wtv.pl

WTV.pl

Arcybiskup nie odpuścił Strajkowi Kobiet na urodzinach Radia Maryja. "Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy"

14 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki
  • Trwają obchody 29. rocznicy założenia katolickiej rozgłośni

  • W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji abp Dzięga wygłosił homilię

  • Hierarcha w skandaliczny sposób obraził protestujące kobiety

W 1991 roku Radio Maryja zaczęło nadawać pierwsze sygnały. Początkowo audycje były dostępne jedynie dla mieszkańców Torunia i Bydgoszczy. Po 29 latach stacja niemal całkowicie zdeklasowała rywali na rynku mediów katolickich. Warto podkreślić, że toruński redemptorysta, choć uskarżał się na problemy, doskonale wiedział, co robi.

"Wynaturzone odgłosy manifestacji". Gość Radio Maryja w skandalicznych słowach o kobietach

- Przyjechałem z figurą Matki Bożej i ona nam towarzyszyła. Nic nie miałem i chciałbym, żeby ludzie o tym wiedzieli, ponieważ nieraz jest tak, że ludzie nawet Boże sprawy zaczynają od biznesplanu. To nie jest biznesplan. Trzeba słuchać, czego chce od nas Pan Bóg i co chce zrobić. Taki był plan, a Pan Bóg wszystko poprowadził - wspominał dla katolickiej rozgłośni w audycji "Rozmowy niedokończone".

Wspólnota zjednoczona wokół wartości katolickich powstała spontanicznie i oddolnie. Pomóc w tym miała Matka Boska oraz wiedza Tadeusza Rydzyka. W latach 1987–1991 duszpasterz przebywał poza granicami kraju. Świadcząc posługę w diecezji augsburskiej, rozpoczął pracę na rzecz Radio Maria International w Balderschwang.

Data powstania stacji radiowej także nie była przypadkowa. 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla wspólnoty wyznaniowej. Za każdym razem Tadeusz Rydzyk zawierza swoje projekty właśnie na ręce Matki Boskiej.

Podczas uroczystości wygłoszona została homilia metropolity szczecińsko-kamieńskiego, arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Gość Radia Maryja postanowił odnieść się do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Ostrzegł wiernych przez manifestacjami "wołającymi o prawo do swobodnego zabijania dzieci"

Hierarcha podkreślał, że każde dziecko jest darem prosto od Boga. W pewnym momencie wygłosił wyjątkowo skandaliczną deklarację. - Krzyki te idą za nami od tygodni. Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy manifestacji docierając z ulic do serc wrażliwych, stały się dla nich jak zgrzyt żelaza po szkle, jak pierwsze skrzypnięcie uchylających się bram piekieł - grzmiał z ambony.

Remedium na Strajk Kobiet ma być między innymi modlitwa maryjna oraz różańcowa.

W 2019 roku między 22 a 24 lipca odbyło się zebranie plenarne Komitetu ONZ Przeciwko Torturom. Wskazano wówczas, że zakaz aborcji w okolicznościach wiążących się z intensywnym cierpieniem fizycznym i psychicznym, może stanowić torturę.

Przez ostatnie 29 lat Tadeusz Rydzyk stworzył istne imperium. Określenie nie jest przypadkowe, bowiem do 2020 roku poza Radiem Maryja powstały Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik, TV Trwam, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, czy też Park Pamięci Narodowej.

Źródło; [Radio Maryja/TV Trwam]

Tagi:

Radio MaryjaTadeusz Rydzyk

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]