wtv.pl
Aktor Tom Cruise stanie przed polskim sądem?

(zdj. il.) ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Chodzi o most w Pilchowicach

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew m.in. przeciwko Tomowi Cruise'owi

  • Powodem jest Andrew Eksner, polsko-amerykański filmowiec od 25 lat pracujący za oceanem

  • Jest to bezpośrednio związane ze sprawą z zeszłego roku, gdy pojawiła się informacja, że w czasie kręcenia 7 części serii filmów z Tomem Cruisem wysadzony zostanie zabytkowy most w Pilchowicach

Wraca sprawa filmu „Mission: Impossible 7” oraz jego reżysera i głównego aktora Toma Cruise'a. Okazuje się, że już niedługo hollywoodzki aktor może stanąć przed polskim sądem. Jest to pokłosie sprawy związanej z chęcią wysadzenia zabytkowego mostu w Pilchowicach. Tom Cruise nie jest jednak jedynym pozwanym związanym z hitową serią.

W 2020 roku niespodziewanie Tom Cruise został powiązany z Polską. Fani serii „Mission: Impossible” dowiedzieli się, że istnieje szansa, iż część scen do nowej części filmu powstanie właśnie nad Wisłą.

Właśnie w tym momencie rozpoczęły się problemy nie tylko Toma Cruise'a, ale i reszty twórców filmu. Przekazano bowiem, iż w rzecz dobrych ujęć wysadzony ma zostać zabytkowy most w Pilchowicach.

Chociaż ostatecznie do tego nie doszło, to okazuje się, że to nie koniec problemów Toma Cruise'a w Polsce. Możliwe, że już niedługo stanie od przed tutejszym sądem. Pozwano aż 4 osoby oraz wytwórnię Paramount Pictures.

Warszawski sąd będzie rozpatrywać pozew przeciwko Tomowi Cruise'owi?

W sieci pojawił się skan pozwu złożonego w Sądzie Okręgowym w Warszawie, a jednym z nazwisk widocznych po stronie pozwanych jest właśnie Tom Cruise. Jest to bezpośrednio związane z produkcją „Mission: Impossible”.

Dorota Wellman odpowiada TVP

"Wiadomości" TVP zaatakowały Dorotę Wellman. Dziennikarka odpowiedziała

CZYTAJ DALEJ

Pozew przeciwko hollywoodzkiej gwieździe oraz producentowi Jake'owi Myersowi, reżyserowi Christopherowi McQuarriemu i szefowi całej Paramount Pictures Jimowi Gianopulosowi złożył Andrew Eksner.

Andrew Eksner to polsko-amerykański filmowiec, który chce spotkać się z Tomem Cruisem w warszawskim sądzie. To właśnie filmowiec miał chcieć zorganizować wysadzenie mostu w Pilchowicach, jednak jak sam wskazuje z racji, iż chciał załatwić to w sposób zgodny z prawem, został odsunięty od prac nad produkcją filmu akcji.

Oskarżenia nie należą do łagodnych. Tom Cruise oraz reszta wymienionych w pozwie osób miały świadomie łamać, oraz ignorować prawo. Andrew Eksner oskarża ich dodatkowo o to, że nie stronią od korupcji oraz gróźb.

To jedynie początek tej sprawy

Jak sam zastrzega Andrew Eksner złożony przez niego pozew to jedynie pierwszy z trzech planowanych. Polsko-amerykański filmowiec, który od 25 lat współpracuje przy tworzeniu produkcji za oceanem, wskazuje, że działania podobne do tych w Polsce, miały miejsce w całej Europie.

Dodatkowo oskarża on Toma Cruise'a i resztę pozwanych osób o to, że w przypadku planów wysadzenia mostu w Pilchowicach mieli oni zaangażować w sprawę „typów spod ciemnej gwiazdy”. Osoby te miały nie mieć oporów przed łamaniem prawa oraz posiadać koneksje z osobami będącymi u władzy.

Już teraz pojawiły się zaprzeczenia i podważenie wiarygodności Andrew Eksnera

Ze słów reżysera Christophera McQuarriera cytowanych przez portal Onet wynika, że kontrowersje wokół chęci wysadzenia zabytkowego mostu to nic innego jak zemsta. Reżyser „Mission: Impossible 7” w okresie największego zainteresowania sprawą wskazywał, iż odpowiedzialna jest za to osoba, która nie otrzymała posady w szeregach osób tworzących film z Tomem Cruisem.

Onet ustalił, iż osobą tą miał być właśnie Andrew Eksner. Filmowiec 10 maja złożył pozew w polskim sądzie. Powód domaga się, by producenci, w tym właśnie hollywoodzki gwiazdor, zapłacili mu za wykonaną pracę. Zastrzega, iż domaga się wypłacenia odsetek.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @AEksner / Wprost

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >