wtv.pl
Sąd skazał 21-latka na 24 lata więzienia w związku ze śmiertelnym potrąceniem w czasie nielegalnych wyścigów

screen YouTube.com @ABC Action News

21-latek zabił dwie osoby podczas nielegalnych zawodów samochodowych

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Cameron Herrin, 21-letni mężczyzna usłyszał wyrok 24 lat pozbawienia wolności

  • Trzy lata wcześniej, w wieku 18 lat, postanowił urządzić ze znajomym nielegalny wyścig po ulicach Tampa na Florydzie

  • Właśnie wtedy potrącił on matkę z rocznym dzieckiem. Oboje zginęli na miejscu

Zdziwienie na twarzy 21-latka w momencie ogłaszania przez sędziego uchwycone zostało przez kamerę relacjonującą ten proces. Nagranie obiegło nie tylko amerykańskie media, ale cały świat. Chłopak w wieku 18 lat brał udział w nielegalnych wyścigach. W trakcie jazdy potrącił dwie osoby, które w wyniku wypadku zmarły.

Wszystko wskazuje na to, że 21-latek nie spodziewał się, że wymierzona mu zostanie tak surowa kara. W więzieniu spędzi więcej lat niż ma obecnie, co dla młodej osoby wydawać się może pojęciem abstrakcyjnym. Wydaje się, że sprawa Camerona Herrina będzie opowiadana jako przestroga dla wszystkich amatorów niebezpiecznej jazdy.

Początkiem tragedii dla każdej ze stron biorących udział w tym zdarzeniu, w tym dla skazanego 21-latka był 23 maja 2018 roku. To właśnie wtedy Cameron Herrin postanowił wraz z kolegą sprawdzić możliwości swojego nowego auta. Okoliczności jego otrzymania powinny być szczęśliwe, jednak na długo zapadną w pamięci skazanemu mężczyźnie, jego rodzicom oraz rodzinie zmarłych.

Auto 21-latek otrzymał od rodziców

Według ustaleń przekazywanych przez media zza oceanu skazany 21-latek otrzymał samochód od swoich rodziców w ramach prezentu. W momencie, gdy został posiadaczem sportowego Forda Mustanga miał 18 lat. Związane to było z ukończeniem przez niego szkoły.

Niestety ówcześnie 18-letni Cameron Herrin zdecydował, że wraz ze swoim znajomym sprawdzi możliwości swojego nowego auta. 23 maja 2018 r. podjęli decyzję o urządzeniu na ulicach Tampa na Florydzie ulicznego wyścigu. Nie trzeba podkreślać, iż jest to nielegalne i sprowadzające na wszystkich, nie tylko na kierowców, realne zagrożenie zdrowia i życia.

Andrzej Duda popełnił błąd

Andrzej Duda chciał złożyć życzenia maturzystom. Nie obyło się bez wpadki

CZYTAJ DALEJ

Okazało się, że nielegalny wyścig doprowadził do śmierci aż dwóch osób. 21-latek trzy lata wcześniej potrącił kobietę, która spacerowała ze swoim rocznym dzieckiem. Oboje zmarli, a młody mężczyzna usłyszał właśnie wyrok w związku z tym zdarzeniem. Jego mina (nagranie z ogłaszania wyroku obejrzeć można na końcu artykułu) wiele mówi na temat zdziwienia tak wysokim wymiarem kary.

Pędząc 160 km/h potrącił matkę z rocznym dzieckiem

Cameron Herrin najprawdopodobniej opuści mury więzienne dopiero w wieku 45 lat. Sąd zdecydował, że uznany zostaje winnym zarzucanych czynów i odpowiada za śmierć dwóch osób. Wymierzył mu wyrok 24 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń śledczych pracujących nad tą sprawą 21-latek pędził trzy lata wcześniej ulicami miasta nawet 160 km/h. Kobieta oraz jej dziecko uderzone przez jego Forda Mustanga nie miały żadnych szans na przeżycie wypadku i zginęły na miejscu.

Sędzia uzasadnił swoją decyzję

Amerykański wymiar sprawiedliwości postanowił podejść do sprawy 21-latka jak do sądzenia przestępcy. Stwierdzono, że Cameron Harris, decydując się na rozpoczęcie nielegalnego wyścigu ze znajomym, miał zdawać sobie sprawę z możliwego niebezpieczeństwa i zagrożenia stwarzanego przez nich na drodze.

24 lata więzienia to kara za zabójstwo dwóch osób. Dodatkowo na wyrok miało wpływ rażące przekroczenie prędkości. Nagranie z momentu ogłaszania wyroku obiegło już cały świat. Pozostaje mieć nadzieję, że tak wysoka kara spełni swoją rolę edukacyjną dla innych osób lubujących się w ekstremalnych doznaniach związanych z wyścigami poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Rząd zgubił 700 tys. szczepionek? Wstrząsające doniesienia

  • Andrzej Duda chciał złożyć życzenia maturzystom. Nie obyło się bez wpadki

  • Ile kosztuje pogrzeb? Niepisane, kościelne cenniki

Źródło: YouTube.com @ABC Action News / auto-swiat.pl

Podobne artykuły

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Tragiczny wypadek autobusu w Peru

Świat

W Peru doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W wyniku wypadku zginęło 27 górników

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >