wtv.pl
Sebastian Kaleta stanął w obronie Tadeusza Rydzyka w kontekście procesu Lux Veritatis

MARCIN SMULCZYNSKI/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Problemy z prawem Tadeusza Rydzyka. Sebastian Kaleta skomentował

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska
  • W programie „Tłit” Wirtualnej Polski gościł wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta

  • Polityk Solidarnej Polski postanowił stanąć w obronie Tadeusza Rydzyka

  • Stwierdził on, że fundacja Lux Veritatis przekazała wystarczające informacje na temat spożytkowania publicznych pieniędzy

W ostatnim czasie Tadeusz Rydzyk znajduje się w centrum zainteresowania niemal wszystkich. Związane jest to oczywiście z procesem, w którym na ławie oskarżonych zasiadł cały zarząd fundacji Lux Veritatis. Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, stanął w obronie toruńskiego redemptorysty.

Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk nadal może liczyć na względy polityków obozu rządzącego. Wchodzący w skład Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta postanowił przekazać kilka ciepłych słów pod adresem duchownego.

Radio Maryja oraz TV Trwam założone przez Tadeusza Rydzyka zostały docenione przez wiceministra Kaletę za łagodny ton wypowiedzi. Dodatkowo wskazał on, iż to właśnie katolickie media redemptorysty zajmowały się przemilczanymi przez innych tematami. Poruszona została również kwestia procesu zarządu Lux Veritatis.

Wiceminister sprawiedliwości ciepło o Tadeuszu Rydzyku i jego działalności

W czasie programu „Tłit” Wirtualnej Polski wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta postanowił nie unikać odpowiedzi na kwestie dotyczące Tadeusza Rydzyka. Związany z Solidarną Polską polityk podzielił się nad wyraz pozytywnymi epitetami na temat katolickich mediów duchownego.

Wiceminister wskazał, że „media, które stworzył ojciec Tadeusz Rydzyk, to są media, z których przez lata miliony Polaków dowiadywały się o sprawach w innych mediach przemilczanych”. Dodawał jednocześnie, że sposób prezentacji samych wiadomości również jest różny od konkurencji redemptorysty.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

CZYTAJ DALEJ

Media Tadeusza Rydzyka charakteryzować ma spokojny sposób przekazywania informacji. To jednak nie koniec słów, jakimi podzielił się w programie „Tłit” Sebastian Kaleta. Skomentował on toczący się obecnie proces przeciwko zarządowi fundacji Lux Veritatis.

Tadeusz Rydzyk nie powinien zasiąść na ławie oskarżonych?

Proces wytoczony przez Watchdog Polska wzbudził wiele kontrowersji. Dowodzą tego kolejne komunikaty przekazywane przez Radio Maryja, samego Taduesza Rydzyka, czy m.in. Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko (więcej na ten temat przeczytać można >TUTAJ<).

Okazuje się, że krytycznie wobec procesu wytoczonego przeciwko toruńskiemu redemptoryście wypowiada się również wiceminister Sebastian Kaleta. W programie „Tłit” WP wskazał on, że Lux Veritatis udostępniło informacje dotyczące realizowanych z publicznych pieniędzy zadań. — Z tego, co rozumiem, Fundacja [Watchdog Polska - przyp. red.] chciałaby przeprowadzić audyt dokument po dokumencie, co w mojej ocenie jest znacznym przekroczeniem zasad — stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

Sebastian Kaleta postanowił posiłkować się analogiczną sytuacją mającą udowodnić jego racje prezentowane w obronie Tadeusza Rydzyka. Wiceminister stwierdził, że gdyby on jako poseł pojawił się w stołecznym ratuszu z żądaniem pokazania kalendarza oraz maili wykraczałoby to poza kontrolę przysługującą politykom izby niższej parlamentu.

Władza nieustannie wspiera Tadeusza Rydzyka?

Zdjęcia dokumentujące, jak politycy partii rządzącej pojawiają się na uroczystościach organizowanych przez Tadeusza Rydzyka, są dobrze znane większości Polek i Polaków. W ostatnim czasie sporo kontrowersji wywołały przeprowadzone w czasie epidemii urodziny Radia Maryja.

To właśnie w czasie, gdy w ławach przed Tadeuszem Rydzykiem siedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, redemptorysta podzielił się stwierdzeniem, że wszyscy ulegają pokusom. Słowa te umieszczone zostały w kontekście obrony oskarżonego o ukrywanie nadużyć seksualnych względem dzieci bp. Edwarda Janiaka (więcej na ten temat przeczytać można >TUTAJ<).

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska / Wprost

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >