wtv.pl
Nie żyje dziewczynka, która miała wykonany prosty zabieg usunięcia migdałków.

Pixabay/drshohmelian

7-latka nie żyje. Usunięcie migdałków skończyło się tragedią

28 Lutego 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Nie żyje dziewczynka, która miała wykonany prosty zabieg usunięcia migdałków. Miała zaledwie 7 lat. Takiej tragedii nie spodziewał się nikt. Rodzina 7-latki jest załamana.

Dziewczynka, o której mowa, to niespełna 7-letnia Paisley Cogsdill z Południowej Karoliny ze Stanów Zjednoczonych. Była bardzo radosnym dzieckiem, uśmiech niemal nie schodził jej z twarzy. Nie bała się nawet operacji, była dzielna i pozytywnie nastawiona. Nie sądziła, że ten zabieg skończy się dla niej tak tragicznie i już nigdy się nie obudzi.

"Nie bała się operacji. Była uśmiechnięta i szczęśliwa. Nie bała się" - mówiła mediom ze łzami w oczach babcia 7-latki. Dziewczynka miała przejść nieskomplikowany zabieg usunięcia migdałków. Nic nie zapowiadało takiej tragedii. Dosłownie chwilę po wykonanym zabiegu dziewczynka zmarła. Niewyobrażalny dramat rodziny 7-latki.

Nie żyje 7-letnia dziewczynka, która miała wykonany prosty zabieg usunięcia migdałków. Nic nie zapowiadało takiej tragedii

Prosty, nieskomplikowany, banalny wręcz zabieg laryngologiczny, polegający na wycięciu migdałków u dziecka, zakończył się tragedią. Dziewczynka zmarła tuż po operacji. Jak podają amerykańskie media, 7-latka poniosła śmierć zaledwie minutę po zabiegu. Powodem śmierci miał być zastój serca. Lekarze robili co w ich mocy, niestety reanimacja nie przyniosła pożądanych rezultatów. Do tej tragicznej w swoich skutkach operacji doszło w Self Regional Hospital w Greenwood.

- Idąc na operację, nie bała się. Była uśmiechnięta i szczęśliwa. Nie wiem, dlaczego tak się stało. To musiał być plan Boży - mówiła w rozmowie z mediami babcia dziewczynki, Mary Beth Truelock. Rodzina 7-latki jest zrozpaczona.

Rodzice dziewczynki zapewniają, że córka była w pełni zdrowa. Jedyną jej dolegliwością, były właśnie problemy laryngologiczne, a konkretnie chrapanie przez przerośnięte migdałki, które w takim przypadku usuwa się operacyjnie. Jest to prosty, nieskomplikowany i uważany za niegroźny zabieg, wykonywany dzieciom na całym świecie.

Nie wiadomo, co doprowadziło do bezpośredniej śmierci dziewczynki. Przyczyna pozostaje nieznana. Wykazać to może dopiero szczegółowa sekcja zwłok.

Źródło: fakt.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >