wtv.pl
Abp Jędraszewski poruszył w swoim liście pasterskim kwestię Strajku Kobiet.

Flickr.com/Joanna Adamik

W polskich kościołach przeczytano porażający list. Abp Marek Jędraszewski bez hamulców o strajkach

30 Listopada 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Abp Marek Jędraszewski ponownie zwrócił się przeciwko Strajkowi Kobiet. Tym razem w liście rozesłanym do wszystkich parafii w Krakowie, duchowny nazwał manifestantów "rzecznikami zabijania dzieci". Większa część treści posłania do

Z treścią listu wierni mogli zetknąć się już w piątek w Internecie, ale dopiero w niedzielę większość z nich usłyszała go z krakowskich ambon. 

Abp Marek Jędraszewski o uczestnikach Strajku Kobiet: "rzecznicy zabijania dzieci"

Podczas niedzielnej mszy świętej, krakowscy wierni mogli usłyszeć treść listu przeznaczonego dla nich przez abpa Marka Jędraszewskiego. Duchowny w jego treści poruszył kwestię pandemii, ale również Strajku Kobiet. 

- Słyszymy dzisiaj słowa Pana Jezusa, będące prawdziwym programem na Adwent Roku Pańskiego 2020: "Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie" (Mk 13, 33). - można przeczytać w napisanym przez arcybiskupa liście. 

- W pierwszej chwili można by odnieść wrażenie, że to wezwanie wpisuje się w treść tego, co przeżywamy od kilku miesięcy: obawy i lęki związane z wybuchem epidemii, stan zagrożenia zdrowia i życia. W pewnym sensie zapewne tak właśnie jest, bowiem życie ludzkie naznaczone jest niezwykłą kruchością i nikt z nas nie zna dnia ani godziny, kiedy Bóg zechce powołać nas do siebie - przekazał wiernym w dalszej części. 

- Adwentowe rozważania dotyczące Zachariasza i Elżbiety, Maryi i Józefa skłaniają nas do tego, aby z ogromną wdzięcznością wobec Boga, Ojca nas wszystkich, spojrzeć zarówno na każde narodzone już dziecko, jak i na każde dziecko, które jeszcze oczekuje na moment swego przyjścia na świat - pisał już w kontekście aborcji.

Następna część miała nawiązywać do słów i dziedzictwa Jana Pawła II

- Dlatego nie może być ono ani "ciężarem i zagrożeniem", ani też "niepotrzebnym, a kosztownym dodatkiem życiowym", jak chcieliby tego w imię absolutnej wolności współcześni rzecznicy zabijania dzieci nienarodzonych (por. św. Jan Paweł II Wielki, Homilia, Kielce, lotnisko w Masłowie, 3 czerwca 1991) - zaznaczył. To porównanie miało być wypowiedziane przed laty przez polskiego papieża.

Na końcu poprosił o to, by rodzice podziękowali Bogu za dar potomstwa, a dzieci i młodzież o to, by byli wdzięczni za niego rodzicom. 

Jędraszewski - konserwatywna twierdza polskiego Kościoła

- Przeżywamy trudny czas związany z niewyobrażalną agresją, dewastuje się świątynie, oskarża, że stoimy na straży prawdy o godności każdego życia ludzkiego - pisał w jednym z poprzednich listów do swoich diecezjan Jędraszewski. 

Jędraszewski jest znany jako jedna z najbardziej konserwatywnych i zarazem kontrowersyjnych postaci polskiego Kościoła. Blisko współpracuje z Tadeuszem Rydzykiem, a wszelkie przejawy niezgody z nauką Kościoła piętnuje na każdym kroku. Arcybiskup wielokrotnie pojawiał się w mediach, głosząc tezy, które bliskie są sercom tradycjonalistów i jest przez nich uważany za jednego z ważniejszych hierarchów w episkopacie. 

źródło: [kobieta.wp.pl]

undefined

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >