wtv.pl > Polityka > Tadeusz Rydzyk uskarża się na nagonkę. Jego współpracownicy grzmią na lewicowych posłów
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

Tadeusz Rydzyk uskarża się na nagonkę. Jego współpracownicy grzmią na lewicowych posłów

Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News

Tadeusz Rydzyk czuje się atakowany przez posłów Lewicy. "Nagonka" miała przyjść nie tylko ze strony Watchdog Polska. Kapłan zaczął się tłumaczyć ze sposobu pozyskiwania środków.

Gazeta Tadeusza Rydzyka "Nasz Dziennik" opublikowała artykuł o "nagonce" na redemptorystę. Parlamentarzyści już skierowali pisma do Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Sprawiedliwości.

Mowa o działaniach Joanny Scheuring-Wielgus i Wandy Nowickiej, które chcą dowiedzieć się, czy środki przyznane na instytucje kapłana zostały właściwie wydane i rozliczone.

Tadeusz Rydzyk czuje się atakowany przez posłów Lewicy

Posłanki Lewicy są drugą, obok Watchdog Polska, grupą, która wnikliwie analizuje działalność Tadeusza Rydzyka.

Sam ojciec dyrektor postanowił udzielić komentarza dla "Naszego Dziennika", zapewniając o przestrzeganiu prawa przy pozyskiwaniu publicznych pieniędzy.

- Startujemy w konkursach, raz je wygrywamy, raz nie, a potem składamy z tego tytułu sprawozdania, bardzo dokładne, które są kontrolowane, czy wszystko zostało zrealizowane zgodnie z celem - deklarował.

Głos w sprawie zabrała także Lidia Kochanowska-Mańk. Słynna "księgowa Tadeusza Rydzyka" zapewnia, że katolicka fundacja nie nadużywa dostępnych środków.

- To, co otrzymujemy, to jest ułamek procenta wszystkich środków przeznaczanych przez organy państwowe na realizację ważnych dla społeczeństwa celów - zapewniała dla "Naszego Dziennika". W obronie Tadeusza Rydzyka stanęli także Przemysław Czarnek oraz wiceminister sprawiedliwości, Bartosz Kownacki. Obaj przekonują o uczciwości Fundacji Lux Veritatis.

- Wszystkie środki publiczne, które dostają dzieła stworzone przy Radiu Maryja, choćby Park Pamięci w Toruniu, to środki, które są absolutnie zgodne z prawem - komentował Czarnek dla Telewizji Trwam. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, naszdziennik.pl, tvtrwam.pl Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kaminski/East News