wtv.pl
W "Kawa na ławę" na antenie TVN ostro zareagował Włodzimierz Czarzasty.

(screen) TVN24

"Wam się porąbało w głowach, ludzie wzywali policję na policję". Na antenie TVN-u wicemarszałkowi puściły nerwy

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Włodzimierz Czarzasty na antenie TVN nie krył rozgoryczenia. Wicemarszałek Sejmu z ramienia Lewicy w ostrych słowach skomentował ostatnie wydarzenia związane z działaniem policji podczas protestów. W pewnym momencie puściły mu nerwy.

- Wam się porąbało w głowach, ludzie wzywali policję na policję - mówił zirytowany polityk. 

Czarzasty w TVN ostro skomentował działania policji podczas protestów

Do programu "Kawa na ławę" Konrada Piaseckiego w TVN zaproszono sześcioro gości - Waldemar Buda z PiS, Urszula Pasławska z PSL, Izabela Leszczyna z KO, Artur Dziambor z Konfederacji, Włodzimierz Czarzasty z Lewicy i prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Podczas programu szczególny nacisk położono na sprawę weta skierowanego przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale również na kwestię protestów, o których ostro wypowiedział się Włodzimierz Czarzasty

- Proszę państwa, tutaj nie ma grzecznych słów - mówił na antenie TVN wicemarszałek Sejmu. - To, co robi PiS w tej sprawie, to jest bandyterka

Twierdził, że PiS nakłania policjantów do takich zachowań za awanse i za pieniądze. Zaznaczył też udział antyterrorystów, którzy przyzwyczajeni są do agresywnego reagowania na sytuację, w protestach w zeszłym tygodniu. 

- Ludzie, nie wiedząc, że ci antyterroryści mają pałki, wzywali policję. Wzywali policję przeciwko policji - zaznaczał. - To jest po prostu skandal, a rzecznik prasowy policji powiedział: "posłowie tchórzliwie zasłaniają się legitymacjami". Wam się porąbało w głowach, bo to, co robicie, to jest bandyterka na wzór białoruski - stwierdził. 

- Od początku za to najpierw odpowiedzialna jest władza polityczna, odpowiedzialni są policjanci i mówię wam jedną rzecz, przyjdzie taki czas, że będzie komisja weryfikacyjna, która wszystkie te przypadki z udziałem strony społecznej i każdego policjanta, każdego polityka, każdego faceta, który jest damskim bokserem i wali gazem kobietom po oczach, rozliczy - zaznaczył. 

- Wy kiedyś stracicie władzę, a tych ludzi, tych policjantów, wystawiacie po prostu na strzał. To jest tchórzostwo. To, co robicie jest polityczną bandyterką, zarzucam wam to i oświadczam, że przyjdzie na was kara - podsumował gniewną wypowiedź. 

Działania policji w czasie protestów - Czarzasty oskarżony o pobicie policjanta

18 listopada podczas protestu, na którym w ruch poszły pałki teleskopowe używane przez nieoznaczonych policjantów, doszło do zdarzeń, w których ucierpieli posłowie Lewicy. Najpierw gazem została potraktowana Magda Biejat po tym, jak na przedstawionych filmach widać wyciągniętą u niej legitymację poselską, a następnie można było zobaczyć długi film z Włodzimierzem Czarzastym, którego policja nie chce wpuścić do Sejmu, mimo że pełni on funkcję wicemarszałka

Następnego dnia policja oskarżyła Czarzastego o napaść na policjanta, któremu polityk miał złamać nogę. Internautów wprawiło to w osłupienie - jak sześćdziesięcioletni mężczyzna, raczej niećwiczący i po dwóch zawałach, miałby dać radę policjantowi? 

Podczas wczorajszej demonstracji policja również ostro zareagowała i tym razem ucierpiała posłanka KO, Barbara Nowacka, kiedy próbowała skorzystać z immunitetu i skorzystać z możliwości interwencji poselskiej. 

źródło: [tvn24.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >