wtv.pl > Polska > Rydzyk ostro o LGBT. “Manifestacje są organizowane przez potężne zaplecze”
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:01

Rydzyk ostro o LGBT. “Manifestacje są organizowane przez potężne zaplecze”

Jakub Kaminski/East News
Jakub Kaminski/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk po raz kolejny zabrał głos w sprawie LGBT. Jego zdaniem protesty tego środowiska są organizowane przez potężne zaplecze, również z zagranicy. Duchowny jest przekonany, że “Polska przeżywa okres rozbiorów” o charakterze m.in. kulturalnym. W związku z tym nawołuje katolików do zaangażowania.

Rydzyk o “zapleczu LGBT”: pojawiają się osoby z Niemiec

Ojciec Tadeusz Rydzyk był gościem audycji “Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, gdzie zabrał głos w sprawie “marszu równości”, który ma ruszyć spod klasztoru jasnogórskiego 21 sierpnia. Duchowny podziękował za zaangażowanie, ale podkreślił, że katolicy nadal muszą być aktywni.

- Do zwycięstwa zła wystarczy, że dobrzy nie będą się organizować - stwierdził Rydzyk. Co kryje się pod tym enigmatycznym stwierdzeniem?

W ten sposób Rydzyk po raz kolejny odniósł się do środowiska LGBT w Polsce. Jego zdaniem protesty LGBT są inicjowane przez potężne zaplecze. - Pojawiają się m.in. osoby z Niemiec. Powinno nam to dużo mówić - ocenił. Rydzyk zaapelował do wiernych, aby chronili dzieci i młodzież. 

Nie zabrakło także odwołań do działań środowiska LGBT. - Aktywiści LGBT przygotowują sobie następców, dlatego wchodzą w szkoły i w przeróżne organizacje pozarządowe - przekonywał założyciel Radia Maryja.

Rydzyk: Polska jest w okresie rozbiorów

Jego zdaniem organizacje spoza Polski, które inicjują demonstracje, “dają coś materialnego, pieniądze, ale zabijają ducha”. W tym kontekście Rydzyk mówił o niepokojącym zjawisku, które dostrzegł w polskim społeczeństwie.

Polska przeżywa okres rozbiorów. [...] Dzieją się na przeróżne sposoby - gospodarcze, polityczne, kulturowe - stwierdził Rydzyk.

Jego zdaniem “zdemoralizowany naród” będzie całkowicie bezbronny. Dlatego też nawołuje do modlitwy i “pogłębienia intelektualnego”. 

Rydzyk uważa, że dorośli powinni zadbać o dobre wychowanie dzieci i angażować się na rzecz dobra. W przeciwnym razie “będzie można zrobić wszystko”. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: WTV.pl, Radio Maryja Źródło zdjęcia: Jakub Kaminski/East News

Powiązane