wtv.pl > Świat > 11-latka urodziła dziecko, którego ojcem może być jej brat. Niewiarygodne próby obrony rodziców
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:40

11-latka urodziła dziecko, którego ojcem może być jej brat. Niewiarygodne próby obrony rodziców

wtv
WTV.pl

O sprawie dziewczynki z St. Charles informuje NBC. Z informacji przekazanych przez portal wynika, że 11-latka została wielokrotnie zgwałcona przez swojego 17-letniego brata. W efekcie zaszła w ciążę. Brat młodej matki przyznaje, że uprawiał z nią seks, twierdzi jednak, że nie miał pojęcia, że dziewczynka jest w ciąży.

17-latek został oskarżony o gwałt, kazirodztwo oraz stosunek płciowy z osobą, która nie ukończyła 12. roku życia. W stan oskarżenia postawiono również rodziców dziewczynki, którzy zdaniem służb nie zapewnili jej należytej opieki po porodzie. Dziewczynka rodziła w wannie w swoim rodzinnym domu.

11-latka urodziła w wannie

Policja wszczęła postępowanie 11 lutego po tym, jak dziewczynka przyniosła swoje nowo narodzone dziecko do szpitala wraz z pępowiną i łożyskiem.

Ojciec 11-latki początkowo twierdził, że to jego dziecko, a noworodek został podrzucony na przylegającą do domu werandę przez jego byłą dziewczynę. W końcu, pod wpływem nacisków śledczych, przyznał jednak, że do porodu doszło w należącym do niego domu, a matką jest jego córka. Oboje rodziców dziewczynki twierdzi, że nie mieli pojęcia o ciąży oraz o fakcie, że była wykorzystywana przez brata.

Troje oskarżonych przebywa obecnie w Departamencie Więziennictwa w hrabstwie St. Charles. Mogą jednak wyjść za kaucją. W przypadku kobiety jej wysokość ustalono na 10 tys. dolarów, ojca – 100 tys. dolarów, oraz 300 tys. w przypadku 17-latka.

Dziecko 11-latki jest wcześniakiem. Obecnie jest hospitalizowane.

Powiązane