wtv.pl > Polityka > Lewica zapowiada kontrolę poselską. Media ojca Rydzyka grzmią o próbie zniszczenia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:56

Lewica zapowiada kontrolę poselską. Media ojca Rydzyka grzmią o próbie zniszczenia

tadeusz rydzyk - lewica
ALEX MARCINOWSKI/East News

Przed tygodniem posłowie Lewicy zapowiedzieli kontrolę środków, które z budżetu państwa płyną na przedsięwzięcia ojca Tadeusza Rydzyka. Toruńskie media już grzmią o ataku. "Pod przykrywką rzekomych nadużyć finansowych chce się zniszczyć Radio Maryja".

O złożonej przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus zapowiedzi przeprowadzenia kontroli poselskiej w sprawie środków finasowania projektów wewnątrz toruńskiego imperium pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości na inwestycje ojca Rydzka powędrowało kilkaset milionów złotych z budżetu państwa.

Zdaniem szefa klubu Lewicy, Krzysztofa Gawkowskiego, ojciec dyrektor nie tylko "wyciąga pieniądze" od rządu, ale też je defrauduje.

Media Tadeusza Rydzyka: Zniszczyć Radio Maryja i inne dzieła

Radio Maryja poinformowało, że zarzuty defraudacji publicznych pieniędzy, wobec których posłowie Lewicy chcą przeprowadzić kontrolę poselską, są "absurdalne".

Jako dowód na to, jakoby założona przez Rydzyka Fundacja Lux Veritatis musiała spełniać takie same kryteria jak inne podmioty, by móc przyjąć publiczne środki, przytoczono słowa ulubieńca toruńskiego redemptorysty, Przemysława Czarnka.

Minister edukacji z ramienia PiS zapewnił, że "wszystkie środki publiczne, które dostają dzieła stworzone przy Radiu Maryja, są absolutnie zgodne z prawem".

Powołując się z kolei na wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, media ojca dyrektora zapewniły z kolei, że "Lewica pod przykrywką rzekomych nadużyć finansowych chce zniszczyć Radio Maryja i inne dzieła, które robią wspaniałą prace na rzecz społeczeństwa".

Kolejno wskazano, że rzekome ataki Lewicy mają swe podłoże wyłącznie w fakcie, że nauczanie mediów Tadeusza Rydzyka nie wpisuje się w tzw. lewicową ideologię.

Tadeusz Rydzyk: Piszcie wszyscy do prezydenta

W trakcie pielgrzymki na Jasną Górę o wsparcie w sprawie wniosku Stowarzyszenia Watchdog, które domaga się udostępnienia pełnej dokumentacji dot. środków finansowania toruńskich inwestycji, apelował sam ojciec dyrektor.

Piszcie wszyscy do prezydenta – prosił Tadeusz Rydzyk. – Podajcie do wiadomości premierowi i marszałek Sejmu.

Niech oni powiedzą, czy to jest zgodne z konstytucją – mówił. Zdaniem redemptorysty Watchdog jest bowiem finansowany przez organizacje antyewangelizacyjne.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, radiomaryja.pl Zdjęcie główne: ALEX MARCINOWSKI/East News

Powiązane