystkich mężczyzn

Słowa, jakie padają z ust Roberta Makłowicza, Dawida Podsiadło, czy Janusza Gajosa powinny trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Nagranie opublikowanego przez Matyldę Damięcką podbija internet. Opisane jest jako "poradnik od facetów dla facetów" i ma pomóc odnaleźć się niektórym zagubionym w tym, jak pomagać swoim partnerkom w toczącej się obecnie walce o ich prawa człowieka.

Strajk Kobiet nie ustaje, a do sławnych osób wspierających maszerujące Polki dołącza nie tylko Robert Makłowicz, czy Jurek Owsiak interweniujący w sprawie zachowania policjantów. Matylda Damięcka opublikowała w sieci nagranie, które jest specjalnym projektem. Niesie ono ze sobą wyjątkowe przesłanie.

Prawdziwa twarz Kingi Dudy. Kilka faktów, o których powinien wiedzieć każdy obserwator życia politycznegoPrawdziwa twarz Kingi Dudy. Kilka faktów, o których powinien wiedzieć każdy obserwator życia politycznegoCzytaj dalej

Słowa padające z ust Roberta Makłowicza oraz towarzyszącym mu w tym projekcie innych mężczyzn powinny trafić do jak najszerszego grona odbiorców. W tym przypadku grupą docelową są wszyscy mężczyźni. Znani i lubiani wyjaśniają kilka podstawowych kwestii w sprawie Strajku Kobiet.

Strajk Kobiet: Robert Makłowicz apeluje do mężczyzn

Na Instagramie Matyldy Damieckiej pojawił się film, gdzie występuje m.in Robert Makłowicz. Towarzyszą mu czołowi przedstawiciele kultury polskiej, który zdecydowali się na skierowanie kilku słów do swoich kolegów. Mężczyźni w Strajku Kobiet odgrywają ważną rolę, lecz nie wolno zapomnieć, że to właśnie kobiety walczą o swoje prawa. Jest to główne przesłanie płynące ze specjalnej produkcji.

- Wielu z was chce wspierać kobiety w tym, co się dzieje, ale warto się zastanowić jakie wsparcie jest potrzebne, a jakie jest tylko powielaniem stereotypów i karmieniem ego - mówi Matylda Damięcka pełniąca rolę narratorki w całej produkcji.

Nagle w TVN zwolniono 30 osób, reszta pracowników nadal czuje się niepewnie. Co się wydarzyło?Nagle w TVN zwolniono 30 osób, reszta pracowników nadal czuje się niepewnie. Co się wydarzyło?Czytaj dalej

- Nie wysuwajmy wobec kobiet żądań czy oczekiwań. To nie jest czas, żeby stawiać warunki. Albo wspierasz, albo nie. Proste - mówił do kamery Robert Makłowicz. Warto przytoczyć również inne słowa padające z ust znanych mężczyzn. Możliwe, że głos tak cenionych osób dotrze do części panów, którzy nie do końca radzą sobie z właściwym wspieraniem swoich najbliższych kobiet.

Dawid Podsiadło, Janusz Gajos, Bartłomiej Topa i inni kierują do Polaków ważne słowa

- W szczególności mówmy do innych mężczyzn, którzy nie ogarniają tematu. Mówmy, żeby ogarnęli, i temat i siebie. Jeżeli uważamy się za sojuszników kobiet, to nie jest naszym zadaniem do czegokolwiek kobiety przekonywać. Naszym zadaniem jest przemówić do rozumu tym mężczyznom, którzy nie ogarniają - wskazujeDawid Podsiadło, który podkreśla, że Strajk Kobiet nadal może być niezrozumiały dla sporej części panów, niemających świadomości, o co tak naprawdę walczą Polki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Emerytura znacznie wcześniej i tylko jeden warunek
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Wyjątkowo znaczące wydają się także słowa aktora Bartłomieja Topy również pojawiającego się w nagraniu opublikowanym na profilu @thegirlwhofellonearth prowadzonego przez aktorkę oraz rysowniczkę Matyldę Damięcką.

- Bądźmy dorośli. Gimnazjum już się skończyło. Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu, gdy tylko nam wygodnie. Przestańmy mówić w imieniu kobiet. Nie zabierajmy im głosu. Nie sugerujmy, że lepiej od nich wiemy, w ich walce o ich prawa - gorzko podsumowuje otaczającą nas rzeczywistość Bartłomiej Topa.

Matylda Damięcka aktywnie włącza się w Strajk Kobiet

Rysowniczka Matylda Damięcka od początku masowych protestów po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego wspiera Polki i Polaków w walce o wspólną sprawę. Udostępnia swoje grafiki zupełnie za darmo, a wczoraj oraz dziś relacjonowała zdarzenie, gdzie została ranna. Wskazuje, że została uderzona przez policjanta krótkofalówką, więcej na ten temat pisaliśmy >TUTAJ<

Całość nagrania obejrzeć można poniżej. Powstało ono dzięki Matyldzie Damięckiej, @studioglosno, Dariuszowi Pdhajskiemu, @radexlukasiewicz oraz Piotrowi Stankiewiczowi z ASZ Dziennika.

Źródło: Plotek / Instagram.com @thegirlwhofellonearth

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał ważny komunikat. Mowa o kolędzie, wielu będzie zaskoczonychRzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał ważny komunikat. Mowa o kolędzie, wielu będzie zaskoczonychCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Koperta Życia powinna znaleźć się w każdym domu
  3. Zdrowe i nieziemsko pyszne. Mamy najlepszy przepis na kiszone buraki
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Nagłe wyznanie córki Adama Małysza. Co za zdjęcie
  8. Koniec Układu Słonecznego nastąpi szybciej. Naukowcy się mylili