wtv.pl

(zdjęcie ilustracyjne) PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

"Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę na temat Tadeusza Rydzyka. "To jest po prostu jakaś masakra"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Wyciekły kolejne rozmowy rządzących, tym razem te dotyczące obecności Zbigniewa Ziobro na urodzinach Radia Maryja, gdzie Tadeusz Rydzyk bronił bp. Janiaka. - Kto nie ma pokus? - mówił toruński redemptorysta. - Masakra - napisać miał rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie brał udział również premier Mateusz Morawiecki.

Bronienie przez Tadeusza Rydzyka oskarżanego o tuszowanie pedofilii w Kościele bp. Edwarda Janiaka było swego czasu sporym problemem obozu rządzącego blisko związanego z Radiem Maryja.

Potwierdzają to zrzuty ekranów z rozmów, które opublikowała w internecie "Poufna Rozmowa". - Skandaliczna wypowiedź Rydzyka w obecności Ziobry lekceważąca zbrodnię pedofilii, będzie obciążać całą prawicę i rząd - miał napisać do Mateusza Morawieckiego Jacek Jaśkiewicz.

"Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę na temat wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka

Tadeusz Rydzyk wprost przed ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro oraz Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem stwierdził, że bp Edward Janiak to "współczesny męczennik". O sprawie pisaliśmy >TUTAJ <

Screeny rozmów m.in. Mateusza Morawieckiego pokazują, że poruszenie za kulisami PiS było większe, niż się wydawało. - Wizerunkowa katastrofa. Chyba że Ziobro publicznie się odetnie od słów Rydzyka, wyrazi ubolewanie, weźmie urlop i wyjedzie na ryby - grzmieć miał w wiadomościach do premiera Jacek Jaśkiewicz.

Wiadomość trafiła do skrzynki premiera 7 grudnia krótko po północy. Mateusz Morawiecki przesłał ją dalej 5 godzin później. Na kadr z TV Trwam, gdzie widać Zbigniewa Ziobro odpowiedział Piotr Müller.

"Masakra"

- Tak, to jest po prostu jakaś masakra - napisał w odpowiedzi na informację od Jaśkiewicza i premiera Morawieckiego rzecznik rządu.

Piotr Müller zwrócił uwagę na niefortunny kadr z katolickiej telewizji Tadeusza Rydzyka. - W dodatku kadr jak w załączeniu to cytat z wypowiedzi Rydzyka i przejście kadru na Ziobrę - dodał.

undefined

Źródło: poufnarozmowa.com

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W załączniku również opublikowanym na stronie "Poufna Rozmowa" widać twarz ministra sprawiedliwości, a na dole ekranu widnieje cytat: "Bym już siedział. Według tego, co oni mówią. Zwróćmy uwagę na to, co mówią i nie dajmy się".

Była to kontynuacja stwierdzenia Tadeusza Rydzyka skierowanego bezpośrednio do ministra Zbigniewa Ziobro. Redemptorysta stwierdził, że gdyby był winny, to przecież już by trafił do więzienia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: poufnarozmowa.com, wtv.pl Zdjęcie główne:

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]