wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody. IMGW wydał najnowsze ostrzeżenia
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:01

Prognoza pogody. IMGW wydał najnowsze ostrzeżenia

Prognoza pogody
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Prognoza pogody wskazuje na falę upałów i burze z deszczem. Wszystkiemu towarzyszyć będą porywiste wiatry. Wydano ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia dla większości województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia obejmujące okres od 16 do 19 sierpnia. Należy spodziewać się burz z deszczem, gradem, porywistym wiatrem, a także ekstremalnie wysokich temperatur.

Ostrzeżenia obejmują województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, lubelskie i podkarpackie.

Prognoza pogody: IMGW wydał pilne ostrzeżenia

Na terenie województw małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i podkarpackiego wystąpią burze. Należy spodziewać się silnych opadów deszczu o sumie od 30 do 60 milimetrów.

Porywy wiatru osiągną prędkość od 90 do 115 kilometrów na godzinę. Lokalnie należy spodziewać się opadów gradu. Zagrożenie będzie występować do 19 sierpnia.

Co więcej, regiony doświadczą fale upałów. W ciągu dnia temperatura wyniesie powyżej 34 stopni Celsjusza. W ciągu nocy termometry nie pokażą mniej niż 18 stopni.

W przypadku województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego należy spodziewać się opadów o sumie od 20 do 40 milimetrów.

Porywy wiatru osiągną prędkość od 70 do 90 kilometrów na godzinę. Zagrożenie zacznie stopniowo przemijać już po 16 sierpnia.

>

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane