PiS zostało przebite przez Kanye Westa. Raper zaproponował milion na każde dziecko.. ANGELA WEISS/AFP/East NewsŹródło: ANGELA WEISS/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Lipca 2020

Kanye West chce kandydować na prezydenta i przebił PiS. Proponuje milion plus na każde dziecko

PiS zostało przebite przez Kanye Westa. Zapowiadający wystartowanie w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych artysta zaproponował milion dolarów na każde dziecko. Raper wziął udział w swym pierwszym wiecu wyborczym w amerykańskim Charleston.

Programy socjalne mogą okazać się kluczem do wyborczego sukcesu. Najwyraźniej doskonale zdaje sobie z tego sprawę Kanye West, który na początku lipca ogłosił chęć zostania rywala Donalda Trumpa i wystartowania w wyścigu do Białego Domu. Nadal nie jest jasne, czy deklaracji rapera nie warunkuje jedynie chęć podkręcenia promocji przed nadchodzącą płytą. Faktem jest jednak, że w minioną niedzielę w Charleston odbył się pierwszy wiec wyborczy artysty.

Wszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachemWszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachemCzytaj dalej

PiS przebite przez Kanye Westa

West pojawił się na scenie z wygolonym na głowie znakiem "2020", ubrany w coś, co przypominało kamizelkę kuloodporną. Artysta przyzwyczaił fanów do płomiennych, mocno chaotycznych wystąpień. Nie inaczej było i tym razem. W bardzo emocjonalny sposób 21-krotny zdobywca Grammy opowiadał m.in. o aborcji i pornografii, wspominając, że usunięcie ciąży rozważała m.in. jego matka. W pewnym momencie zalał się łzami.

Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuNieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuCzytaj dalej

Dla fanów twórczości Kanye Westa nie jest tajemnicą, że ostatni krążek artysty mocno nawiązywał do jego relacji z Bogiem. Jak wskazuje TVN24, nawiązań do Biblii i nauk chrześcijańskich nie uniknął i w Charleston. – Aborcja powinna być legalna, bo wiecie co? I tak prawo nie pochodzi od Boga, więc czym jest legalność? – mówił, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Woda zmieniła kolor na czerwony. Niewyobrażalna tragedia tysięcy zwierząt
2. Pancerne konto na ciężkie czasy. Do kasy komornik nawet się nie zbliży

Jednym z możliwych rozwiązań zapobiegania aborcji zdaniem Westa mogłoby być zainwestowanie w programy socjalne. Nie bez ironii zaznaczmy, że wobec propozycji rapera oferowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości program 500 plus nie wygląda zbyt spektakularnie. Jak podaje "Rz", według nowego rywala Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich "każdy, kto ma dziecko, mógłby dostać milion dolarów lub coś podobnego".

Zabieganie o urząd Kanye West zapowiedział 4 lipca. Swoje wsparcie wobec jego planów zapowiedział już m.in. amerykański multimiliarder Elon Musk. Przypomnijmy, że wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada tego roku, a według wyników sondażowych faworytem do zwycięstwa wydaje się kandydat Demokratów Joe Biden.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: TVN24 / Rzeczpospolita