wtv.pl > Świat > Zmarła jako bezdomna, choć miała gigantyczny majątek. Jej historia okazuje się pełna zagadek
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:50

Zmarła jako bezdomna, choć miała gigantyczny majątek. Jej historia okazuje się pełna zagadek

Śmierć Cathy Boone
Pixabay.com/Rusty Gouveia

Cathy Boone to Amerykanka, która zmarła jako osoba bezdomna. Kobieta najpewniej mogła dysponować znacznym majątkiem, który odziedziczyła po swojej matce. Nigdy nie zdecydowała się jednak po niego zgłosić.

Teraz o spadek po bezdomnej walczyć będą dzieci Cathy Boone.

Zagadkowe życie Cathy Boone

Cathy Boone to prawdziwy fenomen. Kobieta urodziła i wychowała się w Portland w Stanach Zjednoczonych. Po rozwodzie swoich rodziców, prawa do opieki nad córką przypadły matce, z którą wkrótce zamieszkała w Astorii, w stanie Oregon.

Po wyprowadzce od rodzica zaginął po niej wszelki ślad. Matka Cathy Boone zmarła w 2016 r. pozostawiając po sobie znaczny majątek w wysokości 884 tys. dolarów, który przejść miał na jej córkę.

Prawnicy kobiety rozpoczęli poszukiwania Cathy. Ogłoszenia pojawiły się w gazetach w całym kraju. Reprezentanci jej matki wzywali do natychmiastowego skontaktowania się celem odebrania należności.

Zdeterminowani do odnalezienia kobiety, postanowili wynająć prywatnego detektywa, ale nawet on nie zdołał podołać zadaniu. Ostatecznie majątek przekazany zostać musiał pod pieczę urzędu administracji ziemi stanowej.

Odnalezienie kobiety

Ostatecznie Cathy Boone została odnaleziona w schronisku dla bezdomnych, ale było już za późno. W styczniu ubiegłego roku kobieta zmarła w mieście, w którym mieszkała jej matka.

Odeszła w wieku 49 lat. Wciąż nie wyjaśniono, dlaczego nigdy nie zdecydowała zgłosić się po należny jej majątek, mimo tak zaawansowanej kampanii poszukiwawczej.

Po wyprowadzce od swojej matki Cathy Boone żyła jako bezdomna. Dodatkowo uzależniona była od narkotyków i zmagała się z chorobą psychiczną.

To nie koniec walki o majątek po jej matce. Po jej śmierci, przywilej dziedziczenia przypadł na jej potomstwo. O 884 tys. dolarów sądzić będzie się dwoje biologicznych dzieci Cathy Boone oraz inne osoby roszczące sobie prawa do spadku po bezdomnej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tvp.info