wtv.pl > Polska > Sklepik Tadeusza Rydzyka oferuje pamiątki komunijne. Niektóre ceny są naprawdę wysokie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:46

Sklepik Tadeusza Rydzyka oferuje pamiątki komunijne. Niektóre ceny są naprawdę wysokie

Pamiątki ze sklepu Tadeusza Rydzyka
East News/Artur Hojny, screen - sklep.luxveritatis.pl

W sklepie fundacji Tadeusza Rydzyka znaleźć możemy dział z pamiątkami dla dzieci przyjmujących w tym roku I Komunię Świętą. Ich ceny mogą jednak zniechęcać do zakupu. Za niektóre wydania Pisma Świętego możemy zapłacić nawet 160 zł.

W sklepie Tadeusza Rydzyka niektóre produkty dostępne są tylko dla wyjątkowo zamożnych klientów.

I Komunia Święta z Tadeuszem Rydzykiem

W Polsce trwa okres komunii świętych. Katolicy chcą, by dla ich pociech lub członków ich rodzin, dzień przyjęcia po raz pierwszy Ciała Chrystusa był wyjątkowy i by zapamiętano go na całe życie.

Jak komunie to i oczywiście prezenty. Niemal tradycją stało się już obdarowywanie w tym dniu dzieci różnego rodzaju podarkami, od wartościowych książek, przez rowery górskie, aż po quady i iPhone'y.

Wielu rodziców stawia jednak również na rozwój duchowy swoich pociech i chce zaoferować im coś związanego z, nazwijmy to, bardziej katolickim wymiarem tego święta. W tym celu udają się często do sklepów z dewocjonaliami, by zakupić różańce, figurki przedstawiające świętych lub Biblie.

Tego rodzaju przedmioty ma w swojej ofercie również oficjalny sklep fundacji Lux Veritatis, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk. Wiele z dostępnych na jego stronie "prezentów" jest jednak zbyt drogich na kieszeń przeciętnego Polaka.

Różaniec za 189 zł, Pismo Święte za 160 zł

Zajrzyjmy zatem na stronę sklepu fundacji, znajdującej się pod adresem Sklep.luxveritatis.pl. Po lewej stronie tuż nad działem z bestsellerami (w którym znajduje się m.in. książka o wiele mówiącym tytule "Żydzi przeciw Żydom"), odnajdziemy spis działów, a w nim zakładkę z pamiątkami na I Komunię Świętą.

Ceny są bardzo różne, choć za te niskie otrzymamy jedynie wyjątkowo symboliczne podarki. Za 3,90 zł możemy nabyć np. kilkustronicową malutką książeczkę "Na pamiątkę pierwszej Komunii Świętej", a za 4,90 zł magnes na lodówkę.

Najciekawsze przedmioty znajdują się w stawce cenowej powyżej 100 zł i są to głównie wydania Pisma Świętego. Za Biblię z wydawnictwa Edycji Św. Pawła przyjdzie nam zapłacić np. 117 zł. Wersja z pozłacanymi kartkami to już wydatek rzędu 160 zł.

Prezent na I Komunię Świętą możemy wybrać oczywiście również z innych działów dostępnych na stronie fundacji Tadeusza Rydzyka. Przyjrzyjmy się zatem różańcom - tutaj ceny są równie zróżnicowane.

Najprostszy, klasyczny różaniec kosztuje 5,90 zł. Rzecz oczywista, jest to wersja dla klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Tadeusz Rydzyk ma jednak również ofertę dla dużo zamożniejszych osób.

Różaniec w formie bransoletki wykonanej z bursztynu nabyć możemy za 79,90 zł. W ofercie sklepu Tadeusza Rydzyka są również srebrne różańce z agatem indyjskim lub koralem. To wydatek... 189,90 zł.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Fakt.pl, Luxveritatis.pl

Powiązane