wtv.pl > Prognoza Pogody

Prognoza Pogody

Przewidywania synoptyków pozwalające na dostosowanie swoich planów do bieżącej sytuacji pogodowej. Ostrzeżenia przed anomaliami oraz długoterminowe zapowiedzi.

IMGW przekazało informacje o superkomórkę burzowej w okolicach Lublina
27.02.2023 14:30 Uwaga, superkomórka burzowa tworzy się nad Polską. Uderzy na wschodzie kraju

W okolicach Lublina tworzy się super komórka burzowa. IMGW ostrzega, że aktywność burzowa będzie w następnych godzinach tylko wzrastać. Cała Polska objęta jest alertami I, II i II stopnia.W niedzielę upały nie będą jedynym zagrożeniem. Eksperci z IMGW ostrzegają przed super komórką burzową.

Optymistyczna prognoza pogody
15.06.2022 02:02 IMGW wydał prognozę długoterminową. Nadchodzą ciepłe dni

IMGW przekazało dobre wieści dla tych, którzy mają już dość pesymistycznej prognozy pogody. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach czeka nas znaczne doprowadzenie, które będzie zwiastunem zbliżającego się wielkimi krokami lata. Według najnowszej prognozy pogody, przymrozek, który pojawił się dzisiejszej nocy, ma być już ostatnim tego typu zjawiskiem w obecnym sezonie. Prognoza pogody na najbliższe dniChoć pod względem pogody, długi weekend majowy nie przebiegł tak, jak wyobrażali to sobie Polacy, wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni mogą nam go skutecznie wynagrodzić. Jak wskazuje IMGW, idzie ocieplenie. Jego skutki odczujemy już na dniach, a na koniec tygodnia w niektórych miejscach kraju spodziewać możemy się już nawet iście letniej aury, na którą wielu z nas czeka z utęsknieniem. W pogotowiu w najbliższych dniach powinniśmy mieć jednak parasol - w niektórych regionach może obficie popadać. W centrum i na zachodzie kraju wtorek przynieść może również burze. Najchłodniej ma być na północy (ok. 9 stopni), a najcieplej na zachodzie, w centrum i na południu (nawet do 16 stopni). Ocieplenie już wkrótce Według prognozy pogody IMGW, aura w środę prezentować może się podobnie do tej z wtorku - występować mają deszcze, a gdzieniegdzie przelotne burze. Temperatura nieznacznie wzrośnie (od 10 do 19 stopni). W czwartek nieprzyjemnie może zrobić się nad morzem, a to za sprawą zapowiadanego silnego wiatru, który w porywach wiać będzie z prędkością do 85 km/h. W piątek ocieplać będzie się na południu kraju i to właśnie tam najlepiej będzie wybrać się na nadchodzący weekend. W sobotę temperatura osiągnąć może nawet 23 stopnie, a jeszcze cieplej ma być dnia następnego. Prognoza pogody jest niezwykle optymistyczna dla osób, które odpoczynek zaplanowały sobie na najbliższą niedzielę. W całej Polsce temperatura wynosić ma ok. 20 stopni, a na południu kraju nawet 26 stopni. W niektórych miejscach pojawić się mogą przelotne burze, które nie powinny trwać jednak wyjątkowo długo. Artykuły polecane przez redakcję WTV:Możliwy przypadek trąby powietrznej we wschodniej Polsce. Doszło do zniszczeńMonika Richardson płaciła alimenty na dzieci ZamachowskiegoByły szef GIS-u uważa, że niezaszczepieni przyczynią się do kolejnej fali koronawirusaŹródło: Tvp.info

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
15.06.2022 02:02 IMGW ostrzega. Będą burze, grad i silny wiatr. Zagrożona prawie połowa kraju

IMGW ostrzega przed kolejnymi gwałtownymi zjawiskami. W sobotę 11 września synoptycy spodziewają się burz, silnego wiatru, i niestety co najgorsze, nawet gradu. Uważajcie, może on uszkodzić samochody. Zagrożona jest prawie połowa kraju.

Już niedługo do Polski zawita silny upał
14.06.2022 02:02 Nad Polskę sunie potężna fala palących upałów. Od 15 czerwca będzie coraz cieplej

Już niedługo w Polsce pojawią się prawdziwe upały, a prognoza pogody oraz modele meteorologiczne pokazują, że są to tezy poparte faktami. To już pewne i wystarczy kilka chwil z prognozą pogody na czerwiec, by zdać sobie sprawę, że to, czego doświadczamy obecnie, jest jedynie przedsmakiem tego, co czeka nas już za kilkanaście dni.Czerwiec zaskoczy nas wysokimi wskazaniami termometrów. Wszyscy, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze w letnie i przewiewne rzeczy, powinni nadrobić te braki jak najszybciej. Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń — będzie dużo cieplej.

prognoza pogody - fala upałów
14.06.2022 02:02 Nadciąga fala groźnych upałów. Temperatury sięgną 35 stopni

Już w czwartek nad Polskę nadejdzie fala gorącego powietrza. W niektórych częściach kraju termometry wskażą nawet 35 stopni Celsjusza. IMGW przestrzega przed niebezpiecznymi upałami zwłaszcza dzieci i osoby starsze.Prawdziwie letnia pogoda rozpocznie się już 17 czerwca. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej maksymalna temperatura w czwartek w niektórych miejscach Polski osiągnie 29 stopni Celsjusza.Okres upałów rozpocznie się już w najbliższy piątek. Temperatura w kraju nie powinna spaść poniżej 27 stopni, lokalnie osiągając nawet 31 st. C.Nieco chłodniej będzie w rejonach okołogórskich, gdzie termometry 16 i 17 czerwca wskażą niewiele ponad 20 stopni.

Niespokojna noc z soboty na niedzielę w części kraju. Powodem burze i silne opady
14.06.2022 02:02 IMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenia I i II stopnia dla niemal połowy kraju

Nic nie wskazuje na to, by pogoda dała nam nieco odetchnąć. IMGW ponownie ostrzega konkretne regiony kraju przed niebezpieczeństwem. Kolejny weekend upływa pod znakiem burz, deszczu i akcji strażaków. Sprawdź, gdzie trzeba uważać.Kolejna prognoza pogody nie przynosi ze sobą wakacyjnego raju. Zapomnieć można również o zniknięciu burz.IMGW ogłosiło dla części Polski ostrzeżenia II i I stopnia, dotyczy to nadchodzących godzin. Powodem są prognozowane burze i towarzyszące im intensywne opady.

 W związku z prognozą pogody IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia
14.06.2022 02:02 Pogoda na dziś. IMGW wydało ostrzeżenia. Nad morzem będzie grzmieć i padać

Ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami, intensywnym deszczem i silnym wiatrem na wybrzeżu. Osoby rozpoczynające swój urlop nie będą zadowolone. Meteorolodzy obserwują znaczny spadek temperatury powietrza. Dodatkowo czwartek upłynie pod znakiem złego samopoczucia, eksperci IMGW wyjaśniają dlaczego.Na linii od powiatu koszalińskiego aż do powiatu puckiego z Helem obowiązują ostrzeżenia w związku z prognozą pogody. Do około godziny 16 spodziewać można się wystąpienia burz. To jednak nie będzie koniec gwałtownej aury.- Prognozowane są opady deszczu. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h - ostrzega synoptyczka IMGW-PIB: Agata Wojtkiewicz.

Alert RCB
19.03.2022 09:20 Burze z silnym wiatrem w górach. RCB wysłał alert

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało pilny alert. Turyści z Tatr powinni nie wychodzić w góry. Do województw świętokrzyskiego i małopolskiego nadciągają burze.Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego właśnie otrzymali bardzo ważne wiadomości ze strony Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. SMS-y ostrzegają przez sytuacją meteorologiczną w górach. "Dziś burze i silny wiatr. W czasie burzy, znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu" - brzmi alert RCB.

Ostrzeżenia IMGW w związku ze wzrostem temperatury w fali upałów
19.03.2022 09:19 Ostrzeżenia II stopnia dla zachodu Polski. Temperatura wzrośnie nawet do ponad 30 stopni w cieniu

IMGW zdecydowało się na wydanie ostrzeżeń II stopnia w związku z upałami i znaczącymi wzrostami temperatury powietrza. Dziś słupki w termometrach wzrosną zwłaszcza na zachodzie kraju. Niebezpieczeństwo związane z upałami jest duże.Od 15 czerwca temperatura w Polsce nieustannie wzrasta. Fala upałów na dobre rozgościła się nad naszą szerokością geograficzną.IMGW postanowiło szczególnie ostrzec przed niebezpieczeństwem kilka regionów w związku z prognozą pogody. Mieszkańcy zachodu oraz południowego zachodu Polski muszą uważać.

Zagrożenie pożarowe
19.03.2022 09:19 Zagrożenie pożarowe w kraju. Wydano ostrzeżenia

Zagrożenie pożarowe objęło niemal całą Polskę. Instytut Badawczy Leśnictwa wydał komunikaty i przeanalizował wilgotność ściółki. Ostrzeżenia wydali także eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warto się zainteresować i przygotować. Zagrożenie pożarowe jest połączone z falami upałów. Brak opadów doprowadza do wysychania ściółki, a co za tym idzie, sprzyja powstawaniu pożarów. Instytut Badawczy Leśnictwa bada wilgotność ściółki, by każdego dnia o godzinie 9:00 i 13:00 zaktualizować mapę zagrożenia pożarowego.

Prognoza pogody
19.03.2022 09:19 Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia dla całej Polski w związku z falą upałów

Prognoza pogody zwiastuje falę upałów. IMGW już wydało ostrzeżenia meteorologiczne. Miejscami termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza. Ratownik tłumaczy, jak uchronić się przed słońcem. Alerty najwyższego, trzeciego stopnia wydano dla okolic Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Tam temperatura wynosi ponad 34 stopnie Celsjusza. W nocy należy spodziewać się ponad 18 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na niedzielę: ostrzeżenia I stopnia przed burzami i ulewnymi deszczami
19.03.2022 09:15 Prognoza pogody na niedzielę: ostrzeżenia I stopnia przed burzami i deszczem. IMGW prognozuje również wezbrania rzek

- Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad - informuje Piotr Ojrzyński z IMGW. Prognoza pogody na niedzielę zapowiada wystąpienie niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia I stopnia dla dwóch regionów w kraju.Pogoda na niedzielę. W części kraju już od rana pada się silny deszcz. Od godziny 2 w nocy na południowych wschodzie kraju obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed intensywnym deszczem.- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm - przekazała Monika Kaseja, synoptyk IMGW.

WTV
19.03.2022 09:10 IMGW ostrzega. Północna Polska w zagrożeniu, na Bałtyku może pojawić się sztorm

IMGW ostrzega przed kolejnymi gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Zbliża się nie tylko ocieplenie, lecz także nagły wzrost prędkości wiatru. Zdaniem synoptyków na Bałtyku może pojawić się nawet sztorm.

Deszcz
19.03.2022 09:09 Intensywne opady deszczu w pięciu województwach. IMGW wydało ostrzeżenia

IMGW zapowiada intensywne opady deszczu, głównie na terenie wschodniej Polski. Instytut wydał ostrzeżenie dla pięciu województw. Możliwe są też gwałtowne wzrosty stanu wód. Mieszkańcy wschodniej Polski, wychodząc z domu, nie mogą zapomnieć o parasolu. Intensywne deszcze Jesień w pełni. Z drzew opadają już liście, które często lądują na drogach, przyczyniając się do poślizgów aut. Coraz częściej do czynienia mamy też z intensywnymi opadami deszczu. Te pojawić się mogą w sobotę przede wszystkim na wschodzie Polski. IMGW wydało dla rejonu alert I stopnia, a prawdopodobieństwo wystąpienia silnych opadów sięga 95%. Sumy opadu na południowym wschodzie mogą sięgać 40 mm, a na Podlasiu 50 mm - napisano w mediach społecznościowych Instytutu. Dziś znowu prognozowane są intensywne opady deszczu. Wydano związane z nimi ostrzeżenia meteorologiczne. ⚠️Sumy opadu na południowym wschodzie mogą sięgać 40 mm, a na Podlasiu 50 mm. 💧Dużo chmur i deszczu również w pozostałych częściach kraju. 🌧️#pogoda #deszcz #opady pic.twitter.com/hKIuCD63LD— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) September 18, 2021 Podwyższony stan rzek Intensywne opady deszczu wystąpić mają w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim. Większość alarmów IMGW obowiązywać ma do godz. 9. w niedzielę. Instytut wydał również ostrzeżenia hydrologiczne. Dotyczą możliwości podwyższenia się stanu rzek w południowo-wschodniej Polsce. W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Miejscami wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter, a punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych - napisano w alercie IMGW. Ostrzeżenia dotyczą Wisły, Sanu, Łęga, Wisłoku i Breni. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:TVP Info: Dramatyczne szczegóły horroru w Białym Miasteczku. Odpalił petardę i włożył ją sobie do ust, zostawił też listCzarnecki zostanie szefem PZPS? Obiecuje miliony z państwowych spółek, kierownictwo PiS reagujeArtur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"źródło: imgw.pl, wtv.pl

prognoza pogody 130921
19.03.2022 09:08 Pogoda na poniedziałek. Lokalnie burze, a nawet grad

Północna oraz wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu niżu znad Skandynawii. Polska pozostanie w polarno-morskiej masie powietrza – informuje IMGW. Miejscami mogą pojawić się burze, a nawet grad.13 września temperatura nadal utrzyma się na stosunkowo wysokim poziomie. Wyłącznie miejscami termometry wskażą poniżej 20 kresek. Tak będzie m.in. w Gdańsku, gdzie w spodziewane jest 19 stopni Celsjusza.W poniedziałek temperatura w większości regionów Polski wyniesie 21-22 st. C. Najcieplej będzie dziś we Wrocławiu – 23 stopnie.

pogoda
19.03.2022 09:08 RCB ostrzega przed burzami z gradem. Pojawił się komunikat

IMGW wydało alerty I stopnia dotyczące możliwości wystąpienia burz z gradem w sześciu województwach. Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy terenów północno-zachodnich. Do sprawy odniosło się również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ciepłe dni powakacyjnego okresu zepsuć mogą nam nagłe opady gradu. IMGW ostrzega Alerty meteorologiczne zostały wydane dla następujących województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Jak zapowiada Instytut, na wymienionych terenach 11 września pojawić się mogą nagłe burze z opadami gradu. Możliwość wystąpienia zjawisk IMGW ocenia na 85%, co poskutkowało wydaniem dla województw alertu I stopnia. Zapowiadane są również opady deszczu do 25 mm oraz wiatr, który w porywach osiągnie prędkość nawet 75 km/h. Uwaga na burze! @IMGWmeteo wydał ostrzeżenia 1. stopnia.Burzom będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy grad.Pamiętaj:⚡zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr,⚡unikaj otwartych przestrzeni,⚡nie chowaj się pod drzewami.#burza pic.twitter.com/6isMddGtkV— Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) September 11, 2021 Zalecenia wydało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które przypomina, aby w czasie burzy m.in. odpowiednio zabezpieczyć swoje okna i balkon oraz nie chować się pod drzewami.Burze nad morzem Meteorolodzy z IMGW ostrzegają, że w najbliższych godzinach na terenach nadmorskich rozwinąć mogą się silne burze. W kolejnych dniach wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się w pozostałych częściach Polski. Według prognoz, w centralnej, wschodniej i południowej Polsce burz z gradem należy spodziewać się już 12 września, a potrwać mogą do dnia następnego. Przyszły tydzień przyniesie spadek temperatur i intensywne opady deszczu. Od środy padać ma niemal w całym kraju. Przyszły weekend przynieść ma jednak rozpogodzenie. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Eksperci nie mają złudzeń. Wyjątkowo niebezpieczne zjawiska pogodowe na całym świecie to efekt globalnego ociepleniaSyców. Mężczyzna próbował porwać 8-latkę, służby nadal go szukająWłochy. Trąba powietrzna spustoszyła wyspę. Są ofiary i ranniŹródło: imgw.pl, twojapogoda.pl, wtv.pl

Prognoza pogody: wysoka temperatura w praktycznie całym kraju
19.03.2022 09:07 Prognoza pogody. Po chłodnym początku tygodnia termometry pokażą nawet 27 stopni Celsjusza

We wrześniu przydadzą się jeszcze letnie ubrania. - Temperatura od około 19°C w centrum, do 23°C na zachodzie - informuje w poniedziałek IMGW. Nadchodzące dni tygodnia również obfitować będą w wysokie wskazania termometrów. Jesień nie rozgościła się jeszcze w Polsce na dobre.Prognoza pogody. Osoby, które nie mogą pogodzić się z koniecm wakacji będą zadowolone słysząc, że lato nie chce tak łatwo opuścić Polski. IMGW przewiduje, że w tygodniu termometry wskazywać będą nawet 27 stopni Celsjusza.Początek tygodnia będzie najchłodniejszy, ale to jedynie wstęp do nagłej fali ciepła zalewającej Polskę. W środę słupki rtęci zaczną gwałtownie rosnąć.

małopolska - deszcze
19.03.2022 09:05 W Małopolsce nie przestaje padać. Wojewoda zwołał sztab kryzysowy

W związku z intensywnymi opadami deszczu wojewoda małopolski zwołał Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zalaniu uległy już trzy gminy na terenie województwa. Padać nie przestanie też w najbliższych godzinach. IMGW wystosowało ostrzeżenia II, a nawet III stopnia.Do godzin popołudniowych w miniony poniedziałek strażacy z Małopolski wyjeżdżali do akcji 135 razy, przede wszystkim do wypompowania wody z piwnic czy zalanych posesji. Służby wzywano też do podnoszenia obwałowań – informował Polsat News.Do godziny 14 bez prądu pozostawało 389 mieszkańców województwa. Nieprzejezdna była choćby droga krajowa 75 w miejscowości Witowice Górne w powiecie nowosądeckim.

Prognoza pogody na weekend: IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia
19.03.2022 09:04 Prognoza pogody na weekend: ciepła sobota i ochłodzenie w niedzielę. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia

Prognoza pogody na weekend. Ciepła sobota ze słońcem i temperaturami w okolicach 20 stopni Celsjusza oraz pogorszenie pogody w niedzielę. - Pojawiać się będą przejaśnienia, ale lokalnie też przelotne opady deszczu i słabe burze - przekazuje IMGW. Wydano ostrzeżenia I stopnia. Meteorolodzy zastrzegają, że w sobotę może zagrzmieć praktycznie w całej Polsce.Minione dni były zapowiedzią jesiennej aury. Ostatni weekend wakacji przyniesie ze sobą nieco słońca oraz nawet 20 stopni Celsjusza. Osoby chcące skorzystać z dobrej pogody muszą się jednak śpieszyć. Już w niedzielę miejscami słupki rtęci spadną poniżej 15 stopni Celsjusza.- Dziś pojawiać się będą przejaśnienia, ale lokalnie też przelotne opady deszczu i słabe burze z deszczem do 15 mm i porywami do 65 km/h - przekazało w sobotę rano IMGW. - Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C, w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie od 15°C do 17°C - dodają meteorolodzy.

prognoza pogody - 2508
19.03.2022 09:04 Pogoda na weekend. Powrócą intensywne opady deszczu, IMGW ostrzega

Po ulewach, które na początku tygodnia przeszły nad znaczną częścią kraju, kolejne dni przyniosą poprawę pogody. Jednak według prognoz IMGW weekend po raz kolejny przyniesie ulewy. Miejscami może być niebezpiecznie.W poniedziałek i wtorek intensywne opady deszczu odnotowano w centrum, na południu i wschodzie kraju.Kolejne dni przyniosą częściowe przejaśnienia. Nadal występować będzie jednak miejscowe zachmurzenia z przelotnymi opadami. Pogoda ponownie zepsuje się w najbliższy weekend.

Prognoza pogody IMGW
19.03.2022 09:03 Prognoza pogody. Temperatury będą niższe, a niebo pokryją gęste chmury

Meteorolodzy nie pozostawiają złudzeń: prognoza pogody pokazuje, że to praktycznie koniec lata. Już na początku nadchodzącego tygodnia temperatury spadną poniżej 20 stopni Celsjusza. Deszcz i duże zachmurzenie zaczynają wpisywać się do codziennych standardów aury. W niedzielę uważać muszą mieszkańcy południowego zachodu kraju, to właśnie tam obowiązują ostrzeżenia I stopnia.Wysokie temperatury i słoneczne dni zgodnie z najnowszą prognozą pogody stają się wspomnieniem mijającego lata. - Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże - przekazują meteorolodzy IMGW, zapowiadając to, co czeka nas w niedzielę.To nie będzie dzień na plażowanie, prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. Co więcej, takich dni praktycznie już nie będzie. Nadchodzący tydzień przyniesie ze sobą temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza i deszcz.

Prognoza pogody
19.03.2022 09:02 Prognoza pogody: IMGW ostrzega przez burzami i ulewami

Prognoza pogody zwiastuje silne ulewy oraz burze. IMGW wydało pilne ostrzeżenia dla niemal wszystkich województw. Kulminacja anomalii nastąpi już 23 sierpnia. Wiemy, na co koniecznie trzeba się przygotować.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na najbliższe 4 dni. Od 21 do 24 sierpnia należy spodziewać się załamania pogody w niemal całym kraju. Wyjątek stanowi jedynie województwo podkarpackie. Pierwsze burze i ulewy doświadczą mieszkańców zachodniego pasa Polski. Mowa o województwach: zachodniopomorskim, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Prognoza pogody
19.03.2022 09:01 Prognoza pogody. IMGW wydał najnowsze ostrzeżenia

Prognoza pogody wskazuje na falę upałów i burze z deszczem. Wszystkiemu towarzyszyć będą porywiste wiatry. Wydano ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia dla większości województw. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia obejmujące okres od 16 do 19 sierpnia. Należy spodziewać się burz z deszczem, gradem, porywistym wiatrem, a także ekstremalnie wysokich temperatur. Ostrzeżenia obejmują województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, lubelskie i podkarpackie.

lucyfer - upał
19.03.2022 09:00 Temperatury sięgną nawet 35 stopni. Nad Polskę nadciąga Lucyfer

Już w najbliższy piątek do kraju dotrze wyż znad Afryki, powszechnie znany jako Lucyfer. Za jego sprawą temperatury we Włoszech przekraczały 40 stopni. W najbliższy weekend w Polsce będzie wyjątkowo gorąco.Przynoszący gorące i suche powietrze znad Afryki wyż, który synoptycy nazwali Lucyferem, zaowocował falą upałów na południu Europy.We Włoszech termometry wskazywały ponad 40 kresek, a 10 sierpnia w kraju odnotowano 47 stopni Celsjusza – podał portal Gazeta.pl. W najbliższych dniach równie gorąco będzie też w Hiszpanii.

Burza w Polsce
19.03.2022 08:59 IMGW ostrzega przed burzami i gradem. Wyładowania atmosferyczne pojawiać się mogą w całej Polsce

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne niemal dla całej Polski. W Warszawie już po godz. 14 pojawiły się wyjątkowo intensywne burze, a nawet opady gradu. Wyładowań atmosferycznych spodziewać możemy się nawet do północy. Spokojnie tej nocy ma być jedynie na południu kraju. Intensywna burza w Warszawie Już po godz. 14 w stolicy dało się słyszeć pierwszy huk wyładowań atmosferycznych, a szare pochmurne niebo rozświetlać zaczęły błyski piorunów. Intensywna burza połączona była z silnymi opadami deszczu, a miejscami nawet gradu. Niebezpiecznie może zrobić się jeszcze w nocy, przed czym przestrzega IMGW. Ostrzeżenia przed gradobiciem instytut wydał dla części województwa mazowieckiego oraz łódzkiego. Wystąpić mogą także w woj. dolnośląskim, wielkopolskim i lubelskim. Aktualizacja ostrzeżeń⛈️Burze z gradem wystąpią również w woj. dolnośląskim, wielkopolskim i lubelskim.🌊Zostały wydane ostrzeżenia hydrologiczne dla zlewni dopływów Odry w woj. dolnośląskim i dla zlewni dopływów Warty w woj. łódzkim.➡️https://t.co/X0qPEdwOPO#IMGWmeteo pic.twitter.com/NmF36Gfy72— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) August 10, 2021 IMGW wyjaśnia, że na ten moment nie odnotowano większych porywów wiatru, choć lokalnie należy spodziewać się, że będzie on wiał z prędkością 70-75 km/h. Wyładowania w całej Polsce Ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW aktualne ma być do północy i nie obowiązuje jedynie na południu Polski. Spokojną noc powinni mieć zatem mieszkańcy województw podkarpackiego i małopolskiego. Obecnie intensywne burze trwają już m.in. w Ziemi Łódzkiej, na Kujawach, Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Mazowszu i Śląsku. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce zjawiska atmosferyczne będzie można zaobserwować również w innych częściach kraju. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Pożary i ekstremalne temperatury we Włoszech. Włoska Obrona Cywilna ostrzega - niebezpieczeństwo dla życia i zdrowiaEksperci nie mają złudzeń. Wyjątkowo niebezpieczne zjawiska pogodowe na całym świecie to efekt globalnego ociepleniaŁódzkie. Dziecko wpadło do szamba, interweniował śmigłowiec LPRŹródło: wp.pl, imgw.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News - zdjęcie ilustracyjne

pogoda na sierpień
19.03.2022 08:59 Prognoza pogody na sierpień. Powrócą burze i upały?

Prognoza pogody na sierpień zapowiada powrót burzowej i upalnej aury. Synoptycy spodziewają się też niedających wytchnienia tzw. tropikalnych nocy. Pogoda może dać nam się we znaki zwłaszcza w drugiej części miesiąca.Nawałnice, które towarzyszyły nam przez lwią część lipca, na całe szczęście nieco spuszczą z tonu. Jak podaje dziennik "Fakt", w większości regionów ilość opadów utrzyma się w normie z lat 1991-2020.Nie oznacza to jednak, że w sierpniu zapomnimy o burzach. Znów będzie upalnie, a wraz z wysokimi temperaturami powrócą gwałtowne wyładowania.

prognoza pogody 080821
19.03.2022 08:59 Nadchodzi kolejna ciężka noc. IMGW ostrzega przed ulewami i gwałtownymi burzami

Najbliższej nocy spodziewane są nawałnice i intensywne burze, które miejscami mogą okazać się niebezpiecznie. Opadom towarzyszyć będą porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie spodziewany jest też grad. IMGW wystosował ostrzeżenia pierwszego stopnia.W nocy z 8 na 9 sierpnia spodziewane są ulewne deszcze i burze, które przejdą nad południową, centralną i wschodnią częścią kraju.Wystosowane przez IMGW ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dla województwa lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, a także części Mazowsza i Śląska.

Prognoza pogody
19.03.2022 08:59 Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę pogody. Są kolejne ostrzeżenia. Dotyczą mieszkańców aż 10 województw. Nadchodzą silne burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem.Już w niedzielę 8 sierpnia na terenie województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, a także zachodniej części warmińsko-mazurskiego wystąpią silne burze z gradem. Sumy opadów wyniosą od 20 do 40 milimetrów. Prędkość wiatru wyniesie od 70 do 90 kilometrów na godzinę.