wtv.pl > Polityka > Na poczcie pojawi się nowy produkt
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:04

Na poczcie pojawi się nowy produkt

rydzyk - rząd
ALEX MARCINKOWSKI/East News

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zdecydował o wydaniu specjalnych znaczków pocztowych z okazji 30-lecia rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka. Akcję honorującą Radio Maryja przeprowadzi Poczta Polska.

Szczegóły decyzji ministra przytaczają Wirtualne Media. Portal podkreśla, że w czwartek Jacek Sasin odwołał planowaną na październik emisję znaczka mającego powstać z okazji XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Jednocześnie szef Ministerstwa Aktywów Państwowych zatwierdził projekt wydania dwóch innych znaczków.

Pierwszy z nich, planowany na wrzesień, dotyczy gwiazd polskiej muzyki. Drugi zostanie wydany z okazji 30-lecia Radia Maryja.

Poczta Polska wyda znaczki na 30-lecie rozgłośni Rydzyka

Znaczki będące ukłonem w stronę rozgłośni ojca dyrektora mają zostać wydane w grudniu.

Warto przypomnieć, że w 2016 roku Poczta Polska wydała już specjalny znaczek z okazji 25-lecia Radia Maryja. Na kopertę trafiły wówczas słowa Jana Pawła II o największym dziele Tadeusza Rydzyka.

Przypomnijmy, że Radio Maryja rozpoczęło nadawanie dokładnie 8 grudnia 1991 roku.

Bliski stosunek ekipy rządzącej z toruńskim imperium jest ogólnie znany. Co roku na początku grudnia czołowi politycy obozu władzy zjeżdżają do Torunia, by wziąć udział w uroczystościach związanych z rocznicą uruchomienia rozgłośni.

Stefan Wyszyński i Matka Boska Elekcyjna

Warto zaznaczyć, że decyzja o wydaniu znaczków z okazji 30-lecia Radia Maryja to bynajmniej niejedyny przykład podobnych inicjatyw Jacka Sasina.

Przed dwoma tygodniami minister zdecydował, że Poczta Polska wyda kolejną porcję religijnych znaczków. Te mają dotyczyć beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz jego matki, a także postaci Matki Bożej Elekcyjnej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: Wirtualnemedia.pl