wtv.pl > Polska > O. Rydzyk mimo pandemii organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:48

O. Rydzyk mimo pandemii organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę

Tadeusz Rydzyk
ALEX MARCINKOWSKI/East News

Tadeusz Rydzyk już jutro zainicjuje XXII Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Hasłem całego przedsięwzięcia są słowa błogosławionego Carla Acutisa "Mój plan na życie? Być zawsze zjednoczony z Jezusem". Pierwsze wydarzenie w ramach pielgrzymki rozpocznie się już o 17:30.

Tadeusz Rydzyk wystąpił na antenie Radia Maryja, by zachęcić środowiska młodzieżowe do stawienia się na Jasnej Górze. Duchowny zasugerował, że rząd rozmroził wiele gałęzi gospodarki. Podkreślił, że musimy chodzić do pracy, do sklepów, na zakupy.

- Mówią, że trwa pandemia, ale przecież trzeba żyć. [...] nie bój się kościoła i Jasnej Góry - deklarował, po czym podkreślił, że plac na Jasnej Górze jest duży. Wydarzenie ma odbywać się na świeżym powietrzu, przy zachowaniu dystansu społecznego.

Tadeusz Rydzyk za nic ma pandemię? Młodzi jeszcze się nie zaszczepili

Warto podkreślić, że szczepienia osób młodych dopiero trwają. Oznacza to, że wciąż nie możemy mówić o pełnym lub znacznym wyszczepieniu tej grupy. Wbrew danym Centrum Informacyjnego Rządu Tadeusz Rydzyk poprosił rodzinę Radia Maryja o skierowanie na pielgrzymkę swoich dzieci wnuków lub rodzeństwa.

Na ten moment trudno oszacować frekwencję. - Nabierzmy u cudownej Jasnogórskiej Matki ducha, żeby żadne siły nie zdołały żadnego z was, młodzi przyjaciele, zniszczyć - apelował założyciel największych katolickich mediów w Polsce.

Tuż przed rozpoczęciem pielgrzymki młodych będzie miała miejsce pielgrzymka wiernych z Łowicza. W sprawie wydarzenia specjalne wytyczne zostały już wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny. 

Rekomenduje się, aby maksymalna liczba uczestników pielgrzymki wynosiła 300 osób, lecz do limitu nie wlicza się tych, którzy już zostali zaszczepieni. Wszyscy uczestnicy powinni mieć stosowne identyfikatory. Grupy nie powinny mieszać się podczas spacerów. Konieczne jest także zapewnienie środków do dezynfekcji oraz świeżych maseczek.

Tadeusz Rydzyk zaplanował nabożeństwo Majowe o godzinie 17:30. Już godzinę później, bo o 18:30 odbędzie się eucharystia, którą poprowadzi biskup Grzegorz Suchodolski. O godzinie 20:00 będzie miało miejsce uwielbienie z błogosławionym Carlo Acutisem. O 21:00 zaś należy spodziewać się apelu jasnogórskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Radio Maryja/GIS]

Powiązane