Legendarny producent Dr Dre został przetransportowany do szpitala.. VALERIE MACON/AFP/East NewsŹródło: VALERIE MACON/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Stycznia 2021

Legendarny muzyk trafił do szpitala z powodu tętniaka mózgu. Dr. Dre zwrócił się do fanów

Legendarny producent Dr Dre został przetransportowany do szpitala. W miniony poniedziałek muzyk trafił na oddział intensywnej terapii z powodu tętniaka mózgu. Dzień później muzyczny potentat poinformował fanów, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

O poważnych kłopotach zdrowotnych uznanego rapera i producenta muzycznego jako pierwszy poinformował serwis TMZ.

Przed dwoma dniami Dr Dre został przewieziony do szpitala w Los Angeles, wskazuje portal rollingstone.com. Według pierwotnych doniesień stan muzyka był dość poważny. We wtorek opublikowano jednak oficjalne oświadczenie, według którego jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom za zainteresowanie i życzenia. Mam się świetnie i mam doskonałą opiekę mojego zespołu medycznego. Wkrótce wyjdę ze szpitala i wrócę do domu. Dziękuję wspaniałym lekarzom w Cedars, czytamy w komunikacie przytaczanym przez Polską Agencję Prasową.

Dr Dre hospitalizowany

Przyczyny jego nagłej zapaści zdrowotnej nie są znane. Według TMZ mogą mieć jednak związek z trwającą sprawą rozwodową.

Uwaga TVN: 87-letnia pani Alina przyjęła syna pod swój dach. Teraz panicznie się boi i potrzebuje pomocyUwaga TVN: 87-letnia pani Alina przyjęła syna pod swój dach. Teraz panicznie się boi i potrzebuje pomocyCzytaj dalej

Nicole Young wystąpiła o rozwód po 24 latach małżeństwa, wskazują zachodnie media. Powodem podjęcia tej decyzji są tradycyjnie różnice nie do pogodzenia, zaznacza PAP.

Gdy we wtorek wieczorem pojawiły się wiadomości o problemach Dre, jego przyjaciele, w tym Ice Cube, przesłali producentowi życzenia. Raper udostępnił ich wspólne zdjęcie z 2017 roku, na którym były członek N.W.A został uhonorowany gwiazdą na słynnym Hollywood Walk of Fame.

W 2019 roku Forbes wyliczył majątek Dr Dre na 800 milionów dolarów. Producent jest tym samym drugim najbogatszym artystą ze świata hip-hopu, plasując się jedynie za Jayem-Z.

Za ogromnym sukcesem finansowym muzyka stoi sprzedaż firmie Apple marki słuchawek Beats by Dr. Dre. Według oficjalnych danych legenda rapu zarobiła wówczas około 500 milionów dolarów.

W trakcie swojej kariery producent wypromował wielu uznanych raperów, w tym Eminema, Snoop Dogga, Game'a czy 50 Centa.

Najpopularniejszymi albumami Dr Dre pozostają "The Chronic" oraz "2001". Muzyk był członkiem legendarnej grupy N.W.A, której losy posłużyły za motyw do fabuły filmu "Straight Outta Compton" z 2015 roku.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: