wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody na sierpień. Powrócą burze i upały?
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:59

Prognoza pogody na sierpień. Powrócą burze i upały?

pogoda na sierpień
pixabay

Prognoza pogody na sierpień zapowiada powrót burzowej i upalnej aury. Synoptycy spodziewają się też niedających wytchnienia tzw. tropikalnych nocy. Pogoda może dać nam się we znaki zwłaszcza w drugiej części miesiąca.

Nawałnice, które towarzyszyły nam przez lwią część lipca, na całe szczęście nieco spuszczą z tonu. Jak podaje dziennik "Fakt", w większości regionów ilość opadów utrzyma się w normie z lat 1991-2020.

Nie oznacza to jednak, że w sierpniu zapomnimy o burzach. Znów będzie upalnie, a wraz z wysokimi temperaturami powrócą gwałtowne wyładowania.

Pogoda na sierpień. Będzie upalnie i burzowo

Powołując się na Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody, dziennik wskazuje, że w przypadku Polski sierpień nie będzie gorący, a upalny.

Warto wspomnieć, że w przypadku lipca prognozy organu okazały się celne.

Co zatem czeka nas w sierpniu? Przede wszystkim burze – tym gwałtowniejsze, im wyższe będą temperatury.

Synoptycy zapowiadają, że uciążliwa aura da nam się we znaki zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, gdy wzrosną kontrasty termiczne między północą, a południem kraju.

Pod koniec lata spodziewane jest występowanie groźnych superkomórek, a temperatura momentami może osiągać nawet 36 stopni Celsjusza.

Warto, rzecz jasna, pamiętać, że prognoza długoterminowa pełni funkcję orientacyjną, a przewidzenie gwałtownych zdarzeń ze stuprocentową trafnością nie jest możliwe.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Fakt.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane