Grażyna Barszczewska zachwyciła Meryl Streep. Daniele Cifala / SplashNews.com/East NewsŹródło: Daniele Cifala / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 15 Lutego 2021

Meryl Streep pochwaliła grę aktorską Grażyny Barszczewskiej. Skomplementowała ją w wywiadzie telewizyjnym

Gra aktorka Grażyny Barszczewskiej do tego stopnia zachwyciła Meryl Streep, że znana i ceniona na całym świecie aktorka zdecydowała się na skomplementowanie Polki w jednym ze swoich wywiadów. Poświęciła na to całkiem sporą ilość czasu, co nie umknęło uwadze komentatorów. Najważniejszym stwierdzeniem, jakie padło z ust zdobywczyni Oscara, jest to, że gdyby Grażyna Barszczewska pracowałaby po drugiej stronie oceanu, to już dawno mogłaby pochwalić się nominacją do Nagrody Akademii Filmowej, czyli właśnie Oscara.

Trudno znaleźć osobę, która nie potrafi powiedzieć kim jest i jak wygląda Meryl Streep. Aktorka zagrała w wielu hitach i stworzyła swoją własną markę. Teraz szczerze przyznała, że jest pod wrażeniem talentu Grażyny Barszczewskiej.

W jednym z wywiadów Meryl Streep postanowiła poświęcić nieco uwagi sylwetce Grażyny Barszczewskiej. Wcześniej amerykańska gwiazda oglądała w kinie film, gdzie grała polska aktorka.

Grażyna Barszczewska zachwyciła Meryl Streep

Lista filmów, gdzie zagrała Meryl Streep, opiewa na niemal kosmiczną liczbę tytułów. Gwiazda ceniona jest nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie, a role, w które się wciela to nie tylko te z najbardziej kasowych produkcji.

Niemniej gwiazda zaliczana do najbardziej utalentowanych współczesnych artystek nie ma zamiaru skupiać się tylko na sobie. Po raz kolejny udowodniła to, mówiąc w wywiadzie na temat polskiej aktorki Grażyny Barszczewskiej.

W czasie rozmowy z mediami hollywoodzka gwiazda wyznała, że gdyby polska aktorka zdecydowała się na rozpoczęcie kariery za oceanem, to najpewniej mogłaby pochwalić się Nagrodą Akademii Filmowej. Warto zaznaczyć, że sama Meryl Streep odbierała ją już trzykrotnie.

Opinią aktorki natychmiast zajęła się dyplomacja

Złotoryja. Bezdomni podczas mszy zaczęli spożywać trunki wysokoprocentowe. Konieczna była interwencja policjiZłotoryja. Bezdomni podczas mszy zaczęli spożywać trunki wysokoprocentowe. Konieczna była interwencja policjiCzytaj dalej

Sama informacja na temat słów gwiazdy dotarła do Grażyny Barszczewskiej dzięki wiadomości od kolegi, który na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych. Kolega ze szkolnych lat natychmiast zadzwonił do aktorki.

- Mój kolega z roku, mieszkający w Los Angeles Romek Marzec, zadzwonił do mnie cały szczęśliwy, że Meryl właśnie skomplementowała mnie w wywiadzie telewizyjnym - powiedziała, cytowana przez Radio Zet, Grażyna Barszczewska.

O tym, jak wielki wpływ na innych ma Meryl Streep, można dowiedzieć się, chociażby po tym, w jaki sposób na jej uznanie dla talentu aktorskiego Grażyny Barszczewskiej zareagowała amerykańska ambasada. O zdarzeniu tym opowiedziała aktorka, która znalazła się w centrum zainteresowania.

- Następnego dnia z biura attache kultury ambasady amerykańskiej dotarła ta informacja do mojej dyrekcji Teatru Polskiego. To było dla mnie mega wyróżnienie - dodała wyraźnie wzruszona uznaniem Meryl Streep aktorka.

Maryl Streep obejrzała film z Grażyną Barszczewską

Jak podaje Radio Zet, Meryl Streep miała zachwycić się talentem polskiej aktorki po tym, jak w jednym z kin w Los Angeles obejrzała film Roberta Glińskiego "Wszystko co najważniejsze". To właśnie tamtejsza kreacja Grażyny Barszczewskiej zyskała uznanie światowej gwiazdy kina.

Polscy widzowie mogą kojarzyć Grażynę Barszczewską z ról w takich hitach, jak "Pan Tadeusz", "Kariera Nikodema Dyzmy", czy "Nie opuszczaj mnie".1 maja 2021 r. aktorka skończy 74 lata.

Meryl Streep

Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, East News

Źródło: Radio Zet

Artykuły polecane przez redakcję WTV: