wtv.pl
Pamiątki ze sklepu Tadeusza Rydzyka

East News/Artur Hojny, screen - sklep.luxveritatis.pl

Sklepik Tadeusza Rydzyka oferuje pamiątki komunijne. Niektóre ceny są naprawdę wysokie

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

W sklepie fundacji Tadeusza Rydzyka znaleźć możemy dział z pamiątkami dla dzieci przyjmujących w tym roku I Komunię Świętą. Ich ceny mogą jednak zniechęcać do zakupu. Za niektóre wydania Pisma Świętego możemy zapłacić nawet 160 zł.

W sklepie Tadeusza Rydzyka niektóre produkty dostępne są tylko dla wyjątkowo zamożnych klientów.

I Komunia Święta z Tadeuszem Rydzykiem

W Polsce trwa okres komunii świętych. Katolicy chcą, by dla ich pociech lub członków ich rodzin, dzień przyjęcia po raz pierwszy Ciała Chrystusa był wyjątkowy i by zapamiętano go na całe życie.

Jak komunie to i oczywiście prezenty. Niemal tradycją stało się już obdarowywanie w tym dniu dzieci różnego rodzaju podarkami, od wartościowych książek, przez rowery górskie, aż po quady i iPhone'y.

małgorzata wassermann

Ekspertka przeanalizowała mowę ciała Małgorzaty Wassermann

CZYTAJ DALEJ

Wielu rodziców stawia jednak również na rozwój duchowy swoich pociech i chce zaoferować im coś związanego z, nazwijmy to, bardziej katolickim wymiarem tego święta. W tym celu udają się często do sklepów z dewocjonaliami, by zakupić różańce, figurki przedstawiające świętych lub Biblie.

Tego rodzaju przedmioty ma w swojej ofercie również oficjalny sklep fundacji Lux Veritatis, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk. Wiele z dostępnych na jego stronie "prezentów" jest jednak zbyt drogich na kieszeń przeciętnego Polaka.

Różaniec za 189 zł, Pismo Święte za 160 zł

Zajrzyjmy zatem na stronę sklepu fundacji, znajdującej się pod adresem Sklep.luxveritatis.pl. Po lewej stronie tuż nad działem z bestsellerami (w którym znajduje się m.in. książka o wiele mówiącym tytule "Żydzi przeciw Żydom"), odnajdziemy spis działów, a w nim zakładkę z pamiątkami na I Komunię Świętą.

Ceny są bardzo różne, choć za te niskie otrzymamy jedynie wyjątkowo symboliczne podarki. Za 3,90 zł możemy nabyć np. kilkustronicową malutką książeczkę "Na pamiątkę pierwszej Komunii Świętej", a za 4,90 zł magnes na lodówkę.

Najciekawsze przedmioty znajdują się w stawce cenowej powyżej 100 zł i są to głównie wydania Pisma Świętego. Za Biblię z wydawnictwa Edycji Św. Pawła przyjdzie nam zapłacić np. 117 zł. Wersja z pozłacanymi kartkami to już wydatek rzędu 160 zł.

Prezent na I Komunię Świętą możemy wybrać oczywiście również z innych działów dostępnych na stronie fundacji Tadeusza Rydzyka. Przyjrzyjmy się zatem różańcom - tutaj ceny są równie zróżnicowane.

Najprostszy, klasyczny różaniec kosztuje 5,90 zł. Rzecz oczywista, jest to wersja dla klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Tadeusz Rydzyk ma jednak również ofertę dla dużo zamożniejszych osób.

Różaniec w formie bransoletki wykonanej z bursztynu nabyć możemy za 79,90 zł. W ofercie sklepu Tadeusza Rydzyka są również srebrne różańce z agatem indyjskim lub koralem. To wydatek... 189,90 zł.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Fakt.pl, Luxveritatis.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >