wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody. Temperatury będą niższe, a niebo pokryją gęste chmury
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:03

Prognoza pogody. Temperatury będą niższe, a niebo pokryją gęste chmury

Prognoza pogody IMGW
imgw

Meteorolodzy nie pozostawiają złudzeń: prognoza pogody pokazuje, że to praktycznie koniec lata. Już na początku nadchodzącego tygodnia temperatury spadną poniżej 20 stopni Celsjusza. Deszcz i duże zachmurzenie zaczynają wpisywać się do codziennych standardów aury. W niedzielę uważać muszą mieszkańcy południowego zachodu kraju, to właśnie tam obowiązują ostrzeżenia I stopnia.

Wysokie temperatury i słoneczne dni zgodnie z najnowszą prognozą pogody stają się wspomnieniem mijającego lata. - Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże - przekazują meteorolodzy IMGW, zapowiadając to, co czeka nas w niedzielę.

To nie będzie dzień na plażowanie, prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. Co więcej, takich dni praktycznie już nie będzie. Nadchodzący tydzień przyniesie ze sobą temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza i deszcz.

Prognoza pogody: niedziela z chmurami i deszczem

- Na zachodzie przelotny deszcz, a na Śląsku Dolnym i Opolskim, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce burze. Możliwy grad. Temperatura maks. od 18°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu porywisty. W burzach porywy do 80km/h - informuje w oficjalnym komunikacie IMGW.

Dodatkowo niedziela 22 sierpnia, między innymi dla mieszkańców powiatów: zgorzeleckiego, bolesławieckiego, głogowskiego, górowskiego, milickiego, oleśnickiego, namysłowskiego, kluczborskiego, oleskiego, strzeleckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, głubczyckiego, czy Wrocławia, Legnicy i Wałbrzycha upłynie pod znakiem burz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niedzielne alerty IMGW

IMGW wydało dla części południowych powiatów ostrzeżenia I stopnia. Synoptycy analizując prognozę pogody, zdecydowali się ostrzec mieszkańców tych regionów przed burzami.

- Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe kumulacje opadów do 40 mm - przekazuje synoptyk IMGW-PIB: Piotr Mańczak.

>

Źródło: IMGW

Ostrzeżenia I stopnia wydane przez IMGW obowiązywać będą do poniedziałku do około 7 rano. Prognoza pogody przewiduje, że aura ma się już wtedy uspokajać.

Długoterminowa prognoza pogody

Jak wyglądać będzie nadchodzący tydzień? Chłodniejsza niedziela to jedynie preludium do jesiennej prognozy pogody w następnych dniach.

Według szacunków tvnmeteo.pl we wtorek liczyć można na maksymalnie 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Na Suwalszczyźnie słupki rtęci na termometrach nie przekroczą 15 stopni Celsjusza.

Środa będzie nieco cieplejsza. Mowa jednak o maksymalnie 23 stopniach Celsjusza na Podkarpaciu. Prognoza pogody jest mniej łaskawa dla Suwalszczyzny, tam ponownie będzie zimniej, maksymalna temperatura wyniesie jedynie 19 stopni Celsjusza.

Chłodniejszym temperaturom towarzyszyć będzie przelotny deszcz. Będzie on pojawiał się niemal w całym kraju.

W czwartek prognoza pogody przynosi kolejne ochłodzenie. Na Podlasiu 26 sierpnia temperatura maksymalna wyniesie jedynie 16 stopni. Na Dolnym Śląsku będzie nieco cieplej, tam termometry wskażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl, tvnmeteo.pl, radiozet.pl Zdjęcie główne: imgw

Powiązane