wtv.pl > Polska > Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc finansową dla swojej uczelni. "Niech uczynią coś dobrego, niech dadzą co roku jakąś sumę"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:56

Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc finansową dla swojej uczelni. "Niech uczynią coś dobrego, niech dadzą co roku jakąś sumę"

Tadeusz Rydzyk prosi o pomoc
East News

Na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk apelował o wsparcie finansowe dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dyrektor stacji przekonywał, że nie otrzymuje dotacji od rządu.

Tadeusz Rydzyk podkreślał również, że Telewizja Trwam ledwo wiąże koniec z końcem.

Tadeusz Rydzyk potrzebuje pieniędzy

W "Aktualnościach dnia" na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk zaapelował do słuchaczy o pomoc finansową dla prowadzonej przez siebie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Redemptorysta podkreślił, że jego szkoła jest wolna od marksizmu, który, jego zdaniem, na stałe zagnieździć miał się w wielu innych placówkach edukacyjnych.

- W tej chwili – widzimy to w świecie, to już jest powszechne – w uniwersytety, w uczelnie, w te najstarsze, najznakomitsze uczelnie wszedł marksizm - przekonywał Rydzyk. - Polacy uwalniali się z marksizmu i w dużej mierze nam to się udało, jakkolwiek niezupełnie, bo ten marksizm w Polsce też się przebrał - dodał. Dyrektor Radia Maryja poinformował, że jego uczelnia nie otrzymuje żadnych dotacji finansowych od państwa, wskutek czego musi sama radzić sobie ze wszelkimi opłatami.

- Nasza uczelnia nie ma dotacji rządowych - żalił się Tadeusz Rydzyk.

- Uczelnia kosztuje; trzeba i prąd zapłacić, i ogrzewanie zapłacić, i remonty zapłacić, i profesorom zapłacić, pracownikom zapłacić - podkreślił w programie.

Wezwij rodzinę, wezwij znajomych

Tadeusz Rydzyk przekazał też, że Telewizja Trwam jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. W przeciwieństwie do TVN-u, który zdaniem toruńskiego redemptorysty przesyła setki milionów złotych do Stanów Zjednoczonych.

- Na telewizję mamy takie pieniądze, że starczy od pierwszego do pierwszego, minimalne środki w stosunku do innych - narzekał dyrektor Radia Maryja.

Później duchowny zwrócił się bezpośrednio do słuchaczy.

- Może znacie jakieś firmy, może w Twojej rodzinie jest ktoś itd. - wyliczał Tadeusz Rydzyk. - Zacznij pracować nad tym człowiekiem, nad właścicielami tej firmy. - Niech uczynią coś dobrego. Niech dadzą co roku jakąś sumę - nalegał.

Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej przekazał, że w zamian przekaże darczyńcom informacje dotyczące tego, na co wykorzystane zostały ich pieniądze.

Szkoła Tadeusza Rydzyka powstała w 2001 roku i jest uczelnią niepubliczną. Formalnie należy do fundacji Lux Veritatis, której założycielem również jest toruński redemptorysta.

Obecnie można na niej studiować m.in. dziennikarstwo i komunikację społeczną, politologię, informatykę medialną, czy pielęgniarstwo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: radiomaryja.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: East News

Powiązane