Polskie Babcie obiektem interwencji policji. Facebook.com/Polskie BabcieŹródło: Facebook.com/Polskie Babcie
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 28 Listopada 2020

"Polska Babcia" zrelacjonowała, jak traktuje się strajkujących seniorów. "Dopadło nas 30 policjantów, byłyśmy we cztery"

"Polskie babcie" to ruch, którego członkinie pojawiają się na ulicach Warszawy już od 2017 r. Swoje wsparcie wykazują obecnie wobec Strajku Kobiet. To doprowadziło niestety do nadmiernego zainteresowania organizacją służb mundurowych...

Poparcie "Polskich Babci" wobec Strajku Kobiet skutkuje coraz bardziej przykrymi konsekwencjami. Przedstawicielki ruchu skarżą się na częste interwencje ze strony policji. 

Uwaga, właśnie zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia. Weszły w życie od dzisiajUwaga, właśnie zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia. Weszły w życie od dzisiajCzytaj dalej

"Polskie babcie" pod lupą?

Od wielu tygodni na ulicach polskich miast odbywają się manifestacje Strajku Kobiet. Wyjście Polek na demonstracje jest skutkiem kontrowersyjnego postanowienia Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja embriopatologiczna jest niezgodna z polskim prawem. 

Złamanie trzonu tzw. kompromisu aborcyjnego, wypracowanego i obowiązującego od 1993 r. przelało czarę goryczy. Polskie kobiety postanowiły tłumnie wyrazić swój sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez partię rządzącą oraz bliską relację państwa z Kościołem. Protesty swym zasięgiem objęły już nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Poznań, czy Wrocław. Dotarły również do mniejszych miejscowości jak Dąbrowa Górnicza i Łomża. 

Wsparcie wobec Strajku Kobiet wciąż płynie z różnych stron polskiego życia publicznego. Dziennikarze, politycy, a nawet gwiazdy show-biznesu prześcigają się w okazywaniu szacunku wobec protestujących kobiet; wielu z nich pojawia się też na manifestacjach osobiście. 

W demonstracjach uczestniczą również działaczki ruchu pod nazwą "Polskie babcie". Inicjatywa obecna w polskim życiu publicznym od 2017 r. zrzeszająca kobiety w dojrzałym wieku wyraża pełne wsparcie wobec manifestacji odbywających się na polskich ulicach. Okazuje się jednak, że w ten sposób "Polskie babcie" zwróciły na siebie uwagę policji, która coraz częściej podejmuje wobec nich interwencje. 

Luka w przepisach? Dotyczy limitu osób na Boże Narodzenie, warto się zapoznaćLuka w przepisach? Dotyczy limitu osób na Boże Narodzenie, warto się zapoznaćCzytaj dalej

Zmiana nastawienia policji 

W rozmowie z "Dziennikiem bałtyckim" jedna z członkiń "Polski babci" Iwona Kowalska opowiadała, że do czasu Strajku Kobiet ruch nie miał problemów z policją. Funkcjonariusze zawsze podchodzili do niego z sympatią, mając świadomość, że panie nie zagrażają nikomu swoimi demonstracjami.

Okazuje się jednak, że wszystko zmieniło się po udziale "Polskich babci" w Strajku Kobiet. Pani Iwona twierdzi, że podczas ostatniego protestu pod Ministerstwem Edukacji, uczestniczki zostały wylegitymowane przez policję daleko od miejsca manifestacji. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

- W ostatnich dniach coś się zmieniło. Gdy szłyśmy na demonstrację pod ministerstwo edukacji, dopadło nas 30 policjantów, byłyśmy we cztery. Zrobiło się granatowo od mundurów. Zaczęli nas spisywać i straszyć. Pytałyśmy, dlaczego to robią, o co właściwie chodzi. Powiedzieli nam, że domniemują, iż idziemy na nielegalną demonstrację. Już samo to, że szłyśmy, było dla nich karygodne. - powiedziała członkini "Polski babci" w rozmowie z "Dziennikiem bałtyckim". 

Fakt nadmiernego zainteresowanie policji ruchem nie zniechęca "Polskich babci" przed czynnym udziałem w kolejnych manifestacjach Strajku Kobiet. Dziś w Warszawie ma mieć miejsce następna demonstracja, podczas której Polki świętować będą 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych w naszym kraju

Dzisiejszy protest rozpocząć ma się na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. 

Rok 2021 nie będzie należał do najlepszych? Czeka nas podatek od deszczu, wyższy abonament RTV, ale nie tylkoRok 2021 nie będzie należał do najlepszych? Czeka nas podatek od deszczu, wyższy abonament RTV, ale nie tylkoCzytaj dalej

źródło: gazeta.pl, msn.com

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Oficjalnie wydano już rozporządzenie. Nowe restrykcje na nadchodzące święta
  2. Najbardziej niezwykły domowy chleb na świecie. Potrzebujesz 1 osobliwego składnika, smakuje wybornie
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od Polski
  7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć