wtv.pl > Polska > Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Radio Maryja wzywa ludzi na ulice
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:14

Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Radio Maryja wzywa ludzi na ulice

Rydzyk
MARCIN GADOMSKI/East News

Już 19 września ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia i Rodziny, mający być odpowiedzią na "lewicowe manifestacje" i "rewolucję seksualną". Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęcają m.in. media ojca Tadeusza Rydzyka.

W niedzielę 19 września o godzinie 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Uczestnicy ruszą ulicami Starego Miasta w kierunku kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża.

Patronat nad wydarzeniem objęły między innymi założone przez Tadeusza Rydzyka Radio Maryja i Telewizja Trwam. Hasłem marszu będzie: "Tato – bądź, prowadź, chroń".

Zjednoczyć się w dobie seksualnej rewolucji

Chcemy w tym haśle oraz przekazem Narodowego Marszu Życia i Rodziny przypomnieć rolę ojca w życiu rodzinnym oraz społecznym – zapewnia w rozmowie z rozgłośnią Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Wydarzenie ma być ponadto hołdem dla kardynała Stefana Wyszyńskiego, który, jak podkreślają organizatorzy marszu, był "swoistym Ojcem Narodu".

Tegoroczny Narodowy Marsz Życia i Rodziny ma być ponadto – a jak zaznacza Ozdoba: przede wszystkim – wyrazem zjednoczenia wobec lewicowych manifestacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W rozmowie z Radiem Maryja prezes Centrum Życia i Rodziny wspomniał też zagrożenia pod postacią "napaści na kościoły, ataków rewolucyjnych sił i podważania rozumienia rodziny i małżeństwa", a także rewolucji seksualnej.

Organizatorzy zachęcają do tłumnego przybycia na wydarzenie, zapewniając, że są w stanie, jeśli będzie taka potrzeba, rozdawać maseczki ochronne, aby "zabezpieczyć każdego uczestnika".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: radiomaryja.pl, wtv.pl