wtv.pl > Polityka > Przemysław Czarnek zachwycony rozgłośnią Rydzyka. "Co by było, gdyby nie Radio Maryja?"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:06

Przemysław Czarnek zachwycony rozgłośnią Rydzyka. "Co by było, gdyby nie Radio Maryja?"

przemysław czarnek - radio maryja
Jakub Kaminski/East News

Przemysław Czarnek wziął udział w corocznym spotkaniu środowisk Radia Maryja i TV Trwam. – Gdyby nie Radio Maryja, przejechałby nas walec laicyzacji jak na Zachodzie – przekonywał w Toruniu minister edukacji i nauki.

W sobotnie południe w Toruniu rozpoczęło się zrzeszające środowiska mediów ojca Tadeusza Rydzyka "Dziękczynienie w Rodzinie". Uroczystości zainicjowała msza święta, której przewodniczył toruński biskup Wiesław Śmigiel.

Jednym z gości nabożeństwa odbywającego się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II był szef MEiN Przemysław Czarnek.

W świątyni nie zabrakło też szefowej Kancelarii Prezydenta Grażyny Ignaczak-Bandych, wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza oraz polskich parlamentarzystów.

Czarnek wychwala Radio Maryja

Co by było, gdyby nie Radio Maryja? – pytał w Toruniu minister edukacji i nauki. Następnie sam odpowiedział na zadane pytanie. – Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie – przekonywał Czarnek.

Szef resortu dziękował za Radio Maryja, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz wykształconych w KUL-u biskupów, "takich jak biskup Wiesław".

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Czarnek dziękował również "wszystkim naszym wybitnym przodkom, mężom stanu, dzięki którym dzisiaj tu jesteśmy – w wolnej Polsce".

Szef MEiN wyraził wdzięczność wobec 30 lat działalności rozgłośni założonej przez ojca Rydzyka. Zapewnił też, że zarówno on, jak i jego żona są częścią rodziny Radia Maryja, która "modli się za przyszłość Polski i Polaków, całego świata i za ludzkość".

Polityk odwdzięczył się tym samym niejako za słowa ojca dyrektora, który w lipcu przekonywał, że Przemysław Czarnek to bez wątpienia "najlepszy minister edukacji po wojnie".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Powiązane