wtv.pl > Pogoda > IMGW wydał prognozę długoterminową. Nadchodzą ciepłe dni
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.06.2022 02:02

IMGW wydał prognozę długoterminową. Nadchodzą ciepłe dni

Optymistyczna prognoza pogody
Publicdomainpictures.net/George Hodan

IMGW przekazało dobre wieści dla tych, którzy mają już dość pesymistycznej prognozy pogody. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach czeka nas znaczne doprowadzenie, które będzie zwiastunem zbliżającego się wielkimi krokami lata.

Według najnowszej prognozy pogody, przymrozek, który pojawił się dzisiejszej nocy, ma być już ostatnim tego typu zjawiskiem w obecnym sezonie.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Choć pod względem pogody, długi weekend majowy nie przebiegł tak, jak wyobrażali to sobie Polacy, wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni mogą nam go skutecznie wynagrodzić.

Jak wskazuje IMGW, idzie ocieplenie. Jego skutki odczujemy już na dniach, a na koniec tygodnia w niektórych miejscach kraju spodziewać możemy się już nawet iście letniej aury, na którą wielu z nas czeka z utęsknieniem.

W pogotowiu w najbliższych dniach powinniśmy mieć jednak parasol - w niektórych regionach może obficie popadać. W centrum i na zachodzie kraju wtorek przynieść może również burze.

Najchłodniej ma być na północy (ok. 9 stopni), a najcieplej na zachodzie, w centrum i na południu (nawet do 16 stopni).

Ocieplenie już wkrótce

Według prognozy pogody IMGW, aura w środę prezentować może się podobnie do tej z wtorku - występować mają deszcze, a gdzieniegdzie przelotne burze. Temperatura nieznacznie wzrośnie (od 10 do 19 stopni).

W czwartek nieprzyjemnie może zrobić się nad morzem, a to za sprawą zapowiadanego silnego wiatru, który w porywach wiać będzie z prędkością do 85 km/h.

W piątek ocieplać będzie się na południu kraju i to właśnie tam najlepiej będzie wybrać się na nadchodzący weekend. W sobotę temperatura osiągnąć może nawet 23 stopnie, a jeszcze cieplej ma być dnia następnego.

Prognoza pogody jest niezwykle optymistyczna dla osób, które odpoczynek zaplanowały sobie na najbliższą niedzielę. W całej Polsce temperatura wynosić ma ok. 20 stopni, a na południu kraju nawet 26 stopni.

W niektórych miejscach pojawić się mogą przelotne burze, które nie powinny trwać jednak wyjątkowo długo.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Tvp.info