Uczestnicy ataku na Kapitol poszukiwani przez FBI.. Twitter/@MSakowskaŹródło: Twitter/@MSakowska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Stycznia 2021

Ogłoszenia z nagrodą jak na Dzikim Zachodzie. W Waszyngtonie na przystankach twarze uczestników zamieszek na Kapitolu

Uczestnicy ataku na Kapitol, którzy wzięli udział w szturmie na siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych, są poszukiwani przez FBI. Wizerunki osób zamieszanych w zamieszki opublikowano na stronie biura. Twarze wyborców Trumpa zdobią również stołeczne ulice

  • FBI poszukuje agresorów, którzy brali udział w ataku na Kapitol
  • Za pomoc w ujęciu osób, które podłożyły bomby w okolicy budynku, obiecano 50 tys. dolarów nagrody
  • Ulice Waszyngtony przywodzą na myśl sceny z filmów o Dzikim Zachodzie. Przestrzeń publiczną obklejono wizerunkami poszukiwanych

Trwa poszukiwanie osób odpowiedzialnych za chaos, jaki opanował Waszyngton w środę, 6 stycznia.

FBI poprosiło społeczeństwo o pomoc w ustaleniu tożsamości osób, które w minioną środę zaatakowały Kapitol. Służby szukują ponadto ludzi, którzy podłożyli bomby rurowe w pobliżu budynku.

„Sky” wskazuje, że cześć z 68 uczestników zamieszek, które zostały aresztowane po środowych zamieszkach, stanęło już przed sądem. Uczestnicy ataku zostali oskarżeni o bezprawne wejście, napaść na funkcjonariuszy policji, stawianie oporu przy aresztowaniu, a także noszenie niezarejestrowanej broni palnej.

Równocześnie zaznaczono, że nadal nie wytropiono wszystkich osób, które zaatakowały Kapitol po wystąpieniu Donalda Trumpa, w którym polityk przekonywał, iż wybory prezydenckie zostały sfałszowane.

FBI poszukuje sprawców ataku na Kapitol

Wobec powyższego FBI opublikowało zdjęcia oraz liczne filmy z zamieszek, prosząc opinię publiczną o pomoc w identyfikacji agresorów.

129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowane129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowaneCzytaj dalej

Za informacje prowadzące do ustalenia lokalizacji, aresztowania i skazania osoby odpowiedzialnej za umieszczenie dwóch bomb rurowych w pobliżu budynku Kapitolu biuro zaoferowało nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Przypomnijmy, że jeden z ładunków został umieszczony w siedzibie Komitetu Narodowego Republiki. Drugi podłożono z kolei w siedzibie Komitetu Narodowego Demokratów.

Wizerunki poszukiwanych na przystankach

Warto zaznaczyć, że poszukiwanie osób, którzy 6 stycznia wdarli się do Kapitolu, nie ogranicza się jedynie do internetowych apeli.

W opublikowanym na Twitterze nagraniu możemy zaobserwować wygląd waszyngtońskich ulic, które po zamieszkach przypominają sceny doskonale znane z westernów. Wizerunkami poszukiwanym obklejono bowiem m.in. przystanki autobusowe.

Dziki Zachód. Brak tylko dopisku Żywy lub martwy, wskazują internauci.

źródło: Twitter / news.sky.com / fbi.gov

Artykuły polecane przez redakcję WTV: