wtv.pl
Pieniądze z kieszeni podatnika dla TV Trwam

East News/Piotr Grzybowski

Ponad 5,5 mln zł wydano z budżetu państwa na ponad 5,5 mln zł na emisję spotów w TV Trwam

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ujawniono, ile pieniędzy pochodzących z kieszeni podatnika rząd przeznaczył na spoty emitowany w TV Trwam w latach 2015-2021. Kwota może przyprawić o zawrót głowy. To ponad 5,5 mln zł.

Rząd był w ostatnim czasie bardzo hojny dla TV Trwam.

Ile jako Polacy zapłaciliśmy Tv Trwam?

Do informacji dotyczących ilości środków finansowych przeznaczonych na emisję spotów rządowych na antenie TV Trwam dotarła posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek. Chodziło o okres między styczniem 2015 r. a 2021 r.

Polityczka wystosowała interpelację do wszystkich ministerstw z prośbą o przedstawienie wydatków na materiały emitowane przez telewizję należącą do Tadeusza Rydzyka. Odpowiedzi, jakie otrzymała, są naprawdę szokujące.

małgorzata wassermann

Ekspertka przeanalizowała mowę ciała Małgorzaty Wassermann

CZYTAJ DALEJ

Łącznie z budżetu państwa telewizja toruńskiego redemptorysty otrzymać miała w wymienionym okresie ponad 5,5 mln zł. Zwłaszcza niektóre ministerstwa okazywały się wyjątkowo hojne dla Tv Trwam.

Tylko w przeciągu ostatniego roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeznaczyła 2,3 mln zł na spoty dotyczące zapobiegania i walki z koronawirusem.

Miliony na spoty w telewizji z... niską oglądalnością

- Radio Maryja ma od prawie trzydziestu lat status nadawcy społecznego. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że Radio Maryja nie płaci za koncesję - poinformowała w swoich mediach społecznościowych Hanna Gill-Piątek - Taki status mają prawie wyłącznie religijne media katolickie. Które - jak pokazują odpowiedzi na moje interpelacje - dodatkowo dotujemy kontraktami reklamowymi z ministerstw - dodała.

Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło ponad 1 315 000 zł na rzecz wyemitowania na antenie TV Trwam spotów dotyczących m.in. profilaktyki raka piersi i szyjkki macicy. Waldemar Kraska z resortu zdrowia tłumaczył, że odbiorcą medium są często osoby sceptycznie nastawione do badań, w związku z czym stanowiły grupę docelową materiałów ministerstwa.

Kolejne resorty, które zdecydowały się na emisję spotów w telewizji Tadeusza Rydzyka to Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Nie wszystkie ministerstwa odpowiedziały na interpelację posłanki Polski 2050. Zdarzyły się też takie, które poinformowały, że nie przekazywano z nich środków na zakup spotów w Tv Trwam. Dotyczy to m.in. Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, czy Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Zastanawiać można się, dlaczego tak ogromne kwoty z rządu przeznaczane są na emisję spotów w medium o tak niskiej oglądalności. Jak informuje Wyborcza.pl, z badania AGB Nielsen Media Research wynika, że w III kwartale 2020 r. odsetek widzów oglądających TV Trwam w porównaniu z innymi telewizjami wyniósł zaledwie 0,69 %.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wyborcza.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >