wtv.pl > Polityka > "Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę na temat Tadeusza Rydzyka. "To jest po prostu jakaś masakra"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

"Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę na temat Tadeusza Rydzyka. "To jest po prostu jakaś masakra"

"Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę Mateusza Morawieckiego na temat słów Tadeusza Rydzyka z urodzin Radia Maryja
(zdjęcie ilustracyjne) PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

Wyciekły kolejne rozmowy rządzących, tym razem te dotyczące obecności Zbigniewa Ziobro na urodzinach Radia Maryja, gdzie Tadeusz Rydzyk bronił bp. Janiaka. - Kto nie ma pokus? - mówił toruński redemptorysta. - Masakra - napisać miał rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie brał udział również premier Mateusz Morawiecki.

Bronienie przez Tadeusza Rydzyka oskarżanego o tuszowanie pedofilii w Kościele bp. Edwarda Janiaka było swego czasu sporym problemem obozu rządzącego blisko związanego z Radiem Maryja.

Potwierdzają to zrzuty ekranów z rozmów, które opublikowała w internecie "Poufna Rozmowa". - Skandaliczna wypowiedź Rydzyka w obecności Ziobry lekceważąca zbrodnię pedofilii, będzie obciążać całą prawicę i rząd - miał napisać do Mateusza Morawieckiego Jacek Jaśkiewicz.

"Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę na temat wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka

Tadeusz Rydzyk wprost przed ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro oraz Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem stwierdził, że bp Edward Janiak to "współczesny męczennik". O sprawie pisaliśmy >TUTAJ<

Screeny rozmów m.in. Mateusza Morawieckiego pokazują, że poruszenie za kulisami PiS było większe, niż się wydawało. - Wizerunkowa katastrofa. Chyba że Ziobro publicznie się odetnie od słów Rydzyka, wyrazi ubolewanie, weźmie urlop i wyjedzie na ryby - grzmieć miał w wiadomościach do premiera Jacek Jaśkiewicz.

Wiadomość trafiła do skrzynki premiera 7 grudnia krótko po północy. Mateusz Morawiecki przesłał ją dalej 5 godzin później. Na kadr z TV Trwam, gdzie widać Zbigniewa Ziobro odpowiedział Piotr Müller.

"Masakra"

- Tak, to jest po prostu jakaś masakra - napisał w odpowiedzi na informację od Jaśkiewicza i premiera Morawieckiego rzecznik rządu.

Piotr Müller zwrócił uwagę na niefortunny kadr z katolickiej telewizji Tadeusza Rydzyka. - W dodatku kadr jak w załączeniu to cytat z wypowiedzi Rydzyka i przejście kadru na Ziobrę - dodał.

>

Źródło: poufnarozmowa.com

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W załączniku również opublikowanym na stronie "Poufna Rozmowa" widać twarz ministra sprawiedliwości, a na dole ekranu widnieje cytat: "Bym już siedział. Według tego, co oni mówią. Zwróćmy uwagę na to, co mówią i nie dajmy się".

Była to kontynuacja stwierdzenia Tadeusza Rydzyka skierowanego bezpośrednio do ministra Zbigniewa Ziobro. Redemptorysta stwierdził, że gdyby był winny, to przecież już by trafił do więzienia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: poufnarozmowa.com, wtv.pl Zdjęcie główne: