wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody. Po chłodnym początku tygodnia termometry pokażą nawet 27 stopni Celsjusza
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:07

Prognoza pogody. Po chłodnym początku tygodnia termometry pokażą nawet 27 stopni Celsjusza

Prognoza pogody: wysoka temperatura w praktycznie całym kraju
Piotr Molecki/East News

We wrześniu przydadzą się jeszcze letnie ubrania. - Temperatura od około 19°C w centrum, do 23°C na zachodzie - informuje w poniedziałek IMGW. Nadchodzące dni tygodnia również obfitować będą w wysokie wskazania termometrów. Jesień nie rozgościła się jeszcze w Polsce na dobre.

Prognoza pogody. Osoby, które nie mogą pogodzić się z koniecm wakacji będą zadowolone słysząc, że lato nie chce tak łatwo opuścić Polski. IMGW przewiduje, że w tygodniu termometry wskazywać będą nawet 27 stopni Celsjusza.

Początek tygodnia będzie najchłodniejszy, ale to jedynie wstęp do nagłej fali ciepła zalewającej Polskę. W środę słupki rtęci zaczną gwałtownie rosnąć.

Prognoza pogody na poniedziałek

Poniedziałek 6 września w większości kraju będzie słoneczny i pogody. Jedynie na północnym zachodzie kraju możliwe jest pojawienie się dużych zachmurzeń. IMGW podkreśla jednak, że będzie to zjawisko okresowe.

- Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych, a na południu także wschodni - dodają synoptycy. W poniedziałek najchłodniej będzie na Podlasiu. W Suwałkach termometry wskażą jedynie 15 stopni Celsjusza.

Najcieplej będzie natomiast we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Tam w najcieplejszym momencie dnia będzie aż 22 stopnie Celsjusza. Niemal równie ciepło będzie w Poznaniu, Opolu oraz Gorzowie Wielkopolskim (21 stopni Celsjusza).

Poniedziałek zapowiada się wyjątkowo dobrze. - Stabilna, wyżowa pogoda w Polsce przez cały dzień będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka - informuje IMGW i przekazuje, że przez cały dzień na terenie kraju biomet będzie korzystny.

W środę temeratura zacznie rosnąć

Jeszce we wtorek 7 września będzie stosunkowo ciepło, ale od środy w Polsce pojawi się wyjątkowo ciepłe powietrze.

Meteorolodzy prognozują, że w piątek w części kraju odnotowane zostanie nawet 27 stopni Celsjusza. W czwartek przedział temperatur przewidywany jest od 20 do aż 26 stopni Celsjusza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Lato żegna się z Polską?

Niestety wstępne szacunki na nadchodzący tydzień prognozują, że to jeden z ostatnich, o ile nie ostatni, równie ciepły weekend przed jesienią.

Już w niedzielę temperatura zacznie spadać. Maksymalne wskazania termometrów to 22 stopnie. W przyszły piątek ma to być już tylko 17 stopni Celsjusza.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, tvn24.pl Zdjęcie głowne: Piotr Molecki/East News