wtv.pl
Słuchacze Radia Maryja zaskoczeni ciszą w eterze

MAREK BARCZYNSKI/East News

Awaria nadajników Radia Maryja. W piątek rozgłośnia docierała jedynie do mieszkańców Warszawy i okolic

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Problemy Radia Maryja? Początek weekendu dla słuchaczy Radia Maryja nie był przyjemny. Bez żadnej informacji oraz komunikatu rozgłośnia zamilkła. Okazuje się, że głosy dziennikarzy katolickiej rozgłośni Tadeusza Rydzyka słyszalne były tylko w dwóch miejscach. Co się stało?

W piątek 2 lipca doszło do niespodziewanego przerwania ogólnopolskiej dostępności Radia Maryja. Cisza w eterze dotyczyła praktycznie całego kraju.

W przypadku piątkowej awarii mowa nie tylko o braku jednej z wielu auducji w rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Przez kilka godzin wierni słuchacze Radia Maryja nie wiedzieli co się dzieje.

Awaria Radia Maryja. Przez kilka godzin w niemal całym kraju słuchaczy raczyła cisza

Tadeusz Rydzyk poza stresem związanym z wizytami na sali sądowej w związku z pozwem ze strony Watchdog Polska ma również problemy związane z prowadzeniem mediów katolickich.

Okazuje się, że w ubiegły piątek słuchacze Radia Maryja mogli być mocno zdziwieni. Osoby korzystające z radioodbiorników po ustawieniu fal, na których nadaje rozgłośnia stworzona przez Tadeusza Rydzyka, usłyszeli... ciszę.

Jarosław Kaczyński wprowadzi obowiązek szczepienia przeciwko COVID-19?

OKO.press: Jarosław Kaczyński na konwencie sprawozdawczo-wyborczym mówił o „środkach przymusu” w kwestii obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19

CZYTAJ DALEJ

Nawet przez kilka godzin nie przekazano informacji o awarii. Słuchacze Radia Maryja nie mieli pojęcia, dlaczego ich ulubione formaty zniknęły z eteru.

Jedynie mieszkańcy Warszawy oraz osoby korzystające z odbioru Radia Maryja przez stronę internetową nie były świadome problemów technicznych. Biorąc jednak pod uwagę profil słuchacza katolickiego medium, mało kto decyduje się na słuchanie rozgłośni za pomocą komputera.

Dlaczego Radio Maryja milczało?

Pierwsze zgłoszenia na temat problemów z odbiorem Radia Maryja pojawiły się w piątek 2 lipca po południu. Słuchacze alarmowali o braku możliwości słuchania ulubionych programów w mediach społecznościowych.

Portal wirtualnemedia.pl przekazał informacje na temat potencjalnych powodów problemów z dostępnością Radia Maryja w kraju. Okazuje się, że mogła przyczynić się do tego awaria nadajników, szczególnie w kwestii dosyłu sygnału.

Emitel, będący operatorem nadajników obsługujących Radio Maryja o. Tadeusza Rydzyka postanowił uruchomić nadajniki rezerwowe. Około godziny 19 rozgłośnia toruńskiego redemptorysty znów słyszana była w całym kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Nikt nie przerwał programu i nie zamieszczono oficjalnego komunikatu

Profile Radia Maryja w mediach społecznościowych działają wyjątkowo prężnie. Zabrakło jednak krótkiego komunikatu na temat problemów technicznych oraz planach jego usunięcia.

Co ciekawe, nawet pomimo ogromnej awarii programy Radia Maryja nadawane były nieprzerwanie. W audycjach brali udział również słuchacze dzwoniący do studia rozgłośni.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wirtualnemedia.pl, wp.pl, wtv.pl
Zdjęcie główne: MAREK BARCZYNSKI/East News

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >