wtv.pl > Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone

W Kalifornii do pokoju 8 letniej dziewczynki przez otwarte okno wszedł pedofil
19.03.2022 08:55 USA: pedofil włamał się do sypialni 5-letniej dziewczynki

Gdyby nie czujność ojca 5-letniej dziewczynki, mogło dojść do tragedii. 39-letni mężczyzna włamał się do pokoju dziecka w Kalifornii. Pedofil powtarzał, że 5-latka to jego ukochana. To nie pierwsze przestępstwo na tle seksualnym zatrzymanego 39-latka.Chwile grozy przeżył ojciec w jednym z domów w hrabstwie Stanislaus w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Gdy wszedł do pokoju swojej 5-letniej córki, zobaczył w nim roznegliżowanego mężczyznę.Przypadek uchronił dziecko przed wykorzystaniem seksualnym przez pedofila. 39-letni Daniel Diaz nie ukrywał, że czuje do dziewczynki pociąg.

nicholas -- portland
19.03.2022 08:52 Matka 15-miesięcznego dziecka przedawkowała. Chłopczyk zmarł z głodu i odwodnienia

Tragedia w Portland w stanie Tennessee. Policjanci odnaleźli ciała: 32-latki i jej syna. Dziecko zmarło z głodu po tym, jak jego matka przedawkowała metaamfetaminę i fentanyl. Chłopczyka usiłowała uratować 3-letnia siostra.32-letnia Tiffany Spears i jej 15-miesięczny syn Nicholas Crowder zostali znalezieni martwi w domu w Portland, na północny wschód od Nashville, w lutym tego roku. Wyniki sekcji zwłok opublikowano jednak dopiero w ubiegły poniedziałek.

Wypadek w Stanach Zjednoczonych
19.03.2022 08:52 Teksas. Tragedia podczas wyścigów samochodowych. Kilkadziesiąt osób rannych

Osiem osób zostało natychmiastowo przetransportowanych do szpitala. W amerykańskim El Paso w stanie Teksas doszło do wypadku podczas wyścigu samochodów terenowych. Jeden z nich staranował barierkę i wjechał w publiczność. Rannych zostało 29 osób. 3 z nich są w wyjątkowo ciężkim stanie.

W Stanach Zjednoczonych dziecko zostało śmiertelnie pogryzione przez pitbulle
19.03.2022 08:51 USA: Dziecko pogryzione przez pitbulle należące do rodziny. Wcześniej 3-latek wypadł z okna

Stany Zjednoczone: 3-letnie dziecko wypadło z okna domu. Po tym, jak znalazło się na ziemi, zaatakowały go dwa pitbulle. Agresywne zwierzęta należały do rodziny chłopca. Dziecka nie udało się uratować.Przyczyny śmierci dziecka są wyjątkowo tragiczne. Wypadkiem, który zakończył się śmiercią 3-letniego chłopca zajęła się prokuratura.W środę wieczorem w Elizabeth w New Jersey służby wezwane zostały do groźnie brzmiącego incydentu. Niestety mimo szybkiej pomocy ratowników i przetransportowania dziecka do szpitala, nie udało się go uratować.Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

doktor fauci
19.03.2022 08:50 Wyciekły maile doktora Fauci'ego, eksperta. ws. chorób zakaźnych

Anthony Fauci, doradca medyczny prezydentów Stanów Zjednoczonych, przekonuje, że koronawirus powstał w związku z przejściem na człowieka od zwierzęcia. Korespondencja lekarza sugeruje jednak co innego. O osobie Anthony'ego Fauci'ego zrobiło się głośno po tym, jak amerykańskie media, w tym stacja CNN, opublikowały zapisy elektronicznej korespondencji byłego doradcy medycznego Donalda Trumpa.Jak przypomina Interia, w jednej z wiadomości sugerowano, że powstanie wirusa SARS-CoV-2 mogło być efektem działań naukowców.

Śmierć Cathy Boone
19.03.2022 08:50 Zmarła jako bezdomna, choć miała gigantyczny majątek. Jej historia okazuje się pełna zagadek

Cathy Boone to Amerykanka, która zmarła jako osoba bezdomna. Kobieta najpewniej mogła dysponować znacznym majątkiem, który odziedziczyła po swojej matce. Nigdy nie zdecydowała się jednak po niego zgłosić. Teraz o spadek po bezdomnej walczyć będą dzieci Cathy Boone. Zagadkowe życie Cathy Boone Cathy Boone to prawdziwy fenomen. Kobieta urodziła i wychowała się w Portland w Stanach Zjednoczonych. Po rozwodzie swoich rodziców, prawa do opieki nad córką przypadły matce, z którą wkrótce zamieszkała w Astorii, w stanie Oregon.Po wyprowadzce od rodzica zaginął po niej wszelki ślad. Matka Cathy Boone zmarła w 2016 r. pozostawiając po sobie znaczny majątek w wysokości 884 tys. dolarów, który przejść miał na jej córkę. Prawnicy kobiety rozpoczęli poszukiwania Cathy. Ogłoszenia pojawiły się w gazetach w całym kraju. Reprezentanci jej matki wzywali do natychmiastowego skontaktowania się celem odebrania należności. Zdeterminowani do odnalezienia kobiety, postanowili wynająć prywatnego detektywa, ale nawet on nie zdołał podołać zadaniu. Ostatecznie majątek przekazany zostać musiał pod pieczę urzędu administracji ziemi stanowej. Odnalezienie kobiety Ostatecznie Cathy Boone została odnaleziona w schronisku dla bezdomnych, ale było już za późno. W styczniu ubiegłego roku kobieta zmarła w mieście, w którym mieszkała jej matka. Odeszła w wieku 49 lat. Wciąż nie wyjaśniono, dlaczego nigdy nie zdecydowała zgłosić się po należny jej majątek, mimo tak zaawansowanej kampanii poszukiwawczej. Po wyprowadzce od swojej matki Cathy Boone żyła jako bezdomna. Dodatkowo uzależniona była od narkotyków i zmagała się z chorobą psychiczną. To nie koniec walki o majątek po jej matce. Po jej śmierci, przywilej dziedziczenia przypadł na jej potomstwo. O 884 tys. dolarów sądzić będzie się dwoje biologicznych dzieci Cathy Boone oraz inne osoby roszczące sobie prawa do spadku po bezdomnej. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Polska ambasada przekazała. Nie żyje Janina GoldharTajemniczy wpis Stachurskiego. Nikt nie wie, o co może chodzić?Sebastian Fabijański jest ciężko chory. "Pod fasadą kryje się chłopiec na skraju wytrzymałości"Źródło: tvp.info

Nie żyje Joe Lara, aktor wcielał się w Tarzana
19.03.2022 08:49 Nie żyje aktor Joe Lara. Zginął w tragicznych okolicznościach

Niestety przekazano tragiczne informacje mówiące o tym, że nie żyje Joe Lara. Aktor jest dobrze znany na całym świecie z racji swojej legendarnej roli Tarzana. Wcielał się w nią w latach 1996-1997. Okoliczności śmierci jego oraz jego żony są wyjątkowe. Samolot, którym podróżowali wraz z pięcioma innymi osobami, spadł do jeziora.29 maja w tragiczny sposób zmarł Joe Lara. Aktor mógł pochwalić się wieloma rolami, lecz to właśnie Tarzan przyniósł mu światową sławę.Wiadomości na temat tragicznego odejścia Joe Lary podają media na całym świecie. 58-letni artysta zginął bowiem w katastrofie lotniczej.

B. J. Thomas
19.03.2022 08:49 Nie żyje popularny wokalista, B.J. Thomas

Nie żyje popularny muzyk, B. J. Thomas. Popularność wokaliście w latach jego świetności, czyli 60. i 70. przyniosły takie piosenki jak „Raindrops Keeps Fallin' On My Head” czy „Hooked On Feeling”. Artysta zmarł 29 maja w wieku 78 lat. W tym roku ujawnił, że choruje na nowotwór płuc i znajduje się w jego ciężkim stadium.

ronald greene
19.03.2022 08:48 Miał zginąć w wypadku samochodowym. Prawda wyszła na jaw, gdy odnaleziono nagranie ukazujące przemoc policjantów

Po dwóch latach od śmierci Ronalda Greene'a, 49-letniego czarnoskórego Amerykanina, Policja Stanowa w Luizjanie opublikowała nagranie z interwencji mundurowych. Poprzednio rodzinie zmarłego przekazano, że mężczyzna zmarł w wypadku samochodowym. Materiał pokazuje użycie środków przymusu i rażenie zatrzymanego policyjnym taserem.Przeszło dwa lata po śmierci Ronalda Greene'a poznaliśmy nowego fakty dotyczące śmierci mężczyzny zatrzymanego 10 maja 2019 roku przez policjantów stanu Luizjana w Stanach Zjednoczonych.Mundurowi ruszyli za poruszającym się SUV-em 49-latkiem, gdy nie zatrzymał się on na czerwonym świetle, przypomina internetowy serwis TVN24.

Senator Anthony Bouchard przyznał, że w wieku 18 lat miał dziecko z 14-latką
19.03.2022 08:48 Senator zdecydował się na odważne wyznanie. Miał dziecko z 14-latką, uważa to za historię jak z „Romea i Julii”

Sporo kontrowersji wywołało niedawne wyznanie, na jakie zdobył się senator Anthony Bouchard. Amerykański polityk postanowił ujawnić, iż jego pierwsze dziecko to efekt związku z 14-letnią dziewczyną. Zrobić miał to w związku z tym, że chce zastąpić Liz Cheney w Izbie Reprezentantów, przez co naraził się na ataki ze strony nieprzychylnych mu osób. Postanowił sam ujawnić swoją kontrowersyjną przeszłość i mimo oburzenia podkreślać swoje przywiązanie do ruchu pro-life.Niespodziewane wiadomości na temat przeszłości Anthony'ego Boucharda sprawiły, że mówi się o nim nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Senator ujawnił, że jego dziecko urodziła 14-letnia dziewczyna.Nie ma mowy jednak o tym, by było to zdarzenie w ostatnich latach, bowiem miało to miejsce, gdy Anthony Bouchard miał 18 lat. Przekazał, iż zdecydował się na opowiedzienie swojej historii z racji wymierzonych w jego stronę ataków.

Demi Lovato są osobą niebinarną
19.03.2022 08:48 Coming out Demi Lovato. Jest osobą niebinarną

Demi Lovato jest osobą niebinarną. Wyznanie gwiazdy pojawiło się w mediach społecznościowych. Pojawiła się również informacja, że od teraz korzystać będzie z zaimków "they/them" - "oni/ich". Demi Lovato wygląda na osobę szczęśliwą z powodu braku potrzeby ukrywania swojej tożsamości płciowej.

avi-werde-v7eOQoXVeAo-unsplash
19.03.2022 08:48 Teksas idzie śladami Polski. O czym mówi “The Heartbeat Bill”?

Aborcja w Polsce jest bardzo głośnym tematem. W ubiegłym roku przez kraj przeszła fala protestów, związana z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie zakazu aborcji, w przypadku wad letalnych płodu. Jeden z amerykańskich stanów wprowadził dzisiaj równie kontrowersyjne prawo aborcyjne. Czy aborcja w Teksasie będzie nielegalna?W USA prawo do aborcji zagwarantowane jest przez konstytucję. Mimo prób zakazania zabiegów w poszczególnych stanach w przeszłości, aborcja dostępna jest na terenie całego kraju.

Charles Grodin nie żyje
19.03.2022 08:47 Nie żyje Charles Grodin. Aktor zdobył popularność dzięki serii filmów "Beethoven"

Wyjątkowo przykre wieści spłynęły zza oceanu - w wieku 86 lat zmarł ceniony amerykański aktor Charles Grodin. Widzowie kochali go przede wszystkim za rolę w popularnej serii familijnej o psie "Beethovenie". Charles Grodin niezmiennie wzbudzał uśmiech kinomanów kreacją sceptycznie nastawionej do psów głowy rodziny, która przygarnia bezdomnego bernardyna. Charles Grodin nie żyje O zgonie wybitnego aktora powiadomił jego syn Nicholas; informacje pojawiły się szybko również w "New York Timesie". Krytycy i widzowie nie mają wątpliwości - to ogromna strata dla amerykańskiego kina, zwłaszcza komediowego. Charles Grodin urodził się w 1935 r. w Pittsburghu. W młodości nie planował kariery aktorskiej - zdecydował się podjąć studia na uniwersytecie w Miami. Plany edukacyjne spełzły jednak na niczym - aktor odkrył w sobie powołanie, które postanowił starannie rozwijać. Już w 1961 r. otrzymał niewielką rolę w serialu "The Defenders". Kilka lat później został dostrzeżony przez Romana Polańskiego, który powierzył mu kreację lekarza, doktora Hilla w przełomowym "Dziecku Rosemary". Rola zwróciła na niego uwagę filmowców głównego nurtu, którzy szybko podjęli się współpracy z aktorem. Niezapomniany George z "Beethovena" W 1972 r. Charles Grodin wcielił się w rolę Lenniego w komedii romantycznej "Kid złamane serce" Elaine May. Udział w filmie przyniósł mu nominację do Złotego Globu, którą ostatecznie w stauetkę zamienił Jack Lemmon. W kolejnych latach podziwiać mogliśmy go m.in. w "King Kongu", "Ishtar", czy "Kobiecie w czerwieni", jednak najbardziej kultowe kreacje stworzył pod koniec lat 80. i na początku 90. Wówczas to partnerował Robertowi DeNiro w komedii sensacyjnej "Zdążyć przed północą", która szybko zyskała miano kultowej. Kolejny film z udziałem Charlesa Grodina to już niewątpliwy klasyk amerykańskiego kina familijnego - dzieło, którym zyskał sympatię milionów dzieci i dorosłych na całym świecie. Chodzi oczywiście o "Beethovena", niezwykle popularnego również w Polsce za sprawą transmitowanych i chętnie oglądanych powtórek w okresie świątecznym. Postać sceptycznie nastawionego do adopcji psa George'a, który z czasem coraz bardziej przywiązuje się do zwierzęcia, rozpaliła serca widzów na całym świecie i wkrótce zaowocowała równie ciepło przyjętym sequelem. Po latach nakręcono jeszcze 3 kolejne części hitu, w których Cahrles Grodin ostatecznie nie zdecydował się wystąpić. Filmografię aktora zamyka oparty na prawdziwych wydarzeniach serial "Madoff" z 2016 r., w którym artysta wcielił się w rolę Carla Shapiro, milionera, który stracił majątek w wyniku udziału w inwestycjach tytułowego finansisty. Charles Grodin zmarł w swoim domu w Wilton. Przyczyną zgonu miał być nowotwór szpiku kostnego. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Syn Krzysztofa Krawczyka wyszedł na ulicę. Zaśpiewał utwory swojego ojcaNaukowcy wskazali, które szczepionki chronią przed indyjskim wariantem koronawirusa. Opublikowano kluczowe badaniaEMA zmieni zasady dot. szczepionki Pfizera. Produkt może być przechowywany do 31 dniŹródło: Radiozet.pl, Filmweb.pl

Niespodziewane słowa syna Joe Bidena na temat Aleksandra Kwaśniewskiego
19.03.2022 08:47 Syn Joe Bidena ujawnił, że zna się z Aleksandrem Kwaśniewskim. Chwali go za inteligencję i dynamiczność

Niespodziewane słowa syna Joe Bidena na temat Aleksandra Kwaśniewskiego. Okazuje się, że panowie się nie tylko znają, ale mają również wspólne wspomnienia. Hunter Biden przyznał, że jego spotkanie z byłym prezydentem Polski nie jest dla niego nic nieznaczące. Rozmowa prowadzona była przez Piotra Kraśkę w ramach wywiadu dla TVN 24.Wyznanie Huntera Bidena na temat byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego dla sporej części rodaków będzie zaskoczeniem. Mało kto mógł bowiem wiedzieć, że dwójkę tych mężczyzn coś łączy.Tematami poruszanymi w rozmowie Piotra Kraśko z synem prezydenta Stanów Zjednoczonych były nie tylko kwestie związane ze znajomością z Aleksandrem Kwaśniewskim. Hunter Biden opowiedział również szczerze o tym, jaki jest jego ojciec oraz o zmaganiu z uzależnieniem od alkoholu, oraz narkotyków.

Aktor Tom Cruise stanie przed polskim sądem?
19.03.2022 08:46 Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Chodzi o most w Pilchowicach

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew m.in. przeciwko Tomowi Cruise'owiPowodem jest Andrew Eksner, polsko-amerykański filmowiec od 25 lat pracujący za oceanemJest to bezpośrednio związane ze sprawą z zeszłego roku, gdy pojawiła się informacja, że w czasie kręcenia 7 części serii filmów z Tomem Cruisem wysadzony zostanie zabytkowy most w PilchowicachWraca sprawa filmu „Mission: Impossible 7” oraz jego reżysera i głównego aktora Toma Cruise'a. Okazuje się, że już niedługo hollywoodzki aktor może stanąć przed polskim sądem. Jest to pokłosie sprawy związanej z chęcią wysadzenia zabytkowego mostu w Pilchowicach. Tom Cruise nie jest jednak jedynym pozwanym związanym z hitową serią.W 2020 roku niespodziewanie Tom Cruise został powiązany z Polską. Fani serii „Mission: Impossible” dowiedzieli się, że istnieje szansa, iż część scen do nowej części filmu powstanie właśnie nad Wisłą.Właśnie w tym momencie rozpoczęły się problemy nie tylko Toma Cruise'a, ale i reszty twórców filmu. Przekazano bowiem, iż w rzecz dobrych ujęć wysadzony ma zostać zabytkowy most w Pilchowicach.Chociaż ostatecznie do tego nie doszło, to okazuje się, że to nie koniec problemów Toma Cruise'a w Polsce. Możliwe, że już niedługo stanie od przed tutejszym sądem. Pozwano aż 4 osoby oraz wytwórnię Paramount Pictures.

Nie żyje Norman Lloyd
19.03.2022 08:46 Nie żyje jeden z najbardziej kultowych aktorów. Zmarła prawdziwa legenda

W nocy z 11 na 12 maja zmarł Norman LloydLegendarny aktor, reżyser i producent filmowy miał 106 latPrzez lata współpracował z największymi nazwiskami w branży filmowej. Jego przyjacielem był Alfred HitchcockNorman Lloyd zmarł we śnie w swoim domu w Los AngelesŚwiat obiegła wyjątkowo smutna informacja o śmierci Normana Lloyda. Legendarny wręcz aktor, reżyser oraz producent filmowy zmarł w wieku 106 lat. Przez lata współpracował z największymi nazwiskami w branży m.in. Charliem Chaplinem, czy Alfredem Hitchcockiem.Nie żyje Norman Lloyd. Największe nazwiska w branży rozrywkowej żegnają dziś wielce utalentowanego artystę oraz przede wszystkim życzliwego człowieka.To właśnie Norman Lloyd był legendą branży filmowej. Dodatkowo był najstarszym żyjącym aktorem Hollywood. Dziś w nocy jednak zmarł.

USA
19.03.2022 08:46 Porwała 2-latka z kościoła i ogoliła mu głowę. Usłyszała zarzuty

USA: do przerażającego zdarzenia doszło w Ripplemead w stanie Wirginia. Nieznana kobieta uprowadziła 2-letniego chłopca z kościoła baptystów. Dziecko znaleziono w starej przyczepie campingowej z ogoloną głową. Porywaczka została już zatrzymana.Wraz z nią aresztowano również jej partnera, który mógł być zamieszany w porwanie.

Nie żyje dziewczynka, która miała wykonany prosty zabieg usunięcia migdałków.
19.03.2022 08:45 7-latka nie żyje. Usunięcie migdałków skończyło się tragedią

Dziewczynka, o której mowa, to niespełna 7-letnia Paisley Cogsdill z Południowej Karoliny ze Stanów Zjednoczonych. Była bardzo radosnym dzieckiem, uśmiech niemal nie schodził jej z twarzy. Nie bała się nawet operacji, była dzielna i pozytywnie nastawiona. Nie sądziła, że ten zabieg skończy się dla niej tak tragicznie i już nigdy się nie obudzi."Nie bała się operacji. Była uśmiechnięta i szczęśliwa. Nie bała się" - mówiła mediom ze łzami w oczach babcia 7-latki. Dziewczynka miała przejść nieskomplikowany zabieg usunięcia migdałków. Nic nie zapowiadało takiej tragedii. Dosłownie chwilę po wykonanym zabiegu dziewczynka zmarła. Niewyobrażalny dramat rodziny 7-latki.Nie żyje 7-letnia dziewczynka, która miała wykonany prosty zabieg usunięcia migdałków. Nic nie zapowiadało takiej tragediiProsty, nieskomplikowany, banalny wręcz zabieg laryngologiczny, polegający na wycięciu migdałków u dziecka, zakończył się tragedią. Dziewczynka zmarła tuż po operacji. Jak podają amerykańskie media, 7-latka poniosła śmierć zaledwie minutę po zabiegu. Powodem śmierci miał być zastój serca. Lekarze robili co w ich mocy, niestety reanimacja nie przyniosła pożądanych rezultatów. Do tej tragicznej w swoich skutkach operacji doszło w Self Regional Hospital w Greenwood.- Idąc na operację, nie bała się. Była uśmiechnięta i szczęśliwa. Nie wiem, dlaczego tak się stało. To musiał być plan Boży - mówiła w rozmowie z mediami babcia dziewczynki, Mary Beth Truelock. Rodzina 7-latki jest zrozpaczona.Rodzice dziewczynki zapewniają, że córka była w pełni zdrowa. Jedyną jej dolegliwością, były właśnie problemy laryngologiczne, a konkretnie chrapanie przez przerośnięte migdałki, które w takim przypadku usuwa się operacyjnie. Jest to prosty, nieskomplikowany i uważany za niegroźny zabieg, wykonywany dzieciom na całym świecie.Nie wiadomo, co doprowadziło do bezpośredniej śmierci dziewczynki. Przyczyna pozostaje nieznana. Wykazać to może dopiero szczegółowa sekcja zwłok.Źródło: fakt.pl

PiS zostało przebite przez Kanye Westa. Raper zaproponował milion na każde dziecko.
19.03.2022 08:44 Kanye West chce kandydować na prezydenta i przebił PiS. Proponuje milion plus na każde dziecko

Programy socjalne mogą okazać się kluczem do wyborczego sukcesu. Najwyraźniej doskonale zdaje sobie z tego sprawę Kanye West, który na początku lipca ogłosił chęć zostania rywala Donalda Trumpa i wystartowania w wyścigu do Białego Domu. Nadal nie jest jasne, czy deklaracji rapera nie warunkuje jedynie chęć podkręcenia promocji przed nadchodzącą płytą. Faktem jest jednak, że w minioną niedzielę w Charleston odbył się pierwszy wiec wyborczy artysty.

Legendarny producent Dr Dre został przetransportowany do szpitala.
19.03.2022 08:43 Legendarny muzyk trafił do szpitala z powodu tętniaka mózgu. Dr. Dre zwrócił się do fanów

O poważnych kłopotach zdrowotnych uznanego rapera i producenta muzycznego jako pierwszy poinformował serwis TMZ.Przed dwoma dniami Dr Dre został przewieziony do szpitala w Los Angeles, wskazuje portal rollingstone.com. Według pierwotnych doniesień stan muzyka był dość poważny. We wtorek opublikowano jednak oficjalne oświadczenie, według którego jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom za zainteresowanie i życzenia. Mam się świetnie i mam doskonałą opiekę mojego zespołu medycznego. Wkrótce wyjdę ze szpitala i wrócę do domu. Dziękuję wspaniałym lekarzom w Cedars, czytamy w komunikacie przytaczanym przez Polską Agencję Prasową.

Uczestnicy ataku na Kapitol poszukiwani przez FBI.
19.03.2022 08:43 Ogłoszenia z nagrodą jak na Dzikim Zachodzie. W Waszyngtonie na przystankach twarze uczestników zamieszek na Kapitolu

FBI poszukuje agresorów, którzy brali udział w ataku na KapitolZa pomoc w ujęciu osób, które podłożyły bomby w okolicy budynku, obiecano 50 tys. dolarów nagrodyUlice Waszyngtony przywodzą na myśl sceny z filmów o Dzikim Zachodzie. Przestrzeń publiczną obklejono wizerunkami poszukiwanychTrwa poszukiwanie osób odpowiedzialnych za chaos, jaki opanował Waszyngton w środę, 6 stycznia.FBI poprosiło społeczeństwo o pomoc w ustaleniu tożsamości osób, które w minioną środę zaatakowały Kapitol. Służby szukują ponadto ludzi, którzy podłożyli bomby rurowe w pobliżu budynku.„Sky” wskazuje, że cześć z 68 uczestników zamieszek, które zostały aresztowane po środowych zamieszkach, stanęło już przed sądem. Uczestnicy ataku zostali oskarżeni o bezprawne wejście, napaść na funkcjonariuszy policji, stawianie oporu przy aresztowaniu, a także noszenie niezarejestrowanej broni palnej.Równocześnie zaznaczono, że nadal nie wytropiono wszystkich osób, które zaatakowały Kapitol po wystąpieniu Donalda Trumpa, w którym polityk przekonywał, iż wybory prezydenckie zostały sfałszowane.

Pod adresem Armiego Hammera wystosowano oskarżenia o zapędy kanibalistyczne
19.03.2022 08:43 Światowej sławy aktor został oskarżony o zapędy kanibalistyczne. Światło dzienne ujrzały nowe fakty

Aktor znany szerszemu gronu z "Tamte dni, tamte noce" oskarżony został przez byłe partnerki o to, że ma zapędy kanibalistyczneW wiadomościach wysyłanych do kobiet zawierał niepokojące fantazje i otwarcie mówił, że jest "stuprocentowym kanibalem"Była partnerka Courtney Vucekovich dołączyła do grona ujawniającego niewygodne informacje na temat Armiego HammeraKobieta przyznała, że aktor jest psychopatą i wyznała, że trafiła przez niego do szpitalaKolejne wypowiedzi Armiego Hammera ujawniane są przez kobiety, z którymi wymieniał wiadomości. Praktycznie każda świadczy na jego niekorzyść i potwierdza krążące plotki na temat jego kanibalistycznych zapędów.Przed ujawnieniem, że Armie Hammer może być osobą zafascynowaną kanibalizmem, jego partnerki myślały, że niektóre z jego wypowiedzi to zwyczajny żart. Na światło dzienne wychodzi coraz więcej niepokojących faktów na temat aktora.

Grażyna Barszczewska zachwyciła Meryl Streep
19.03.2022 08:42 Meryl Streep pochwaliła grę aktorską Grażyny Barszczewskiej. Skomplementowała ją w wywiadzie telewizyjnym

Trudno znaleźć osobę, która nie potrafi powiedzieć kim jest i jak wygląda Meryl Streep. Aktorka zagrała w wielu hitach i stworzyła swoją własną markę. Teraz szczerze przyznała, że jest pod wrażeniem talentu Grażyny Barszczewskiej.W jednym z wywiadów Meryl Streep postanowiła poświęcić nieco uwagi sylwetce Grażyny Barszczewskiej. Wcześniej amerykańska gwiazda oglądała w kinie film, gdzie grała polska aktorka.

George Jung nie żyje
19.03.2022 08:41 Nie żyje George Jung. Na podstawie jego życia powstał kultowy film, grał go Johnny Depp

George Jung, znany również jako "Boston George", był jednym z najsłynniejszych dilerów narkotykowych w historii. Współpracował z Pablo Escobarem, a w latach 70. odpowiadać miał za największy masowy przemyt narkotyków do Stanów Zjednoczonych. O życiu George'a Junga powstał w 2001 r. film "Blow", z Johnnym Deppem w roli głównej. George Jung nie żyje O śmierci jednego z najważniejszych dilerów narkotykowych wszechczasów powiadomiono w jego mediach społecznościowych. George Jung zmarł w wieku 78 lat, zaledwie 7 lat po tym, jak ostatecznie wyszedł z więzienia. Niech wiatr stale wieje ci w plecy, a twarz oświeca słońce. Niech wiatry przeznaczenia uniosą cię do góry tak, byś mógł zatańczyć pośród gwiazd - napisano na jego Twitterze. pic.twitter.com/reYyBqK8TK— GEORGE JUNG (@THEGEORGEJUNG) May 5, 2021 Cytowane słowa miały być życiowym mottem George'a Junga, przekazanym mu przez jego ojca, który choć nie popierał działalności swojego syna, nie odwrócił się od niego do końca swojego życia. Oficjalna przyczyna śmierci byłego dilera nie została ujawniona w jego mediach społecznościowych, ale portal TMZ donosi, że Jung w ostatnim czasie zmagać miał się z ostrą niewydolnością nerek oraz wątroby. Niezwykła historia"Boston George" swoją "karierę" rozpoczął od handlu marihuaną. W procederze pomagać miała mu jego partnerka, która będąc stewardessą, przewoziła w swym bagażu substancje psychoaktywne z Kaliforni do Nowej Anglii. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez George Jung aka"Boston George" (@bostongeorgejungofficial) Pierwszy raz do więzienia trafił, gdy odnaleziono przy nim 300 kg marihuany. Diler zarabiać miał wówczas już około 250 tys. dolarów miesięcznie. Pobyt w ośrodku zamkniętym zdał się przynieść mu jednak niemałe korzyści. W więzieniu w Danbury nawiązał wiele nowych znajomości, dzięki którym zaangażował się w handel kokainą, który wkrótce przynieść miał mu majątek. Po opuszczeniu zakładu karnego, dołączył do słynnego kartelu z Medellin i stał się prawą ręką Pablo Escobara w Stanach Zjednoczonych. To właśnie Jung jest odpowiedzialny za popularyzację kokainy w USA - narkotyku, który dotąd nie był tam powszechnie znany. Każdy transport narkotyków do Stanów w latach 70. i 80. przynosił korzyści ok. 15 mln dolarów. Ostatecznie George Jung został aresztowany w 1994 r., po tym jak zdradził go jeden z zaufanych ludzi. Przemyt, który doprowadził do pozbawienia go wolności, miał być podobno ostatnim, w jakim zdecydował się brać udział. Tuż po nim Jung chciał udać się na "emeryturę". Nie udało się. Skazanemu na 60 lat więzienia mężczyźnie udało się opuścić zakład karny już po 20. Wolnością cieszyć się mógł od czerwca 2014 r. Miał wówczas 72 lata. Na podstawie biografii George'a Junga powstał w 2001 r. film "Blow" w reżyserii Teda Demme'a, z Johnnym Deppem w głównej roli. Aktor odwiedził go w więzieniu i zyskał ogromną sympatię człowieka, będącego pierwowzorem przedstawianej przez niego postaci. Depp i "Boston George" przyjaźnili się do końca jego życia. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez George Jung aka"Boston George" (@bostongeorgejungofficial) Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Prokuratura ujawniła motywy zabicia córeczki przez Magdalenę C.RMF FM: Jutro rozporządzenie w sprawie maseczekWiceminister Edward Siarka broni księdza, który mówił dzieciom o "leczeniu" homoseksualizmuMiłośnicy Radia Maryja mobilizują się w obronie o. RydzykaŹródło: People.com, Twitter.com, Instagram.com, Natemat.pl

Sąd skazał 21-latka na 24 lata więzienia w związku ze śmiertelnym potrąceniem w czasie nielegalnych wyścigów
19.03.2022 08:41 21-latek zabił dwie osoby podczas nielegalnych zawodów samochodowych

Cameron Herrin, 21-letni mężczyzna usłyszał wyrok 24 lat pozbawienia wolnościTrzy lata wcześniej, w wieku 18 lat, postanowił urządzić ze znajomym nielegalny wyścig po ulicach Tampa na FlorydzieWłaśnie wtedy potrącił on matkę z rocznym dzieckiem. Oboje zginęli na miejscuZdziwienie na twarzy 21-latka w momencie ogłaszania przez sędziego uchwycone zostało przez kamerę relacjonującą ten proces. Nagranie obiegło nie tylko amerykańskie media, ale cały świat. Chłopak w wieku 18 lat brał udział w nielegalnych wyścigach. W trakcie jazdy potrącił dwie osoby, które w wyniku wypadku zmarły.Wszystko wskazuje na to, że 21-latek nie spodziewał się, że wymierzona mu zostanie tak surowa kara. W więzieniu spędzi więcej lat niż ma obecnie, co dla młodej osoby wydawać się może pojęciem abstrakcyjnym. Wydaje się, że sprawa Camerona Herrina będzie opowiadana jako przestroga dla wszystkich amatorów niebezpiecznej jazdy.Początkiem tragedii dla każdej ze stron biorących udział w tym zdarzeniu, w tym dla skazanego 21-latka był 23 maja 2018 roku. To właśnie wtedy Cameron Herrin postanowił wraz z kolegą sprawdzić możliwości swojego nowego auta. Okoliczności jego otrzymania powinny być szczęśliwe, jednak na długo zapadną w pamięci skazanemu mężczyźnie, jego rodzicom oraz rodzinie zmarłych.

wtv
19.03.2022 08:40 Czy Donald Trump przeczytał "Sztukę wojny"?

Oto dość długi cytat z kluczowej dla mojego zainteresowania studiami strategicznymi książki prof. Romana Kuźniara pod tytułem „Polityka i siła”. Chcę od niego zacząć rozmyślania nad konfliktem, któremu cały świat przygląda się od kilku dni, zwiastując w mediach społecznościowych szybkie nadejście III wojny światowej, czy też kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie.Czy wierzę, że do rzeczonej wojny światowej dojdzie? Nie mnie to orzekać. Podziwiam dziennikarzy, którzy w swoich analizach wydają tak rychłe osądy. Gdyby mnie ktoś zapytał, czy znów pogrążymy się w tak niszczycielskim, jak 80 lat temu konflikcie, odpowiedziałabym prywatnie, że nie. Z bardzo wielu powodów, ale przede wszystkim nie opłaca się to ani Stanom Zjednoczonym, ani Iranowi. Nie mówiąc już o innych państwach regionu, których władze wykazałyby się skrajną nieodpowiedzialnością, jeżeli brnęłyby świadomie do kolejnej wojny. Nie czuję się jednak wystarczająco wykształcona w tym kierunku, aby wydawać stanowcze opinie i snuć przerażające prognozy.Należy jednak pamiętać, o czym wielu wyraźnie zapomina, że Iran jest państwem niezwykle specyficznym - ze względu na jego polityczny kształt, podejście do państwowości, do wspólnoty narodowej. Ma inne pochodzenie niż okoliczne kraje, inne podejście do religii. Choć kojarzy nam się (słusznie) z dużym przywiązaniem do islamu, to nie jest to ten sam islam i to samo przywiązanie, co chociażby w Arabii Saudyjskiej, także kojarzonej (i także słusznie) z poważnymi związkami na linii państwo-religia. Nie można o Iranie mówić jak o jednym z wielu w regionie. To państwo niezwykle specyficzne, duże, z bardzo bogatą kulturą i historią, głęboko zakorzenioną w tamtejszych obyczajach, ale i podejściu do poczucia przynależności do grupy, którą nazwać możemy tu po prostu społeczeństwem. Nie zamierzam zagłębiać się w specyfikę polityki irańskiej. Skupię się przede wszystkim na Stanach Zjednoczonych, jednak bardzo chciałabym, aby tocząc debaty w mediach społecznościowych i wydając niezwykle szybkie i czarno-białe często osądy, pamiętać o tym, jak nietypowym, wyjątkowym (bez nacechowania emocjonalnego) w skali świata oraz regionu państwem jest Iran.

wtv
19.03.2022 08:40 Kontrowersyjny duchowny ma własny samolot. Organizuje zbiórkę na kolejny

"Potrzeba mnóstwa pieniędzy, by robić to, co robimy", mówi stojący w drzwiach swojego Cadillaca Escalade duchowny, zaskoczony przez dziennikarkę "Inside Edition". Copeland jest pytany o wypowiedziane przez niego słowa, według których nie lata liniami komercyjnymi, ponieważ "nie chce podróżować z bandą demonów". Na pytanie dziennikarki, czy pastor rzeczywiście uważa ludzi za demony, Copeland wymierza w nią palec i mówi: "Nie. I nigdy nie mów, że tak powiedziałem". Następnie dodaje wymijająco:"Kocham ludzi, Jezus kochał ludzi, ale ludzie czasem popadają w alkoholizm... Czy uważasz, że to dobre miejsce dla duchownego, który właśnie przygotowuje się do kazania?". Kenneth Copeland zaznacza, że musi mieć odpowiednie warunki, by w należyty sposób przygotować się do swojej pracy.

wtv
19.03.2022 08:40 11-latka urodziła dziecko, którego ojcem może być jej brat. Niewiarygodne próby obrony rodziców

O sprawie dziewczynki z St. Charles informuje NBC. Z informacji przekazanych przez portal wynika, że 11-latka została wielokrotnie zgwałcona przez swojego 17-letniego brata. W efekcie zaszła w ciążę. Brat młodej matki przyznaje, że uprawiał z nią seks, twierdzi jednak, że nie miał pojęcia, że dziewczynka jest w ciąży.17-latek został oskarżony o gwałt, kazirodztwo oraz stosunek płciowy z osobą, która nie ukończyła 12. roku życia. W stan oskarżenia postawiono również rodziców dziewczynki, którzy zdaniem służb nie zapewnili jej należytej opieki po porodzie. Dziewczynka rodziła w wannie w swoim rodzinnym domu.