wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia

Prognoza pogody
wtv.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę pogody. Są kolejne ostrzeżenia. Dotyczą mieszkańców aż 10 województw. Nadchodzą silne burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem.

Już w niedzielę 8 sierpnia na terenie województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, a także zachodniej części warmińsko-mazurskiego wystąpią silne burze z gradem. Sumy opadów wyniosą od 20 do 40 milimetrów.

Prędkość wiatru wyniesie od 70 do 90 kilometrów na godzinę.

IMGW wydało prognozę pogody. Są ostrzeżenia

W przypadku województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego mowa o silnych burzach z deszczem.

Sumy opadów wyniosą od 30 do 50 milimetrów. Prędkość wiatru przekroczy próg 72 kilometrów na godzinę. Tam także nie wyklucza się opadów gradu.

Poniżej przedstawiamy mapę dynamiczną Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

>

Jeszcze w sobotę, 7 sierpnia na terenie województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, wystąpią silne opady.

Dalsza część artykułu pod wideo.

Wysokość opadu wyniesie od 20 mm do 40 milimetrów. Zjawisku mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 75 kilometrów na godzinę.

- W obszarach występowania prognozowanych opadów o charakterze burzowym, w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody - ostrzegają synoptycy. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne:

Powiązane