wtv.pl > Polska > Rydzyk uderzył w Martę Lempart? "Boże, nikomu nie życzę takiej żony"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:06

Rydzyk uderzył w Martę Lempart? "Boże, nikomu nie życzę takiej żony"

Rydzyk - Lempart
Jakub Kaminski/East News

Podczas corocznego spotkania środowisk Radia Maryja i TV Trwam w Toruniu nie zabrakło czołowych polskich polityków czy gwiazd disco polo. 13. "Dziękczynienie w Rodzinie" nie mogło się odbyć bez Tadeusza Rydzyka, który zachęcał do kupna książek i wykorzystał okazję, by uderzyć w Strajk Kobiet.

W sobotę w Toruniu ruszyła kolejna, trzynasta już edycja "Dziękczynienia w Rodzinie". Uroczystości rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Głos w trakcie wydarzenia zabrał m.in. minister Przemysław Czarnek, zdaniem którego "gdyby nie Radio Maryja, przejechałby nas walec laicyzacji jak na Zachodzie".

Podczas obchodów na scenie pojawił się również, rzecz jasna, założyciel toruńskiego imperium ojciec Tadeusz Rydzyk.

"W Polsce my od kościołów zaczynamy"

Cytowany przez "Super Express" redemptorysta opowiedział między innymi historię o zdziwieniu księży z zachodu, m.in. z Kanady czy z USA, którzy komentowali powstałą w Toruniu świątynię.

Duchowni mieli wskazywać, że budowa kościoła musiała "sporo kosztować", na co Rydzyk miał zareagował słowami: "U was to kosztują banki i kasyna, a w Polsce my od kościołów zaczynamy".

No, co wy na to, kościół powinien być porządny? – pytał zgromadzonych ojciec dyrektor.

Założyciel rozgłośni przekonywał też, że należy "układać ludziom w głowach, że Pan Bóg jest pierwszy".

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Tadeusz Rydzyk uderzył w Strajk Kobiet

W kolejnej części wystąpienia Rydzyk wykorzystał okazję, by uderzyć w Strajk Kobiet.

Dobra kobieta zawsze łagodzi obyczaje – mówił w Toruniu zakonnik. – Dobra kobieta, a nie te takie z tymi, co się na ulicach pojawiło.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że słowa duchownego odnosiły się też bezpośrednio do liderki OSK Marty Lempart. – Boże, nikomu nie życzę takiej żony – przekonywał Tadeusz Rydzyk. Jezu, mężczyźni zginęlibyście, rodzina by zginęła.

Zachęcał też do kupna oferowanych przez fundację Nasza Przyszłość książek i kalendarzy, wspominając, by kupić je "dla dziecka czy sąsiada".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: se.pl, wtv.pl

Powiązane