wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody na weekend: ciepła sobota i ochłodzenie w niedzielę. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:04

Prognoza pogody na weekend: ciepła sobota i ochłodzenie w niedzielę. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia

Prognoza pogody na weekend: IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Prognoza pogody na weekend. Ciepła sobota ze słońcem i temperaturami w okolicach 20 stopni Celsjusza oraz pogorszenie pogody w niedzielę. - Pojawiać się będą przejaśnienia, ale lokalnie też przelotne opady deszczu i słabe burze - przekazuje IMGW. Wydano ostrzeżenia I stopnia. Meteorolodzy zastrzegają, że w sobotę może zagrzmieć praktycznie w całej Polsce.

Minione dni były zapowiedzią jesiennej aury. Ostatni weekend wakacji przyniesie ze sobą nieco słońca oraz nawet 20 stopni Celsjusza. Osoby chcące skorzystać z dobrej pogody muszą się jednak śpieszyć. Już w niedzielę miejscami słupki rtęci spadną poniżej 15 stopni Celsjusza.

- Dziś pojawiać się będą przejaśnienia, ale lokalnie też przelotne opady deszczu i słabe burze z deszczem do 15 mm i porywami do 65 km/h - przekazało w sobotę rano IMGW. - Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C, w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie od 15°C do 17°C - dodają meteorolodzy.

Prognoza pogody na weekend: trochę słońca, ale nie zabraknie deszczu

Najcieplej będzie w Wielkopolsce. Tam w sobotę termometry pokażą nawet 21 stopni Celsjusza. Taka sama temperatura odnotowana zostanie w Bydgoszczy.

Na terenie większości kraju przeważać będzie około 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Warmii i Mazurach. W Olsztynie ostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem jedynie 16 stopni. Natomiast w Suwałkach i Białymstoku będzie 17 stopni Celsjusza.

W sobotę nad Polską pojawi się słońce. Będzie ono jednak przebijać się przez chmury i nie będzie obecne przez cały dzień. Zachmurzenie przyniesie ze sobą przelotne opady.

Kilka powiatów spodziewać może się jednak intensywniejszego deszczu. - Na wschodzie i północnym wschodzie kraju, utrzymuje się strefa opadów deszczu, lokalnie o umiarkowanym natężeniu do 15 mm/1h - podaje IMGW.

Wydano ostrzeżenia I stopnia

- Aktualnie występują i będą występować opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Jutro opadom towarzyszyć będą także burze z porywami wiatru do 60 km/h - przekazał Tomasz Siemieniuk, synoptyk IMGW.

W związku z prognozą pogody na sobotę wydano ostrzeżenie I stopnia dla kilku powiatów na północnym wschodzie kraju. Od Suwałk, przez Łomżę, Białystok i kończąc na powiecie siemiatyckim, meteorolodzy ostrzegają przed deszczem i burzami.

>

Źródło: imgw

Eksperci IMGW prognozują, że zagrożenie minie w sobotę 28 sierpnia około godziny 18:00.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Prognoza pogody na niedzielę

Druga część weekendu nie obfituje w równie wysokie temperatury. Prognoza pogody na niedzielę przewiduje zdecydowanie niższe wskazania termometrów w całym kraju.

W niedzielę padać będzie już praktycznie w całej Polsce. Na Śląsku spadnie do 20 mm deszczu. Podobnie na Pomorzu oraz na Lubelszczyźnie.

Ponownie najcieplej będzie w Wielkopolsce i Bydgoszczy. Termometry wskażą tam 21 i 22 stopnie Celsjusza. Na wschodzie i na południu temperatury będą zdecydowanie niższe.

W Katowicach, Krakowie i w Kielcach maksymalna temperatura w niedziele to zaledwie 14 stopni Celsjusza. W Rzeszowie i w Lublinie w najcieplejszym momencie dnia będzie 15 stopni Celsjusza.

W niedzielę na południu praktycznie nie będą występować przejaśnienia. IMGW prognozuje, że w powiatach graniczących z Opolem wydany zostanie alert I stopnia w związku z deszczem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl, imgw Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane