wtv.pl > Pogoda > Pogoda na dziś. IMGW wydało ostrzeżenia. Nad morzem będzie grzmieć i padać
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.06.2022 02:02

Pogoda na dziś. IMGW wydało ostrzeżenia. Nad morzem będzie grzmieć i padać

 W związku z prognozą pogody IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia
Marek BAZAK/East News, Zofia BAZAK

Ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami, intensywnym deszczem i silnym wiatrem na wybrzeżu. Osoby rozpoczynające swój urlop nie będą zadowolone. Meteorolodzy obserwują znaczny spadek temperatury powietrza. Dodatkowo czwartek upłynie pod znakiem złego samopoczucia, eksperci IMGW wyjaśniają dlaczego.

Na linii od powiatu koszalińskiego aż do powiatu puckiego z Helem obowiązują ostrzeżenia w związku z prognozą pogody. Do około godziny 16 spodziewać można się wystąpienia burz. To jednak nie będzie koniec gwałtownej aury.

- Prognozowane są opady deszczu. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h - ostrzega synoptyczka IMGW-PIB: Agata Wojtkiewicz.

W czwartek zagrzmi nad morzem

Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od środy w dwóch nadmorskich powiatach. Są to: powiat koszaliński oraz sławieński. Powodem są możliwe burze i towarzyszące im silne deszcze.

W powiecie sławieńskim IMGW wydało dodatkowy alert dotyczący wiatru. - W ciągu ostatniej doby w powiecie notowany był silny i bardzo silny wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h. Najsilniejszy poryw wyniósł 85 km/h - przekazała Małgorzata Bachmatiuk z IMGW.

Niebezpieczniej będzie w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim oraz puckim. W tych regionach w czwartek obowiązuje ostrzeżenie II stopnia.

- Wysokość opadu miejscami od 50 mm do 70 mm - wskazuje w komunikacie dla mieszkańców Agata Wojtkiewicz.

>

Źródło: IMGW

IMGW szacuje, że ostrzeżenia będą obowiązywać do około godziny 7:30 w piątek 20 sierpnia. Prognoza pogody na czwartek nie jest spełnieniem marzeń osób przebywających nad morzem na urlopie.

O godzinie 12 19 sierpnia IMGW odnotwało na stacji pomiarowej w Ustce zaledwie 14,9 stopni Celsjusza. Morze Bałtyckie wzburzone jest silnymi wiatrami i warunki nie sprzyjają kąpieli.

Nie tylko nad morzem, biomet niekorzystny niemal w całym kraju

Chociaż ostrzeżenia przed gwałtownymi wyładowaniami oraz ulewami dotyczą jedynie północy kraju, to IMGW wskazuje, że czwartek w całej Polsce nie będzie należał do najlepszych dni.

- W Polsce południowej początkowo obojętne warunki biometeorologiczne, w ciągu dnia stopniowo od północy będą pogarszać się do niekorzystnych - przekazują meteorolodzy. - Na pozostałym obszarze kraju pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka - dodają.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źrodło: wtv.pl Zdjęcie główne: Marek BAZAK/East News, Zofia BAZAK

Powiązane