Abp Jędraszewski poruszył w swoim liście pasterskim kwestię Strajku Kobiet.. Flickr.com/Joanna AdamikŹródło: Flickr.com/Joanna Adamik
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 30 Listopada 2020

W polskich kościołach przeczytano porażający list. Abp Marek Jędraszewski bez hamulców o strajkach

Abp Marek Jędraszewski ponownie zwrócił się przeciwko Strajkowi Kobiet. Tym razem w liście rozesłanym do wszystkich parafii w Krakowie, duchowny nazwał manifestantów "rzecznikami zabijania dzieci". Większa część treści posłania do wiernych stanowiła kwestia ostatnich wydarzeń dotyczących wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji i rozwinięcie tej sprawy w ogólnopolskie protesty.

Z treścią listu wierni mogli zetknąć się już w piątek w Internecie, ale dopiero w niedzielę większość z nich usłyszała go z krakowskich ambon. 

Dziwne, że TVP nie wycięło jego słów. Juror Dziwne, że TVP nie wycięło jego słów. Juror "The voice of Poland" wypalił bez skrupułów o "kłamstwach", co mógł mieć na myśli?Czytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski o uczestnikach Strajku Kobiet: "rzecznicy zabijania dzieci"

Podczas niedzielnej mszy świętej, krakowscy wierni mogli usłyszeć treść listu przeznaczonego dla nich przez abpa Marka Jędraszewskiego. Duchowny w jego treści poruszył kwestię pandemii, ale również Strajku Kobiet. 

- Słyszymy dzisiaj słowa Pana Jezusa, będące prawdziwym programem na Adwent Roku Pańskiego 2020: "Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie" (Mk 13, 33).  - można przeczytać w napisanym przez arcybiskupa liście. 

- W pierwszej chwili można by odnieść wrażenie, że to wezwanie wpisuje się w treść tego, co przeżywamy od kilku miesięcy: obawy i lęki związane z wybuchem epidemii, stan zagrożenia zdrowia i życia. W pewnym sensie zapewne tak właśnie jest, bowiem życie ludzkie naznaczone jest niezwykłą kruchością i nikt z nas nie zna dnia ani godziny, kiedy Bóg zechce powołać nas do siebie - przekazał wiernym w dalszej części. 

Macie w domu stare pieniądze? Rewolucyjne rozwiązanie NBP, nie musicie nawet iść do bankuMacie w domu stare pieniądze? Rewolucyjne rozwiązanie NBP, nie musicie nawet iść do bankuCzytaj dalej

- Adwentowe rozważania dotyczące Zachariasza i Elżbiety, Maryi i Józefa skłaniają nas do tego, aby z ogromną wdzięcznością wobec Boga, Ojca nas wszystkich, spojrzeć zarówno na każde narodzone już dziecko, jak i na każde dziecko, które jeszcze oczekuje na moment swego przyjścia na świat - pisał już w kontekście aborcji.

Następna część miała nawiązywać do słów i dziedzictwa Jana Pawła II

- Dlatego nie może być ono ani "ciężarem i zagrożeniem", ani też "niepotrzebnym, a kosztownym dodatkiem życiowym", jak chcieliby tego w imię absolutnej wolności współcześni rzecznicy zabijania dzieci nienarodzonych (por. św. Jan Paweł II Wielki, Homilia, Kielce, lotnisko w Masłowie, 3 czerwca 1991) - zaznaczył. To porównanie miało być wypowiedziane przed laty przez polskiego papieża.

Na końcu poprosił o to, by rodzice podziękowali Bogu za dar potomstwa, a dzieci i młodzież o to, by byli wdzięczni za niego rodzicom. 

Krystyna Pawłowicz obejrzała fragment Krystyna Pawłowicz obejrzała fragment "Mam Talent" i nie mogła się powstrzymać. Emocjonalna reakcjaCzytaj dalej

Jędraszewski - konserwatywna twierdza polskiego Kościoła

- Przeżywamy trudny czas związany z niewyobrażalną agresją, dewastuje się świątynie, oskarża, że stoimy na straży prawdy o godności każdego życia ludzkiego - pisał w jednym z poprzednich listów do swoich diecezjan Jędraszewski. 

Jędraszewski jest znany jako jedna z najbardziej konserwatywnych i zarazem kontrowersyjnych postaci polskiego Kościoła. Blisko współpracuje z Tadeuszem Rydzykiem, a wszelkie przejawy niezgody z nauką Kościoła piętnuje na każdym kroku. Arcybiskup wielokrotnie pojawiał się w mediach, głosząc tezy, które bliskie są sercom tradycjonalistów i jest przez nich uważany za jednego z ważniejszych hierarchów w episkopacie. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

źródło: [kobieta.wp.pl]

Zobacz także w naszych serwisach: