wtv.pl > Polityka > o2: Policja prowadzi czynności po doniesieniach o wydarzeniach na uczelni o. Rydzyka
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:47

o2: Policja prowadzi czynności po doniesieniach o wydarzeniach na uczelni o. Rydzyka

Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News

Tadeusz Rydzyk ponownie znalazł się w tarapatach. Tym razem za toruńskiego redemptorystę mieli wziąć się się funkcjonariusze policji. Według najnowszych informacji, podanych przez portal o2.pl, założyciel największych polskich katolickich mediów będzie miał na głowie nie tylko prawników Watchdog Polska. Chodzi o Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

Jeszcze 15 kwietnia, za redakcją o2.pl, przedstawialiśmy niepokojące doniesienia o sytuacji na terenie uczelni Tadeusza Rydzyka. Przypomnijmy, że zarówno 14, jak i 15 kwietnia mieliśmy do czynienia z trzecią falą zachorowań. W podanych terminach Ministerstwo Zdrowia informowało o przekroczeniu progu 21 tysięcy nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia.

Tadeusz Rydzyk ma na głowie policję?

Równolegle na terenie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej miało dochodzić do drastycznego łamania obostrzeń. W hotelu akademickim miały odbywać się dyskoteki, zajęcia miały być prowadzone w trybie stacjonarnym, a studenci i wykładowcy mieli nie nosić maseczek. Ostatecznie, rozmówca o2.pl, po 11-dniowym pobycie na uczelni, wrócił do domu z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Tuż po przedstawieniu niepokojących wiadomości przestrzeń medialną wokół Tadeusza Rydzyka zdominowało stowarzyszenie Watchdog Polska, które złożyło subsydiarny akt oskarżenia dotyczący naruszenia przez kapłana ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz artykułu 231 Kodeksu karnego.

Równolegle ze zmianą tematu wciąż działali politycy Lewicy, którzy złożyli zawiadomienie w sprawie Rydzyka. Pisma przedłożono do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Mowa o wyczerpaniu znamion artykułu 165 Kodeksu karnego dotyczącego sprowadzenia zagrożenia epidemicznego.

Wyczerpanie znamion przestępstwa może doprowadzić do wymierzenia kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

O sprawie portal o2.pl poinformowała oficerka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu Wioletta Dąbrowska. - Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzi czynności w celu sprawdzenia i zweryfikowania informacji zawartych w zawiadomieniu - deklarowała. Interweniowała także Komenda Miejska Policji w Rybniku, która już przekazała posłowi Lewicy - Maciejowi Kopcowi wezwanie na przesłuchanie, celem przyjęcia zeznań ze strony parlamentarzysty.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Powiązane